هزینه مهاجرت به استرالیا در سال 2023
01 آبان, 1401

هزینه مهاجرت به استرالیا در سال 2023

هزینه مهاجرت به استرالیا یکی از دغدغه‌های مهاجران به این کشور است. با توجه به تفاوت ارزش پول مبدا و مقصد، آگاهی از هزینه همه جزئیات و مراحل مهاجرت اهمیت بسیار زیادی دارد.
در میان شور و شوق مهاجرت به استرالیا آنچه که از ابتدای راه در دل مهاجر دلهره می‌اندازد، گاهی نگرانی ایجاد می‌کند و البته گاهی یک مانع جدی بر سر راه مهاجرت می‌شود، هزینه است.
 
 
در این مقاله همراه موسسه مهاجرتی شادا باشید تا همه چیز درباره هزینه مهاجرت به استرالیا در سال 2023 را مرور کنیم. از آخرین اخبار و قوانین به روز شده با شما بگوییم و یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در این باره تکمیل کنیم.
 

لحظه مهم تصمیم‌گیری

 

اصولا مهاجرت از لحظه‌ای آغاز می‌شود که شما تصمیم به مهاجرت بگیرید. از همان لحظه هزینه‌های تازه‌ای وارد زندگی شما می‌شود. از حمل و نقل و خرید کتاب، ثبت نام امتحان زبان و ترجمه ی مدارک گرفته تا پرداخت حق الوکاله برای وکیل مهاجرت به استرالیا و هزینه های دولتی که به کشور استرالیا پرداخت می شود همگی هزینه‌های مربوط به مهاجرت هستند.
خیلی بدیهی و طبیعی است که از همان ابتدای راه به دنبال صرفه جویی، مدیریت مالی و بودجه خود باشید.
مهمترین موضوع در این میان عقد قرارداد با موسسه مهاجرتی است که این مدیریت مالی را با ارائه کم‌هزینه‌ترین راه‌ها به شما پیشنهاد بدهد. 
در این میان البته برخی از مراحل هزینه خاص خود را دارد و هیچ مهاجر هوشمند و آگاهی به خاطر کمی صرفه‌جویی در پول خود، از کیفیت مهاجرت خود کم نمی‌کند.
 

هزینه مهاجرت به استرالیا 

 

وقتی در موتور جستجوگر به دنبال پاسخی درباره این سوال هستید، گوگل به سرعت به سراغ وب سایت اداره مهاجرت استرالیا می‌رود و می‌نویسد:
هزینه درخواست ویزا که بنا به نوع ویزا متفاوت است و مستقیما به دولت استرالیا پرداخت می‌شود مثلا در مورد ویزای های اسکیل ورکر استرالیا هزینه اسسمنت، حداقل 500 دلار تا 3280 دلار استرالیا است. هزینه ویزا نیز 4240 دلار برای فرد مجرد، همسر 2120 دلار و فرزند 1060 دلار است. به طور کلی می‌توان گفت که حداقل 5500 دلار استرالیا و حداکثر 10-12 هزار دلار، هزینه ی دولتی خواهد بود. این ارقام به سازمان ارزیاب و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد.
 

هزینه‌های مهم و اجتناب ناپذیر

 

به عنوان یک قاعده کلی، شما باید سه بخش عمده هزینه را در نظر بگیرید:
 • هزینه مربوط به ارسال درخواست ویزا
 • هزینه مربوط به مخارج جانبی مسیر مهاجرت
 • هزینه اقامت در استرالیا

هزینه‌های جانبی در مسیر مهاجرت می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آزمون آیلتس یا PTE  و کلاس های آموزشی  
 • معاینه پزشکی 
 • هزینه گواهی پلیس چک : به طور متوسط 20 دلار برای هر نفر
 • هزینه ترجمه رسمی مدارک حدودا 500 دلار
 

جزئیات ارسال درخواست ویزا

 

