ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا یکی از انواع ویزای استرالیا است که با هدف بازدید از اعضای خانواده، دوستان و جاذبه های این کشور به متقاضیان اعطا می شود.

ویزای توریستی این امکان را به شما می‌دهد تا به عنوان یک توریست از استرالیا دیدن کنید، به سفر دریایی بروید یا خانواده و دوستان خود را ببینید. 

هر بار ورود با ویزای توریستی به استرالیا معادل امکان 3 ماه تا 12 ماه ماندن در داخل استرالیا است. البته زمان پردازش ویزا بر اساس سن و ویژگی‌های یک پرونده از سوی درخواست کننده متفاوت است.

در این صفحه، از انواع ویزای توریستی استرالیا، شرایط و مراحل و مدارک و هزینه اخذ این ویزا همچنین ریسک ریجکتی آن خواهیم گفت.

ویزای توریستی استرالیا

 


ویزای توریستی استرالیا سابکلاس 600 (اقدام از داخل استرالیا)

ویزای توریستی استرالیا به طور کلی برای دیدار با خانواده و دوستان، سفر دریایی و استفاده از تعطیلات درخواست و صادر می‌شود.

اگر ویزای دیگری در اختیار دارید که در حال انقضا است، می‌توانید از این ویزا برای اقامت بیشتر استفاده کنید.

این ویزا امکان اقامت موقت تا 12 ماه را به شما خواهد داد.


ویزای توریستی - اقدام از خارج استرالیا

با داشتن ویزای توریستی از طریق درخواست خارج از استرالیا شما امکان اقامت موقت تا 3، 6 و یا 12 ماه را خواهید داشت.

از طرفی امکان اقامت طولانی‌تر برای والدین شهروندان استرالیایی فراهم است.

سفر به استرالیا برای دیدار با خانواده و دوستان، تعطیلات و یا سفر دریایی نیز با ویزای توریستی استرالیا از این طریق امکان پذیر است.


اسپانسری اعضای خانواده

یکی از انواع ویزای توریستی استرالیا، اسپانسری اعضای خانواده است. این ویزا که به Sponsored family stream مشهور است، به افرادی که اسپانسر دارند و اسپانسر آن‌ها از اعضای خانواده‌شان است اجازه می‌دهد تا برای بازدید از اعضای خانواده خود به استرالیا بیایند.

در این شرایط اسپانسر باید یکی از اعضای خانواده با اقامت دائم استرالیا یا شهروند استرالیا باشد و ممکن است وثیقه از اسپانسر درخواست شود. 


ویزای توریستی بازدید کننده بیزینسی

از دیگر انواع ویزای توریستی استرالیا می‌توان به بازدید کننده بیزینسی اشاره کرد. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا برای دلایل تجاری از استرالیا بازدید کنید. 

مدت اقامت متقاضی با این ویزا معادل 3 ماه است و معمولا قابل تمدید نیست مگر در موارد قابل توجیه و استثنا.


اقدام به موقع برای ویزای توریستی استرالیا

به طور کلی اداره مهاجرت استرالیا پیشنهاد می‌کند تا حد امکان 4 ماه پیش از تاریخ مورد نظر ورود به استرالیا، برای ویزای توریستی این کشور، اقدام رسمی صورت بگیرد و مدارک لازم ارائه شود. در غیر اینصورت، تاخیر در بررسی مدارک و آسیب به برنامه زمان بندی مسافر، از سوی این سازمان پذیرفته نیست و مسئولیتی در قبال این موارد نخواهد داشت.

ویزای توریستی استرالیا

 

هنگامی که برای ویزای توریستی استرالیا درخواستی ارائه داده‌اید هرگز فراموش نکنید که یکی از مدارک اثبات برگشت شما به کشور مقصد است، همچنین تمکن مالی شما نیز مهم است تا ثابت کند پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود در طول اقامت در استرالیا را دارید.

شما باید اسنادی مانند تمکن مالی و صورت حساب بانکی خود را به ImmiAccount خود پیوست کنید. ایمی اکانت پورتال آنلاین دریافت درخواست و مدارک ویزا است. 


اقدام سریع برای بایومتریک

پس از ارسال درخواست باید فرایند بایو متریک (بیومتریک) خود را سریع تکمیل کنید. پس از ارسال درخواست ویزای خود، ImmiAccount خود را به طور منظم بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به ارائه اطلاعات بیشتری مانند داده‌های بایومتریک (عکس و اثر انگشت) دارید یا خیر. اگر از شما اطلاعات بایومتریک خواسته شده، باید این کار را در اسرع وقت انجام دهید تا درخواست ویزای شما به تاخیر نیفتد.


ویزای توریستی استرالیا مناسب چه افرادی است؟

ویزای توریستی استرالیا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند برای سفر و دیدن جاذبه‌های گردشگری استرالیا اقدام کنند یا هدف آنها دیدار با خانواده و نزدیکان خود در استرالیا است.

