ویزاهای خانواده و ازدواج استرالیا

ویزای خانواده و ازدواج استرالیا به ویژه برای افرادی که مقیم این کشور هستند، جذاب و مهم است.

ویزای خانواده و ازدواج استرالیا

 

با این ویزا می‌توان برای ویزای والدین، پارتنر و سایر اعضای خانواده واجد شرایط اقدام کرد.

 

اگر شما اقامت دائم استرالیا را داشته باشید، به والدین سالخورده شما که در محدوده سنی بازنشستگی هستند اجازه زندگی در استرالیا داده می‌شود.

همچنین اگر پارتنر یا همسر شما اقامت دائم استرالیا را داشته باشد، به شما اجازه زندگی با پارتنرتان در استرالیا داده می شود.

شما باید ثابت کنید که رابطه شما و پارتنرتان واقعی است و حداقل از دوازده ماه گذشته آغاز شده است، می توانید ابتدا یک ویزای موقت پارتنر دریافت کنید و سپس برای ویزای پارتنر دائمی اقدام کنید.

در این صفحه از ویزای خانواده و ازدواج استرالیا، انواع این ویزا و شرایط و مراحل و مدارک و هزینه اخذ ویزای خانواده و ازدواج استرالیا خواهیم گفت.


انواع ویزای خانواده و ازدواج استرالیا

در طبقه بندی ویزای مربوط به برنامه‌های مهاجرتی در کنار مهاجرت تجاری و تخصصی به زیر شاخه مهاجرت خانوادگی می‌رسیم.

این نوع از مهاجرت در 4 حالت زیر بررسی می‌شود:

 1. ویزای پارتنر
 2. ویزای والدین
 3. ویزای کودک
 4. ویزای سایر افراد خانواده

ویزای خانواده و ازدواج استرالیا شامل موارد ذیل می شود:

 • ویزای پارتنر (موقت مشروط) (Partner (Provisional) Visa, subclass: 309) 
 • ویزای پارتنر (مهاجر) (Partner (Migrant) Visa, subclass: 100) 
 • ویزای پارتنر (موقت) (Partner (Temporary) Visa, subclass: 820)
 • ویزای پارتنر (دائم)  (Partner (Permanent) Visa, subclass: 801) 
 • ویزای ازدواج احتمالی  (Prospective Marriage Visa, subclass: 300) 
 • ویزای والدین سهم دار (Contributory Parent Visa, subclass: 143)

ویزای پارتنر موقت مشروط سابکلاس 309

 

.به پادکست ویزای والدین از طریق این لینک در تلگرام گوش دهید

 

این ویزا به پارتنر یا همسر فرد مقیم دائم استرالیا یا شهروند این کشور یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می‌دهد به طور موقت در استرالیا زندگی کند. با این ویزا می‌شود برای ویزای پارتنر دائمی سابکلاس 100 اقدام کرد.

در این شرایط شما باید رابطه واقعی با همسر یا پارتنر خود را که مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند است به افسر ویزا ثابت کنید. از طرفی باید هنگام درخواست ویزا و هنگام تحویل گرفتن ویزا خارج از استرالیا باشید. شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی رایگان از ویژگی‌های این نوع از ویزا است.
 

هزینه این نوع از ویزا 8085 دلار استرالیا است. هزینه‌های مربوط به گواهی پلیس، ترجمه و غیره را نیز هر فرد جداگانه باید پرداخت کند.

ویزای ازدواج استرالیا


ویزای پارتنر مهاجر سابکلاس 100

این ویزا به پارتنر یا همسر فرد مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می‌دهد که به طور دائمی در استرالیا زندگی کند. این ویزا معمولا به افرادی که ویزای پارتنر موقت (سابکلاس 309) دارند تعلق می‌گیرد. 
 

با داشتن این ویزا، زندگی، کار و تحصیل در استرالیا به صورت نامحدود ممکن می‌شود. درخواست شهروندی استرالیا نیز در صورت واجد شرایط بودن امکان پذیر است.


ویزای والدین سالخورده سابکلاس 804

این ویزای دائمی به والدین سالخورده فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت در استرالیا می‌دهد. در این ویزا سن شما باید در محدوده سن بازنشستگی در استرالیا باشد.
 

شما باید به سن بازنشستگی رسیده باشید. سن بازنشستگی در قوانین استرالیا با توجه به تاریخ تولد، از  65 تا 67 سال است. برای گرفتن این نوع ویزا بر خلاف ویزای 114، لزومی به وابستگی برای نیازهای اساسی به خویشاوندانتان در استرالیا نیست.


