استرالیا

استرالیا

استرالیا تقریبا 4.5 برابر از ایران بزرگتر است

 

استرالیا کوچکترین قاره و یکی از بزرگترین کشور های جهان است که بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیم کره جنوبی زمین واقع شده است. این کشور پهناور عمده مساحت قاره اقیانوسیه را به خود اختصاص داده است. استرالیا که در نیم کره جنوبی واقع شده، ادعای مالکیت بر 40% جنوبگان را دارد و بر این مبنا پژوهشگاه های بزرگی نیز در آن منطقه احداث و فعال کرده است.

 

 


 

مساحت و جمعیت استرالیا

استرالیا با مساحتی بالغ بر 7,692,024 کیلومتر مربع به عنوان ششمین کشور پهناور جهان از نظر وسعت شناخته میشود. مطابق با سرشماری انجام شده در سال 2021 جمعیت استرالیا 25,422,788 نفر ارزیابی شده است.

 

استرالیا به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی از طبیعت ویژه و منحصر به فردی برخوردار است و به علت وجود صحرا های وسیع در مرکز آن، عمده جمعیت استرالیا در سواحل و کرانه های آن، ساکن می باشند.

 

این کشور نوظهور که زمان زیادی از استقلال آن نمی گذرد، چند فرهنگی بوده و ازین روی از مهاجرپذیرترین جوامع به شمار می آید. ترکیب جمعیتی ناهمگون و وجود ملل مختلف نیز مزید بر این علت است.

 

کشور استرالیا همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرین در سراسر جهان بوده است. لازم به ذکر است که یک چهارم جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل داده اند.

 

 


 

آب و هوای استرالیا


از دیگر ویژگی های استرالیا آب و هوای چهار فصل و متفاوت آن است. آب و هوای استرالیا این امکان را فراهم می کند تا شما در یک روز تجربه ی آب و هوای 4 فصل را داشته باشید. البته فقط آب و هوای به اصطلاح دیوانه از ویژگی های منحصر به فرد استرالیا نیست، تنوع و جاذبه های طبیعی بکر زیادی در سرتاسر استرالیا پراکنده است که شما از دیدنشان سیر نمی شوید.

 

تنوع و زیبایی این جاذبه های دیدنی و طبیعی به طوری است که نظیرشان در هیچ کجای این کره خاکی پیدا نمی شود و همین شگفتی های بی نظیر و خاص میتواند دلیل  سفر به استرالیا برای بسیاری از جهان گردان و توریستان در سراسر جهان باشد. 

 


 

پایتخت و ایالات استرالیا

پایتخت استرالیا کانبرا است که در قسمت جنوب شرقی این کشور، بین دو مرکز مهم فرهنگی و اقتصادی یعنی سیدنی و ملبورن قرار دارد. در طول زمان به استرالیا القاب «پیرترین قاره»، «آخرینِ سرزمین ها» و «مرز آخر» را نیز داده اند.

 

استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو (Territory) تشکیل شده‌است که اختیاراتشان کمتر از ایالت‌هاست. ایالت‌ها و قلمروهای استرالیا عبارتند از:

 

  • ایالت نیو ساوت ولز (NSW) که سیدنی، قدیمی ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا، پایتخت آن است.
  • ایالت کوئینزلند (QLDکه مرکز آن بریزبن است.
  • ایالت استرالیای جنوبی (SA) که مرکز آن آدلاید است.
  • ایالت تاسمانیا (TAS) که جزیره‌ای است در جنوب شرقی سرزمین اصلی و مرکز آن هوبارت است.
  • ایالت ویکتوریا (VIC) که مرکز آن ملبورن است.
  • ایالت استرالیای غربی (WA) که مرکز آن پرت است.
  • قلمرو سرزمین شمالی (NT) که مرکز آن داروین است.
  • قلمرو پایتختی استرالیا (ACT) شامل شهر کانبرا و اطراف آن می شود.

 


 

شهرهای استرالیا

از سایر شهرهای بزرگ و مهم استرالیا می توان به گلدکوست ، نیوکاسل، سان شاین کوست و کنز اشاره کرد. استرالیا کشوری است با تنوع فرهنگی فراوان که این تنوع را می‌توان در سبک زندگی مردم به وضوح مشاهده کرد.


یکی از مهمترین دلایل رواج مهاجرت به استرالیا، اقتصاد قوی این کشور است که حتی در دوره رکود جهانی ناشی از همه گیری ویروس کووید هم آسیب نسبتا زیادی ندید.

 

استرالیا از نرخ بیکاری پایینی بهره می برد و  با هدف توسعه پایدار و رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای پیشرفته، نیاز زیادی به بسیاری از مشاغلی دارد که می توانند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا تامین شوند.

 

منطقه ها و مراکز آن:

 

1) منطقه سرزمین شمالی: داروین

2) منطقه پایتختی استرالیا: کانبرا

سوالات متداول شما درباره استرالیا

استرالیا در نیمکره جنوبی، بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام، جنوب دریای جنوب شرقی آسیا و شمال قطب جنوب واقع شده است.

استرالیا با مساحت 7,617,930 کیلومتر مربع در قاره اقیانوسیه قرار گرفته و بزرگترین کشور در قاره اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ دنیا است.

این قاره شامل 14 کشور است که کشور استرالیا از نظر جغرافیایی بزرگترین کشور در این قاره به شمار می رود.

  پایتخت استرالیا، کانبرا است که در قسمت جنوب شرقی این کشور و بین دو شهر مهم سیدنی و ملبورن واقع شده است.

مطابق با سرشماری انجام شده در سال 2021، جمعیت استرالیا 25 میلیون و 423 هزار نفر برآورد شده است.

شهرت استرالیا به سواحل وسیعش است و یک مقصد توریستی محبوب در جنوب خط استوا محسوب می شود. به ویژه چون در فصول سرد کشورهای واقع در نیمکره شمالی، استرالیا گرم و مناسب سفر است.

برخلاف تصور افراد، نیوزیلند نزدیکترین کشور به استرالیا نیست، بلکه از نظر جغرافیایی کشور پاپوا گینه نو با فاصله کمتر از 4 کیلومتری از استرالیا نزدیکترین کشور به آن است.

اقیانوس ها و دریاهای استرالیا شامل اقیانوس آرام، اقیانوس‌های جنوبی و هند و همچنین دریاهای تیمور، تاسمان و مرجان است.

سترالیا با مساحت 7,692,024  کیلومتر مربع، ششمین کشور پهناور جهان است

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم

کافیست فرم مشاوره را تکمیل کنید

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر