آمار های شاخص در استرالیا
05 آبان, 1400

آمار های شاخص در استرالیا

در اینجا با هم چند تا آمار های شاخص در کشور استرالیا را بررسی میکنیم.

1. اگر تمام استرالیا یک شهر بود، با ۲۳٫۵ میلیون نفر ۷مین شهر بزرگ جهان پس از توکیو، گوانگ ژو، شانگهای، جاکارتا، سئول و دهلی بود.

2. نرخ مرگ و میر استرالیا همچنان رو به کاهش است. سیدنی کمترین نرخ مرگ در میان شهر های پر جمعیت استرالیا  (۵٫۳ مرگ در هر ۱۰ نفر) را دارد در حالی که داروین و هوبارت بیشترین نرخ مرگ و میر در بین شهر های پرجمعیت  را دارند (۶٫۶).

3. در عرض یک دهه، زن و شوهر( تنها - بدون فرزند) در حال حاضررایج ترین نوع خانوار استرالیا است (با احتساب  30٪ از تمام خانوارها است) که این درصد بیشتر از یک خانواده 4 نفره متشکل از  زن و شوهر و کودکان و نوجوانان است (در حال حاضر 33٪).

4. تنها 1 نفر از10 نفر استرالیایی از حمل و نقل عمومی برای رسیدن به کار استفاده میکند. این یعنی که الباقی برای رسیدن به کار پیاده روی میکنند تا از اتوبوس استفاده کنند. 

5. تعداد استرالیایی هایی که مسیحیت را دین رسمی خود میشناسند ۸ برابر بزرگتر از تمام ادیان ترکیبی دیگر است.

6. ۱ خانوار از هر ۱۰ خانوار استرالیایی  دارایی خالصی بیش از ۱٫۶ میلیون دلار دارد و ۱٪ خانوارها ثروتی بالای ۵ میلیون دلار دارند.

7. نرخ رشد طبیعی استرالیا 40درصد است و با نرخ 60 درصدی  مهاجرت خالص از خارج به استرالیا ، نرخ رشد کلی (1.8%) است که این نرخ از نرخ رشد جهان (1.1٪) بالاتر است. 

8. سه دهه پیش میانه سن یک استرالیایی ۳۰٫۵ بود، امروز ۳۷٫۳ است و در سال ۲۰۴۴ پیش بینی می شود که ۴۰ سال باشد.

9. امید به زندگی در هنگام تولد، سه دهه پیش ۷۶ سال بود، امروز ۸۲ سال است و در سال ۲۰۴۴ پیش بینی می شود بیش از ۹۰ سال باشد. 

10. استرالیایی ها  به طور متوسط 10 ساعت و 19 دقیقه در هر روز را صرف صفحه نمایش ( تلوزیون و....) می کنند. 

11. به طور متوسط هر کارمند استرالیایی  با کارفرمای خود تنها 3 سال و 4 ماه همکاری میکند.

12. میانگین سن یک کارگر در بخش خرده فروشی ۳۳ سال، میانگین سن در بخش آموزش و پرورش ۴۲ سال و میانگین سن کسی که در مراقبت از سالمندان استخدام می شود بیش از ۴۸ سال است.

13. به طور متوسط زنان در استرالیا ۴ سال از مردان بیشتر زندگی می کنند.

14. ملبورن بیش از هر شهر دیگری در استرالیا، مسافر دوچرخه سوار دارد (۲۵٬۵۹۴). 

15. سه دهه پیش به طور متوسط  دستمزد کارگر تمام وقت زیر 19،000 دلار در سال بود در حالی که  قیمت خانه به طور متوسط کمتر از 150،000 دلا بود. امروزه  درآمد سالانه بیش از $73,000 است در حالی که قیمت خانه به طور متوسط در اکثر شهرهای پایتخت بیش از $520,000 است.

16. بیش از نیمی از استرالیایی ها (54٪) خرید مواد غذایی سالم را به عنوان بخشی از برنامه هفتگی خود دارند.  

17. در ۱۰۰ سال گذشته استرالیا تنها دو شهر جدید به نام های کانبرا (که اکنون هشتمین شهر بزرگ استرالیاست است) و گلد کوست(که اکنون ششمین شهر بزرگ استرالیاست است) معرفی کرده است. 

18. بیش از نیمی از کل خانوارهای استرالیایی (۵۴٪) حداقل ۲ خودرو دارند و تقریباً به اندازه بزرگسالان در استرالیا (۱۳٫۳ میلیون) خودروهای مسافربری وجود دارد!

19. تاسمانیا در استرالیا پاک ترین هوای جهان را دارد.

20. ۲۶ ژانویه روز رسمی ملی استرالیا است.

21. روز رسمی ملی استرالیا 'روز استرالیا' است. مردم آن را در بیست و پنجمین روز ژانویه جشن می گیرند. این روز ویژه یادآور ورود ناوگان اول کشتی های بریتانیایی در سال ۱۷۸۸ به پورت جکون، نیو ساوت ولز است. همچنین بالا بردن پرچم بریتانیای کبیر در سیدنی کوو (ساحلی در جنوب در سیدنی) توسط فرماندار آرتور فیلیپ را به یاد می آورد.