ویزای موقت کمک کننده والدین سالخورده سابکلاس 884

این ویزای موقت به والدین سالخورده فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت موقت در استرالیا می‌دهد.
 

در این نوع از ویزا شما باید هنگام درخواست و هنگام بررسی ویزا در استرالیا باشید و از مراحل قانونی عبور کرده باشید و فرزندی داشته باشید که مقیم دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشد.

این نوع ویزا در دو مرحله ارزیابی می شود:

 1. بررسی شرایط لازم و ارائه ی نوبت خالی در یک موقعیت 
 2. ادامه ارزیابی درخواست

ویزای کمک کننده والدین سالخورده سابکلاس 864

این ویزای دائمی به والدین سالخورده فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت دائم در استرالیا می‌دهد.
 

در این نوع از ویزا، عدم اقدام و یا نداشتن ویزای موقت اسپانسری والدین (سابکلاس 870) هنگام اقدام برای این ویزا، داشتن فرزندی که مقیم دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشد لازم است. همچنین سن شما باید در محدوده سن بازنشتگی در استرالیا باشد.


ویزای موقت کمک کننده والدین سابکلاس 173

این ویزای موقتی به والدین فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت موقتی در استرالیا می‌دهد.
 

در این نوع از ویزا داشتن شرایط بالانس خانوادگی اهمیت دارد. همچنین فرزندی که مقیم دائم یا شهروند استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند است باید اسپانسر شما شود.

داشتن تمام شرایط ویزا و تبعیت از قوانین استرالیا نیز الزامی است.


ویزای موقت پارتنر استرالیا سابکلاس 820

ویزای موقت پارتنر یا سابکلاس 820 استرالیا به پارتنر یا همسر فرد مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می‌دهد که به طور موقتی در استرالیا زندگی کند. گرفتن این ویزا اولین قدم برای گرفتن ویزای پارتنر دائمی (سابکلاس 801) است.
 

مدت اقامت در این نوع از ویزا یعنی ویزای خانواده و ازدواج استرالیا (موقت پارتنر) موقت است. (تا زمان بررسی ویزای دائمی پارتنر (سابکلاس 801)). هزینه این ویزا نیز از 7850 دلار استرالیا آغاز می‌شود.


ویزای موقت والدین تحت حمایت مالی (اسپانسرشیپ) سابکلاس 870

این ویزای موقتی به والدین فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت تا 3 یا 5 سال در استرالیا می‌دهد.
 

در این نوع از ویزا شما باید پیش از درخواست ویزا یک اسپانسر تایید شده داشته باشید. درخواست آنلاین برای این ویزا الزامی است و فرستادن درخواست ویزا طی 6 ماه پس از تایید اسپانسر (مگر اینکه شما اجازه¬ درخواست از داخل استرالیا داشته باشید) اهمیت دارد.


ویزای والدین سابکلاس 103

این ویزای دائمی به والدین فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت دائم در استرالیا می‌دهد.

در این نوع از ویزا شما به مدت 5 سال از زمان دریافت ویزا، به تعداد دلخواه می‌توانید به استرالیا و یا از استرالیا سفر کنید. 

ویزای ازدواج استرالیا


انواع ویزای خانواده و ازدواج استرالیا

تا اینجا با شما از زیرشاخه‌های مهم ویزای خانواده و ازدواج استرالیا گفتیم.

به طور کلی این ویزا در سه بخش عمده طبقه بندی می‌شود:
 

 1. ویزای نامزدی (ویزای ۳۰۰) - برای اشخاصی مناسب است که نامزد هستند و قصد ازدواج در استرالیا را دارند.
 2. افرادی که در استرالیا حضور دارند و درخواست ویزای ازدواج دارند، در این روش فرد ابتدا ویزای موقت ۸۲۰ و  سپس ویزای دائم ۸۰۱ را دریافت می‌کند. 
 3. فردی استرالیایی یا فرد دارای اقامت دائم در خارج استرالیا که ازدواج کرده است، اکنون همسر این فرد برای ورود به استرالیا ابتدا باید درخواست ویزای موقت ۳۰۹ و سپس ویزای دائم ۱۰۰ را بدهد.