از طرفی کسانی که قصد دارند برای قرارهای کاری، ملاقات‌ها و جلسات تجاری و یا شرکت در سمینارها و همایش‌ها به استرالیا سفر کنند، می‌توانند از طریق ویزای توریستی استرالیا دست به کار شوند.


چند نکته مهم

با داشتن ویزای توریستی خانواده (فامیلی) استرالیا اجازه کار در این کشور ندارید و فقط 3 ماه مجوز تحصیل خواهید داشت. 
در این ویزا ممکن است نیاز به پلیس چک و آزمایش‌های پزشکی حس شود، در این صورت باید در اسرع وقت آنها را فراهم کنید.
انگشت نگاری معمولا برای این ویزا لازم و ضروری است .


شرایط ویزای توریستی استرالیا

هر موردی که شانس دریافت ویزای توریستی استرالیا را برای شما افزایش بدهد، یک شرط مهم محسوب می‌شود. هر پرونده‌ای شرایط و ویژگی‌های خاص خودش را دارد اما به طور کلی بهتر است در موارد زیر، مدارک معتبر و مناسبی ارائه شود:

 • تمکن مالی: هر روز اقامت در استرالیا حدود 80 دلار هزینه دارد. بنابراین بهتر است افسر ویزا در خصوص عدم مشکل مالی شما توجیه شود و در این باره هیچ شکی نداشته باشد.
 • تاریخچه مناسب سفرهای قبلی: این موضوع تاثیر زیادی در تصمیم گیری افسر ویزا دارد. مهرهای بیشتر و سفر به کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی نشان می‌دهد که شما اهل سفر و گردشگری هستید و قطعا بعد از هر سفر به کشور خود باز خواهید گشت.
 • داشتن دعوت نامه: این یکی از موارد مهم است که شاید ضروری نباشد اما بسیار موثر خواهد بود. اگر این دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک شما صادر و تنظیم شده باشد، تاثیر بسزایی در دریافت و صدور ویزای توریستی استرالیا خواهد داشت.

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی استرالیا

مدارک مهم و ضروری برای درخواست و تشکیل پرونده ویزای توریستی استرالیا به نوع درخواست و ویژگی‌های منحصر به فرد پرونده شما بستگی دارد اما مدارک پایه و اساسی به شرح زیر است:

 • گذرنامه (پاسپورت) متقاضی و همراهان او
 • یک قطعه عکس 3.5*4.5 
 • کارت ملی و شناسنامه با ترجمه رسمی
 • تاریخچه سفرهای قبلی
 • تکمیل فرم‌های مورد نیاز 
 • پرینت ۶ ماهه از حساب بانکی جاری
 • نامه تمکن مالی از بانک به همراه نرخ تبدیل 
 • ترجمه اسناد ملکی شخص متقاضی یا دارایی‌های وی
 • گواهی اشتغال به کار که بهتر است همراه با شرح وظایف و شماره بیمه باشد
 • مدرک بایومتریک (انگشت‌نگاری)
 • اطلاعات اسپانسر در صورت استفاده از ویزای توریستی اسپانسری مانند تمکن مالی 

ریسک ریجکتی ویزای توریستی

ویزای توریستی استرالیا یک ویزای خاص است که تک تک مدارک و شرایط ذکر شده در بخش‌های قبلی می‌تواند در صدور یا عدم صدور آن تاثیر داشته باشد.

بهتر است برای این فرایند از یک وکیل مهاجرت مجرب استفاده کنید تا نامه‌های توجیه کننده و قابل استنادی برای درخواست شما آماده و ضمیمه پرونده کند. 

ویزای توریستی استرالیا

 

مدارکی که نشان بدهد شما قطعا پس از اتمام زمان ویزای توریستی به کشور خود باز خواهید گشت، بسیار تاثیرگذار و حیاتی هستند.

به طور کلی به دلایل ذیل امکان ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی استرالیا فراهم است:

 • دادن اطلاعات غیر واقعی و ادعاهایی که سندی برای اثباتش نداشته باشید
 • عدم توانایی در ارائه گواهی عدم سوء پیشینه به هر دلیل
 • داشتن سابقه سفرهای خارجی مناسب و یا داشتن سفری غیر قابل توجیه از دید سفارت استرالیا
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌‎‌های اقامت در استرالیا
 • قانع نشدن آفیسر پرونده در مورد دلایل شما برای بازگشت به کشور و ریسک پناهندگی

موسسه بین المللی شادا با ارائه ی خدمات مهاجرتی به کشور استرالیا در خدمت شما مخاطبان عزیز است. 

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی سابکلاس 600

ویزای توریستی سابکلاس 600

این ویزا به شما اجازه می­دهد تا به عنوان توریست یا برای دیدار با خانواده و دوستان و یا اهداف دیگری به غیر از بیزینس و درمان، از استرالیا بازدید کنید.

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

  ثبت پرسش و نظر