صفر تا صد مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا یا هر کشور دیگری تصمیم و انتخاب بزرگی است که یک فرد برای خود و یا خانواده خود انجام می دهد. این تصمیم گیری ممکن است زمانی رخ می دهد که دافعه کشور مبدا مانند شرایط اجتماعی، اقتصادی و یا آموزشی بیشتر و پر رنگ تر از عوامل جذب کننده ی آن است و در نتیجه افراد برای حرکت به سمت آینده، تغییر شرایط و تحقق آرزوهای خود به مهاجرت فکر می کنند.  

پدیده مهاجرت همگام با پیشرفت دنیا و جامعه بشری توسعه چشمگیری داشته و روند رو به رشدی را طی میکند. فاکتورهای مهاجرت امروزه به صورت فعلی شرایط شغلی، شرایط اقتصادی و شرایط تحصیلی تغییر کرده است. هرچه متقاضی، دارای سطوح بالاتری از این فاکتورها باشد، ممکن است موقعیت بهتری برای مهاجرت نیز پیدا کند. استرالیا یک مقصد مهاجرتی مناسب برای اقشار مختلف است و دارای مقرراتی شفاف در این حوزه است.

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه

هزینه مهاجرت به استرالیا

برآورد هزینه های مهاجرت، از اولیه ترین دغدغه های اقدام برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت است. 

امتیاز مهاجرت به استرالیا

امتیاز

امتیاز مهاجرت به استرالیا


استرالیا برای پذیرش مهاجرین در بیشتر معیار سنجی های خود از سیستم مبتنی بر امتیاز بندی استفاده میکند.


 

نمره زبان برای مهاجرت به استرالیا

زبان

نمره زبان برای مهاجرت به استرالیا

انگلیسی زبان ملی کشور استرالیا است. بی شک ارائه مدرک زبان، از دیگر اقدامات مهاجرت به استرالیا است.

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم

کافیست فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید

روش های مهاجرت به استرالیا

اقامت استرالیا از طریق خرید ملک
اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا خرید ملک در این کشور است. با خرید ملک در استرالیا می توانید اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت به استرالیا

پیشینه مهاجرت انسان به استرالیا

نقطه آغازین زندگی انسان ها در استرالیا به طور تقریبی به چهل تا هفتاد هزار سال قبل باز میگردد. 

 
این نقطه آغاز در پی مهاجرت ساکنان جنوب شرقی آسیا از طریق خشکی های متصل کننده دو قاره در آن زمان و آب گذرهای باریک بوده است. این ساکنان اولیه احتمالاً اجداد استرالیایی های کنونی این کشور هستند. ساکنان بومی، اولین ساکنان قاره استرالیا بوده اند.
 
بسیاری از انسان شناسان معاصر معتقدند که این بومیان حداقل پنجاه هزار سال قبل به استرالیا مهاجرت کرده و تا 3,000 سال پیش بیشتر مناطق قاره را تحت تصرف خود در آورده اند. سپس با بالا آمدن آب اقیانوس، تاسمانی و دیگر جزایر ساحلی از قاره جدا شدند. استرالیا تا قرن 17 میلادی برای غربی ها ناشناخته ماند.
 
بومیان استرالیایی، هنگام مهاجرت اروپاییان در قرن 18 میلادی بیشتر شکارچی و کشاورز بوده و دارای فرهنگ شفاهی پیچیده و ارزش های روحانی بر مبنای احترام به سرزمین اجدادی و اعتقاد به آغاز خلق زمین بوده اند.
 

اهالی جزیره تورس به ملانزی ها معروفند و سواحل شمالی و آبهای استرالیا به طور معمول مورد استفاده ماهیگیران مناطق جنوبی آسیا قرار می گرفته است. 