در این بخش هزینه های مربوط به ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا را بررسی کردیم، در بخش نخست موارد مهم در دسته هزینه‌های دولتی از قرار زیر هستند:
 • هزینه اسسمنت، حداقل 500 دلار تا 3280 دلار 
 • هزینه ویزای نیروی کار ماهر (مهارتی) 4240 دلار مجرد، همسر 2120 دلار، فرزند 1060 دلار
 • به طور کلی: حداقل 5500 دلار استرالیا و حداکثر 10-12 هزار دلار استرالیا 
 

یک استقرار خوب

 

و در نهایت به بخش سوم می‌رسیم، جایی که صحبت از استقرار و اقامت در استرالیا است، این بخش را جدی بگیرید، استقرار خوب و درست ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد اما در روحیه خوب شما برای یک شروع درست و خوب اهمیت دارد:
هزینه اقامت در استرالیا شامل هزینه اقامت (اجاره، وثیقه، پرداخت اجاره اولیه و غیره)، حمل و نقل (خرید یا کرایه ماشین) و هزینه های خانه (تلویزیون، یخچال، مبلمان، اینترنت و غیره) به اضافه هزینه فراهم آوردن امنیت و رفاه اولیه می‌شود. 
 • بلیط هواپیما که بدیهی اما مهم است. قیمت آن نیز به کشور مبدا و تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد، شرکت هواپیمایی، نوع سفر شما و کلاس پرواز نیز در این هزینه مهم است. 
 • تایید ویزا و عوارض خروج و هزینه ورود به کشور مقصد (به یک معنا شما دو بار از استرالیا دیدن می‌کنید، یک بار برای تأیید اعتبار ویزا و یک بار برای گرفتن اقامت اصلی)
 • هزینه‌های حمل و نقل، احتمال دارد یک خانواده یا حتی یک فرد مجرد وسائل و لوازم مهم خانگی خود را با خود به استرالیا منتقل کند. (هزینه های بسته بندی، حمل و نقل و ترخیص کانتینر در استرالیا از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است و باید چیزی بین 5000 تا 10000 دلار باشد)
 
 
بدیهی است که هزینه ها از خانواده‌ای به خانواده دیگر و بر اساس سبک زندگی افراد به طور قابل توجهی متفاوت است و اگر شما یک مهاجر مجرد هستید یا خانواده‌ای در اینجا دارید، هزینه ها می‌تواند بسیار کمتر باشد. به عنوان یک راهنمای تقریبی حداقل بودجه ای که باید برای سال اول خود در استرالیا داشته باشید (به دلار استرالیا):
 • مهاجر مجرد 15 هزار تا 20000 دلار
 • زوج 20 هزار تا 30000 دلار
 • خانواده 3 یا 4 نفره 30 هزار تا 40000 دلار
 • خانواده بالای 4 نفر 50000 دلار یا بیشتر
 

هزینه دریافت خدمات تخصصی وکیل مهاجرت به استرالیا

 

هزینه استفاده از نمایندگی مهاجرت به استرالیا سلیقه‌ای نیست، قوانین و قواعد خاص خودش را دارد.
اگر تصمیم دارید از یک آژانس مهاجرتی برای راهنمایی و مدیریت درخواست ویزای خود استفاده کنید، باید هزینه دریافت این خدمات حرفه‌ای را به موارد مذکور اضافه کنید. وب‌سایت MARA دارای صفحه‌ای است با یک نمای کلی از هزینه‌های شما. در این فهرست نمایندگان مهاجرت در استرالیا در لیستی که مدام به روز می‌شود در اختیار شما خواهد بود.
شما می توانید اطلاعات کاریابی شادا را در این لینک وبسایت MARA مشاهده کنید. 
 