مدارک و شرایط اخذ ویزای خانواده و ازدواج استرالیا

هر کدام از انواع ویزاهای مذکور مدارک و شرایط خاص خود را دارند اما به طور کلی مدارک زیر باید برای درخواست ویزای خانواده و ازدواج استرالیا فراهم و ارائه شود:

 • مدارک هویتی فرد درخواست کننده
 • مدارک هویتی و شناسایی حامی مالی (نامزد یا همسر متقاضی)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • نتایج ارزیابی‌های پزشکی 
 • تمام مدارکی که نشان می‌دهد دو نفر با هم رابطه واقعی و رسمی دارند (برای ویزا ۳۰۰)
 • مدارک نشان‌دهنده تاریخ ازدواج در آینده (برای ویزا ۳۰۰)
 • حداقل دو عدد اظهارنامه قانونی از دو نفر شاهد برای اثبات ازدواج 
 • سند ازدواج رسمی
 • مدارک تمکن مالی زوج
 • مدارک فرزندان
 • مدارک تأیید تجرد (اگر قبلاً ازدواج کرده باشند)
 • مدارک تغییر نام (در صورت وجود)

سخن پایانی

ویزای ازدواج استرالیا برای افرادی است که همسرشان شهروند مقیم استرالیا و یا دارای اقامت دائم استرالیا است و قصد مهاجرت به استرالیا را از این طریق دارند. ویزای ازدواج استرالیا قابلیت تبدیل به ویزای اقامت دائم استرالیا را خواهد داشت اگر متقاضی بتواند بعد از 2 سال از دریافت ویزای ازدواج، مدارکی به بازرس اداره‌ی مهاجرت نشان دهد که زندگی مشترک داشته‌اند و شرایط دریافت اقامت دائم را دارد.

برای اخذ مشاوره جهت دریافت ویزای خانواده و ازدواج استرالیا از طریق این لینک با مشاوران شادا در تماس باشید.

انواع ویزای خانواده و ازدواج

ویزای پارتنر (موقت مشروط) سابکلاس 309

مهاجرت از طریق خانواده و ازدواج

ویزای پارتنر (موقت مشروط) سابکلاس 309

این ویزا به پارتنر یا همسر فرد مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه­ می­دهد که به طور موقت در استرالیا زندگی کند. 

ویزای پارتنر (مهاجر) سابکلاس 100

مهاجرت از طریق خانواده و ازدواج

ویزای پارتنر (مهاجر) سابکلاس 100

این ویزا به پارتنر یا همسر فرد مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا اجازه­ می­دهد که به طور دائمی در استرالیا زندگی کند.

ویزای والدین سالخورده سابکلاس 804

مهاجرت از طریق خانواده و ازدواج

ویزای والدین سالخورده سابکلاس 804

این ویزای دائمی به والدین سالخورده ی فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه ی اقامت در استرالیا می دهد.

ویزای کمک کننده والدین سالخورده (موقت) سابکلاس 884

ویزای کمک کننده والدین سالخورده (موقت) سابکلاس 884

این ویزای دائمی به والدین سالخورده ی فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه ی اقامت موقت در استرالیا می دهد.

ویزای کمک کننده والدین سالخورده سابکلاس 864

ویزای کمک کننده والدین سالخورده سابکلاس 864

این ویزای دائمی به والدین سالخورده ی فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه ی اقامت دائم در استرالیا می دهد.

ویزای کمک کننده والدین (موقت) سابکلاس 173

ویزای کمک کننده والدین (موقت) سابکلاس 173

این ویزای موقتی به والدین فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه­ی اقامت موقتی در استرالیا می­دهد.

ویزای والدین سابکلاس 103

ویزای والدین سابکلاس 103

این ویزای دائمی به والدین فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه­ی اقامت دائم در استرالیا می­دهد.

ویزای والدین تحت اسپانسری (موقت) سابکلاس 870

ویزای والدین تحت اسپانسری (موقت) سابکلاس 870

این ویزای موقتی به والدین فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه­ی اقامت تا 3 یا 5 سال در استرالیا می­دهد.

ویزای پارتنر (موقت) سابکلاس 820

ویزای پارتنر (موقت) سابکلاس 820

این ویزا به پارتنر یا همسر فرد مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه­ می­دهد که به طور موقتی در استرالیا زندگی کند.

ویزای پارتنر (دائم) سابکلاس 801

ویزای پارتنر (دائم) سابکلاس 801

این ویزا به پارتنر یا همسر فرد مقیم دائم استرالیا یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه­ می­دهد که به طور دائمی در استرالیا زندگی کند.

ویزای ازدواج احتمالی سابکلاس 300

ویزای ازدواج احتمالی سابکلاس 300

این ویزا به شما اجازه می­دهد که برای ازدواج با همسر آینده ­تان و سپس درخواست برای ویزای پارتنر، به استرالیا بیایید

 

ویزای والدین سهم ­دار سابکلاس 143

ویزای والدین سهم ­دار سابکلاس 143

این ویزای دائمی به والدین فرد دارای اقامت دائم یا شهروند استرالیا و یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه­ ی اقامت دائم در استرالیا می­دهد

 

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

  ثبت پرسش و نظر