 

در سال 1788، زمانی که اسکان اروپایی ها آغاز شد، جمعیت بومی استرالیا حدود چهارصد هزار نفر بود. امروزه حدود 25 میلیون نفر در استرالیا زندگی می کنند که مهاجرت عامل اصلی این تغییر بوده است. 

 

واضح است که استرالیا دارای سابقه مهاجرت غنی است. با این حال نوع نگرش به پدیده ی مهاجرت و به ویژه سیستم آن در طول این 218 سال به طور قابل توجهی تغییر کرده است. اولین مهاجران این کشور به طور قطع غیرارادی وارد این کشور شدند، محکومین از بریتانیا، ایرلند و سایر مستعمرات این کشور به استرالیا منتقل شدند.

 

در مجموع هشتاد هزار نفر بین سال‌های 1788 و 1840 وارد نیو ساوت ولز شدند.  در نیو ساوت ولز، از هر ده نفر، چهار نفر یا مهاجر هستند یا فرزندان مهاجران هستند.  با کشف طلا درست در خارج از Bathurst در سال 1851، ماهیت مهاجرت استرالیا به طور کامل تغییر کرد. مردم در تعداد بسیار بیشتر و از پیشینه های متنوع تر از همیشه وارد این کشور شدند. 

 

 

استرالیا برای زندگی و مهاجرت

مهاجرت به استرالیا یا هر کشور دیگری تصمیم و انتخاب بزرگی است که یک فرد برای خود و خانواده خود انجام می‌دهد. این تصمیم‌ گیری زمانی رخ می‌دهد که دافعه کشور مبدا مانند شرایط شخصی و خانوادگی فرد، اجتماعی، اقتصادی و یا آموزشی بیشتر و پر رنگ تر از جاذبه آن باشد. در نتیجه افراد برای حرکت به سمت آینده، تغییر شرایط و تحقق آرزوهای خود به مهاجرت فکر می‌کنند.

 

پدیده مهاجرت همگام با پیشرفت دنیا و جامعه بشری توسعه چشمگیری داشته و روند رو به رشدی را طی می‌کند. فاکتورهای مهاجرت امروزه به صورت شرایط شغلی، شرایط اقتصادی و شرایط تحصیلی تغییر کرده است. هرچه متقاضی، دارای سطوح بالاتری از این فاکتورها باشد، ممکن است موقعیت بهتری برای مهاجرت نیز پیدا کند. استرالیا یک مقصد مهاجرتی مناسب برای اقشار مختلف و دارای مقرراتی شفاف در این حوزه است.

 

اقتصاد پویا

وضعیت اقتصاد در استرالیا مطلوب و نرخ بیکاری هم پایین است و یک نکته‌ مهم آن که بسیاری از زمینه‌های شغلیِ متنوع در استرالیا، مخصوصا پس از کرونا، نیاز به نیروهای کاری متخصص و حرفه‌ای دارند.

 

به همین خاطر اگر در حرفه یا زمینه‌های کاری و تجاری در صنایع مختلف، مهارت، تجربه و دانش کافی دارید، قطعاً می‌توانید در بازار کار استرالیایی‌ها برای خود موقعیت شغلی مناسبی فراهم کنید و از طریق ویزای نیروی متخصص و یا تجاری استرالیا به این کشور مهاجرت کنید.

 

شرایط مهاجرت به استرالیا

برای آشنایی با شرایط مهاجرت به استرالیا بهتر است پیش از انتخاب نوع مهاجرت از توانایی فردی و تخصص و مدارک اثبات کننده آن اطمینان و آگاهی داشته باشیم.

 

در استرالیا تقریباً در تمام زمینه‌های کاری و صنایع مختلف، نیاز به نیروی کاری خبره و ماهر وجود دارد. مثلاً در مشاغل مختلف در صنایع  مهندسی، درمان، آموزش، خدمات و غیره فرصت‌‌های شغلی بسیار خوبی برای مهاجران از نقاط مختلف دنیا ازجمله ایران وجود دارد.