اولین قدم برای مهاجرت

 

می‌دانیم که در تمام مسیرهای مهاجرتی (تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و…)، اولین قدم درخواست ویزا است. این همان اولین قدمی است که اتفاقا هزینه هم دارد.
یک سوال مهم: بهترین روش برای مهاجرت چیست؟ یک پاسخ مهم: شما که هستید؟ شرایط شما چیست؟ پرونده شما چه ویژگی دارد؟
کاریابی بین المللی شادا بر این باور است که هر مهاجری، جهان خودش را دارد، نمی‌شود برای همه یک حکم کلی صادر کرد، برای فردی مهاجرت تحصیلی بهتر و یا حتی واجب است، برای فردی دیگر ویزای تجاری بدیهی است، شاید برای فردی دیگر گلوبال تلنت در انتظارش باشد و ...
هرگز فراموش نکنید که چه به صورت مستقل چه همراه با وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا فقط خود شما به عنوان «مهاجر» باید هزینه کنید، همه مراحل باید شفاف، قانونی، همراه با رسید و توضیح «محل هزینه» باشد. 
هیچ فرایند حاشیه‌ای در کار نیست و شما تنها برای مراحل رسمی مهاجرت خود باید هزینه کنید، بدون واسطه، بدون راه‌های به اصطلاح مکمل و بدون هزینه‌های پنهان و غیر قانونی!
 

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نوآوری تجاری و راه اندازی کسب‌ وکار

 

اگر قرار است از روش راه اندازی یک کسب و کار به استرالیا مهاجرت کنید بهتر است هزینه‌های تقریبی اما نزدیک به واقعیت زیر را در نظر داشته باشید:
هزینه ارزیابی املاک و دارایی‌های ملکی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر دارایی 
هزینه حسابرسی اسناد مالی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر سال 
هزینه تهیه طرح تجاری بین 1000 تا 2000 دلار  
هزینه ترجمه مدارک بین 5 تا 15 میلیون تومان 
هزینه تست‌های پزشکی و پلیس چک حدود ۱ میلیون و پانصد هزار تومان 
هزینه اسپانسر ایالتی (در صورت نیاز) 
این هزینه بستگی به پرونده شما دارد. بعضی از ایالت‌ها مثل ویکتوریا هزینه اسپانسر ‌ایالتی ندارند و برخی دیگر بین 500  تا 1000 دلار هزینه ایالتی دارند
هزینه‌های وکیل مهاجرت به استرالیا (بستگی به وکیل و شرایط پرونده شما دارد)
 
 

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی به هیچ عنوان ارزان و پیش پا افتاده نیست.
در نظر داشته باشید که برای دوره کارشناسی ۳ ساله باید در سال شهریه‌ای حدود ۲۵۰۰۰ دلار تا ۳۰۰۰۰ دلار استرالیا پرداخت شود. دوره فوق‌لیسانس یا کارشناسی ارشد نیز شهریه سالیانه بین ۲۲۰۰۰ دلار تا ۳۵۰۰۰ دلار دارد.
هزینه درخواست ویزای دانشجویی استرالیا (سابکلاس 500) برای نفر اصلی 620 دلار استرالیا، برای همراهان 18 سال یا بالاتر 460 دلار استرالیا و برای همراهان با سن کمتر از 18 سال 150 دلار است.
 

هزینه ترجمه مدارک برای مهاجرت به استرالیا

 

این موضوع البته به نوع ویزای درخواست شده و مدارک و مستندات پرونده هر فرد بستگی دارد. 
به عنوان مثال در طبقه بندی ویزای توریستی، هزینه ترجمه مدارک حدود ۲ تا ۴ میلیون تومان است.
 

سخن پایانی

 

خیلی بدیهی است که بهترین راه مهاجرت لزوما راهی نیست که کمترین هزینه را داشته باشد اما با مشاوره و تحقیق، ضمن کسب آگاهی از مراحل فرایند های اجرایی مهم می‌توانید در برخی از بخش‌ها صرفه جویی کنید و یا مراقب هزینه‌های بیهوده و اشتباه در این پروژه باشید.
 
برای راهنمایی بیشتر حتما فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
 
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

  ثبت پرسش و نظر