 

امروزه، استرالیا در کنار کانادا و آمریکا به یکی از مقاصد اصلی مهاجرین تبدیل شده است. استرالیا توانسته با فراهم کردن بستری مناسب از نظر شغلی و اقتصادی به یکی از پیشگامان در زمینه جذب مهاجرین جویای کار، تحصیل و سرمایه گذاری تبدیل شود.

 

شرایط مهاجرت به استرالیا برای هر متقاضی می‌تواند کاملا منحصر به فرد باشد. بهتر است هر فردی بر اساس شرایطی که دارد، بهترین نوع ویزای خود را مشخص و با هدفگذاری روشن ، نقشه راه مهاجرتی خود را ترسیم کند.

 
برای مشاوره و راهنمایی بیشتر فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان شادا با شما تماس بگیرند.

 

راه های مهاجرت به استرالیا

سیاست دولت استرالیا به گونه ای است که شما برای ورود، سفر و اقامت در استرالیا باید ویزا داشته باشید. با توجه به امتیازات نوع ویزای دریافتی، شما از مزایای زیادی مانند حق کار، تحصیل، بیمه درمانی و غیره برخوردار خواهید شد. 

 

ویزاهایی که توسط دولت استرالیا صادر می شوند را می توان به 4 دسته کلی تقسیم کرد: 

  1. مهارتی و کاری: با داشتن این ویزا شما می توانید به صورت موقتی یا دائم در استرالیا کار و زندگی کنید. بازه ی سنی، تحصیلات، سوابق کاری، مدرک زبان و میزان تقاضا برای عنوان شغلی مورد نظر، از جمله عوامل تاثیرگذار در اخذ این نوع ویزا هستند.
  2. خانواده و ازدواجپارتنر و یا همسر فرد مقیم استرالیا و یا والدین سالخورده او می توانند از طریق این ویزا برای اقامت در استرالیا اقدام کنند.
  3. تحصیلی و آموزش: به دلیل قرار داشتن دانشگاه های استرالیا در لیست دانشگاه های برتر جهان، دانشجویان و دانش آموزان می توانند از طریق این ویزا یک دوره ی تحصیلی را در استرالیا بگذرانند.
  4. توریستی: برای بازدید از استرالیا و یا دیدار با اعضای خانواده می توانید از این نوع ویزا استفاده کنید و بین 3 تا 12 ماه به صورت موقت در استرالیا اقامت داشته باشید. 
  5. تجاری و سرمایه گذاری: افرادی که سابقه ی فعالیت های تجاری دارند می توانند برای راه اندازی یک بیزینس جدید در استرالیا و یا مدیریت یک بیزینس موجود از این روش اقدام کرده و امتیازات آن ها بر اساس گردش مالی، مدارک مالی، محدوده سنی، تحصیلات، نمره زبان و دارایی های خود و پارتنرشان محاسبه می شود.
  6. کارآفرینی: برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا شما باید مبلغ مشخصی را در یکی از ایالت های استرالیا برای اجرای ایده ی استارت آپی خود سرمایه گذاری کنید و توسط یکی از سازمان های دولتی استرالیا نیز توصیه شده باشید.
سوال شما:

بهترین روش مهاجرت به استرالیا کدام است؟

پاسخ شادا:

بنا به شرایط سنی، تحصیلی و شغلی شما، روش های متفاوتی برای مهاجرت به استرالیا می تواند وجود داشته باشد. از نظر بهترین انواع ویزاهای استرالیا، ویزای مهارتی 189، 190 و ویزای تلنت از آنجایی که اقامت دائم استرالیا را فراهم می کنند از بهترین ویزاهای استرالیا هستند، اما اخذ این ویزاها نیاز به شرایط خاصی دارد. اگر فردی به دلیل سن بالا نتواند از طریق ویزاهای مهارتی اقدام کند و بیزینس داشته باشد می تواند از طریق ویزای تجاری اقدام کند. یا اگر فردی سن کمی دارد و سابقه کار ندارد بهترین روش مهاجرت، ویزای تحصیلی خواهد بود. یا اگر فردی مدرک دکتری با حداکثر حدود 40-42 سال سن و سابقه پژوهشی و رزومه مناسب داشته باشد، ویزای تلنت بهترین روش خواهد بود.

 

امتیاز مهاجرت به استرالیا

صدور ویزاهای مهارتی و نیروی متخصص توسط یک سیستم امتیازبندی تحت برنامه عمومی SkillSelect، برای متقاضیان واجد شرایط از سراسر جهان انجام می شود.  

 
شما می توانید به پادکست هزینه های مهاجرت به استرالیا از طریق این لینک در تلگرام گوش دهید.
 

شرایط اقامت استرالیا

برای اقامت در استرالیا به دو صورت دائم و موقت میتوان اقدام کردم. 

 

مسیر اقامت دائم استرالیا

استرالیا اقامت دائم یا PR را به مهاجران واجد شرایط ارائه می‌دهد. اعتبار ویزای PR استرالیا پنج سال است. با در اختیار داشتن PR می‌توانید همراه با خانواده خود به استرالیا مهاجرت کنید. پس از چهار سال زندگی در استرالیا با PR این کشور می توانید برای شهروندی اقدام کنید.

 

چگونه می توانیم اقامت دائم استرالیا را بگیریم؟

شما می‌توانید با درخواست و دریافت ویزای دائمی که به شما اجازه می‌دهد به طور نامحدود در استرالیا بمانید، شهروند مقیم استرالیا از نوع اقامت دائم شوید. رایج ترین ویزاهای دائمی شامل ویزای مهارتی 189 یا همان اسکیل ورکر است. 

در ویدیو زیر به طور کامل توضیح داده ایم که چطور اقامت دائم استرالیا بگیریم.

 

آیا دریافت اقامت دائم سخت است؟

آسان نیست اما شفاف است و اصولی دارد که اگر درست رعایت شود شما را به هدف خود می‌رساند. پس از کرونا استرالیا با کمبود نیروی متخصص و ماهر رو به رو شد و همین موضوع باعث شد صدور ویزاهای اقامت دائم تحت تخصص هایی با اولویت بالا مانند مشاغل پزشکی و پیراپزشکی، مهندسی و ساخت و ساز، تکنسین های فنی و .... سرعت یابد. 

 

به پادکست چگونه اقامت دائم استرالیا را بگیریم از طریق این لینک در تلگرام گوش دهید.

 

دریافت پی آر PR در استرالیا در کدام ایالت آسان‌تر است؟

این سوال پاسخ مشخص و شفافی ندارد، دریافت ویزایی که به شما به صورت مستقیم اقامت دائم عطا کند ویژگی ها و شروط خاص خود را دارد و شاید لزوما هم به یک ایالت وابسته نباشد، به عنوان مثال برای ویزای 189 استرالیا، شما دعوتنامه ی خود را مستقیم از اداره ی مهاجرت دریافت می کنید و هیچ وابستگی به ایالت خاص ندارید. 

 

بعد از 5 سال اقامت دائم استرالیا چه اتفاقی می‌افتد؟

به طور معمول، ساکنان دائم می‌توانند برای شهروندی و اخذ پاسپورت این کشور درخواست بدهند و از ویزای اقامت دائم خود برای سفر به خارج از کشور و بازگشت به استرالیا تا پنج سال از تاریخ اعطای ویزا استفاده کنند. پس از پنج سال، در صورت عدم حضور در خاک استرالیا برای ورود مجدد به کشور باید ویزای بازگشت پنج ساله اقامت دریافت کنید.

 

آیا PR در استرالیا منقضی می شود؟

کارت PR شما برای یک دوره 5 ساله صادر می‌شود، اما شما باید 2 سال (730 روز) از 5 سال را در خاک استرالیا بمانید تا واجد شرایط تمدید آن باشید. همیشه باید وضعیت اقامت دائم خود را قبل از انقضای آن به موقع تمدید کنید.

          

خدمات شادا در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا

چنانچه تصمیم گرفته اید که از خدمات ما برای عزیمت به کشور استرالیا استفاده کنید، مطمئن باشید که ما بهترین شرایط مهاجرتی را به شما پیشنهاد خواهیم داد و در تمامی این مسیر، همراه شما هستیم. از جمله بارزترین خدمات مجموعه شادا میتوان به خدمات مشاوره توسط مشاورین خبره این مجموعه، همراهی صفر تا صد برای متقاضیان، پیگیری مستمر پرونده توسط کارشناسان خدمات مشتریان تا دریافت ویزای استرالیا، مشاوره تخصصی وکلای مهاجرتی و همچنین خدمات ترجمه مدارک است. 

 

به پادکست آخرین اخبار مهاجرتی از طریق این لینک در تلگرام گوش دهید.

 

برای راهنمایی بیشتر از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول شما درباره مهاجرت به استرالیا

شرایط سنی برای مهاجرت به استرالیا به نوع ویزا ی مورد نظر شما بستگی دارد، برای ویزاهای اسکیل ورکر تا 45 سالگی و برای ویزاهای تلنت یا سرمایه گذاری تا 55 سالگی می توانید اقدام کنید.

هزینه کلی پروسه مهاجرت به استرالیا به نوع ویزایی که از طریق آن اقدام می کنید بستگی دارد. همه ی ویزاها یک سری هزینه دولتی دارند. در ویزای مهارتی هزینه نفر اصلی4240، همسر 2120 و فرزند 1060 دلار استرالیا است. در ویزای سرمایه گذاری و تجاری هزینه نفر اصلی 6360 دلار است. جزییات هزینه ی هر ویزا را می توانید در بخش ویزاهای استرالیا شادا مشاهده کنید. در حالت کلی هزینه ویزاهای مهارتی بسته به وضعیت تاهل و عنوان شغلی شما می تواند حدود 250 تا 350 میلیون تومان باشد. همچنین هزینه ویزاهای سرمایه گذاری و تجاری حدود 500 میلیون تومان و هزینه ویزای تلنت حدود 200 میلیون تومان است و در مورد ویزاهای تحصیلی هم بسته به اینکه فرد موفق به گرفتن فاند می شود یا خیر متفاوت خواهد بود.

ارائه نمره زبان بستگی به نوع ویزایی که از طریق آن اقدام می کنید دارد. در اکثر ویزاهای استرالیا داشتن نمره زبان الزامی است. ارائه نمره زبان برای ویزاهای مهارتی و دانشجویی الزامی است. در مورد ویزای تلنت و ویزای سرمایه گذاری و تجاری داشتن مدرک زبان الزامی نیست، اما در مرحله دریافت ویزا یا باید مدرک آیلتس 4/5 ارائه داده شود و یا مبلغ 5000 دلار استرالیا برای کلاس زبان پرداخت شود.

در مورد نمره زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا می توانید به اپیزود دوم پادکست های کوتاه شادا با عنوان آزمون زبان برای مهاجرت به استرالیا که در کانال کاریابی شادا منتشر شده است گوش دهید و توضیحات کامل مربوط به نمره زبان را دریافت کنید.

میزان مبلغ مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری به ایالتی که از آن دعوتنامه گرفته اید بستگی دارد و می تواند از 300 هزار دلار استرالیا تا 1/5 میلیون دلار استرالیا متفاوت باشد.

شرایط مهاجرت بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد. سال مالی 2022-2023 سال بسیار مناسبی برای ویزاهای اسکیل ورکر یا همان ویزاهای مهارتی است.

آدرس سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا https://immi.homeaffairs.gov.au است.

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر