ویزای 888 استرالیا - ویزای نوآوری تجاری و سرمایه­ گذاری دائم(Business Innovation and Investment permanent)

ویزای 888 استرالیا یکی از ویزاهای ارزشمند این کشور برای مهاجران و در واقع یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری این کشور است، این ویزا به کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب و کار اجازه ادامه فعالیت در استرالیا را صادر می‌کند. 

ویزای 888 استرالیا

شاید بتوان گفت ویزای 888 در ادامه مسیر متقاضیانی است که ویزای 188 موقت دارند.
در ادامه از ماهیت ویزای 888 استرالیا، شرایط، مراحل اخذ و مدارک لازم برای درخواست و دریافت آن و این که مناسب چه افرادی است، خواهیم گفت.

 

ویزای 888 استرالیا چیست؟

ویزای 888 برای افرادی سودمند است که در گام اول با ویزای 188 وارد استرالیا شده و اکنون تصمیم دارند اقامت دائم استرالیا را داشته باشند.

 

ویزای 888 مناسب چه افرادی است؟

در واقع این ویزا مناسب افرادی است که در استرالیا کسب و کار موفقی را راه اندازی کرده‌اند و اکنون مطمئن هستند که شرایط لازم برای درخواست اقامت دائم از طریق ویزای 888 استرالیا را دارند.
دولت استرالیا از ویزای 888 خود به عنوان هدیه به مهاجران موفق در حوزه کسب و کار یاد می‌کند. بله واقعا همین طور است، کسانی که با ویزای 188 وارد استرالیا شده‌اند همین که چنین ویزایی دریافت کرده‌اند، یعنی صاحبین کسب و کار معتبری بوده اند و اکنون در تجربه اقتصادی خود در خاک استرالیا نیز موفق عمل کرده‌اند.
بنابراین چه چیزی بهتر است از یک هدیه رویایی برای کسانی که به تعهدات خود هنگام دریافت ویزای 188 استرالیا عمل کرده و اکنون منتظر راهی برای اخذ اقامت دائم استرالیا هستند.
وقتی با ویزای 188 وارد استرالیا شدید، زندگی شما متحول شده است، در واقع پیش روی خود 5 سال زمان دارید تا در دل آن در مدت 2 سال کسب و کار خود را به راه بیندازید و به تعهدات خود در قبال ارقام و آماری که تعهد داده‌اید عمل کنید. البته امکان تمدید این مدت زمان وجود دارد. 

 

شرایط لازم برای دریافت ویزای 888

باید شرایط زیر را داشته باشید تا بتوانید گام‌های اول را برای درخواست ویزای 888 استرالیا بردارید:
1.    برای 2 سال در استرالیا کسب و کار استاندارد و اصولی داشته باشید ؛ 
2.    مدت 2 سال از شروع مدیریت شما در کسب و کارتان گذشته باشد ؛ 
3.    در سال دوم از کسب و کار خود حتما در خاک استرالیا باشید ؛ 
4.    در سال دوم کسب و کار خود به اندازه 200 هزار دلار سرمایه و یا تزریق مالی داشته باشید، البته این مبلغ و شرایط در هر ایالتی متفاوت است ؛ 
5.    در دومین سال کسب و کار خود، دو کارمند استرالیایی یا مقیم دائم استخدام کرده باشید البته به جای این کار می‌توانید 400 هزار دلار دیگر وارد کنید، در واقع اگر 600 هزار دلار وارد کرده باشید، دیگر نیازی به استخدام کارمند جدید ندارید؛ 
6.    در دومین سال کسب و کار خود، معادل 300 هزار دلار «فروش» داشته باشید. 

 

 

سرمایه گذاری معمولی و ویژه

از نگاه دولت استرالیا نوع سرمایه گذاری شما در دو شاخه معمولی و ویژه بررسی می‌شود.
اگر ویزای سرمایه گذاری معمولی (سابکلاس 188) را در اختیار دارید لازم است حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری شما گذشته باشد و حداقل ۲ سال با همین ویزا در استرالیا زندگی کرده باشید.
اما اگر شما ویزای سرمایه گذاری ویژه (سابکلاس 188 جریان سرمایه‌گذار کلان و نجومی یا VIP) را در اختیار دارید لازم است حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری ویژه فرد گذشته باشد و فرد در این مدت هر سال حداقل ۴۰ روز در استرالیا حضور داشته و همسر فرد متقاضی هم حداقل ۱۸۰ روز در استرالیا باشد.

 

مراحل اخذ ویزای 888 استرالیا

می‌توان به صورت خلاصه و روشن گفت که 4 مرحله مهم پیش روی فرد متقاضی ویزای 888 استرالیا است. 
1.    در گام اول باید مدارک را جمع آوری و ارائه کنید. در این میان باید اسپانسر ایالتی خود را نیز مشخص کرده و درخواست خود را به همان ایالت بفرستید.
2.    گام دوم به اخذ دعوتنامه ایالتی مربوط است. شما درخواست خود را برای ایالت مورد نظر خود ارسال کرده‌اید و اکنون منتظر دریافت دعوتنامه هستید، در این مدت باید فرم‌ها و درخواست های آنلاین را نیز به دقت تکمیل کنید.
3.    در گام سوم نوبت به لاج کردن پرونده در اداره مهاجرت می‌رسد. بعد از دریافت دعوتنامه از ایالت مورد نظر خود، اکنون زمان ارسال پرونده رسمی در اداره مهاجرت است. 
4.    قدم آخر نیز قدم بسیار ارزشمند و شیرینی است، اکنون زمان دریافت ویزای استرالیا فرا رسیده است. ممکن است در این مرحله مدارک تکمیلی از شما بخواهند و یا برای یک مصاحبه نهایی از سوی آفیسر بخش صدور ویزا فراخوانده شوید.

ویزای 888

اقدامات درست از همان ابتدای مسیر

در این صفحه با شما از ابعاد مختلف ویزای 888 استرالیا گفتیم. موضوع بسیار مهم این است که فراموش نکنید این ویزا در ادامه مسیر ویزایی مثل 188 است، پس از همان ابتدا هدف گذاری داشته باشید و از همان بدو ورود به خاک استرالیا قدم‌ها را درست بردارید. 

شما با داشتن این ویزا حق زندگی، کار و تحصیل بدون هیچ محدودیتی را خواهید داشت. امکان استفاده از حقوق شهروندی مانند حقوق بیکاری و کمک خرج خانواده و خدمات رفاهی دولتی را دریافت خواهید کرد و امکان استفاده از تحصیلات رایگان و تخفیف در تحصیلات دانشگاهی برای شما فراهم خواهد شد.

 

مدت زمان اخذ ویزای 888

در وب سایت رسمی دولت استرالیا و اداره مهاجرت این کشور برای زمان لازم در راستای صدور ویزای 888 هیچ عدد روشنی قید نشده است. دلیل این امر هم متفاوت بودن پرونده‌های متقاضیان است. ناقص بودن مدارک فرد متقاضی این زمان را چند برابر حالت عادی افزایش می‌دهد. گاهی فرد تلاش می‌کند مدیریت خود و یا میزان فروش خود را تا اندازه استاندارد، ثابت کند در حالی که از دید مقام بررسی کننده ادعای او صحت نداشته و این مباحث باعث می‌شود، زمان صدور ویزای 888 فرد بسیار طولانی شده و حتی در پایان مسیر صادر نشود.
اگر همه چیز روشن، مشخص، قانونی و صد البته قابل دفاع باشد، زمان صدور ویزای 888 استرالیا نه چندان طولانی و در بیشترین حالت نزدیک به 15 ماه است.

 

مدارک ویزای 888 استرالیا

نباید فراموش کنیم که صرف داشتن ویزای 188 استرالیا که یک ویزای موقت و البته مهم محسوب می‌شود، نمی‌توان مطمئن شد که ویزای 888 استرالیا را نیز دریافت خواهید کرد. داشتن این ویزا نیز سختی‌های خاص خودش را دارد. نخست به این موضوع بپردازیم که مدارک لازم برای درخواست ویزای 888 استرالیا چیست.
در ادامه شرایط لازم در هر مسیر رسیدن به ویزای 888 ذکر شده است.

 

مسیرهای رسیدن به ویزای 888 استرالیا

در ادامه به 5 مسیری اشاره می‌شود که بنا به تصمیم متقاضی به سمت اخذ ویزای 888 پیش می‌رود:

 

1.مسیر نوآوری تجاری Business Innovation Stream

این مسیر برای اخذ ویزای 888 به دارندگان ویزای موقت مشروط نوآوری تجاری و سرمایه گذاری (188) از مسیر نوآوری تجاری یا از مسیر افزایش دوره اقامت نوآوری تجاری اجازه اقامت دائمی می دهد.

در این حالت شما امکان اقامت دائمی در استرالیا همچنین امکان ادامه فعالیت‌های تجاری که با ویزای موقت نوآوری تجاری و سرمایه گذاری شروع شده را خواهید داشت. از طرفی امکان کار و تحصیل در استرالیا نیز برای شما فراهم خواهد بود.
شرایط این مسیر این است که پس از درخواست آنلاین و داشتن ویزای 188 از مسیر نوآوری تجاری، توانایی اثبات داشتن بیزینس فعال و داشتن شرایط لازم برای بیزینس و البته دعوتنامه از سازمان دولتی یا ایالتی در استرالیا را به اثبات رسانده و ارائه کنید.
مدت اقامت در این مسیر دائمی است.


هزینه:

از 3025 دلار استرالیا

 

مدت زمان بررسی پرونده:

90% از درخواست­ها: 29 ماه

 

2. مسیر سرمایه­ گذاری (Investor stream)

با اخذ ویزای 888 از مسیر سرمایه گذاری اجازه ادامه فعالیت های سرمایه گذاری دائمی در استرالیا را خواهید داشت. شما باید به صورت آنلاین درخواست دهید. ویزای 188 از مسیر سرمایه گذاری را داشته باشید و سرمایه گذاری معینی به اندازه 1.5 میلیون دلار استرالیا به مدت 4 سال در استرالیا داشته باشید.
 

ویژگی ها:

 1. امکان اقامت دائمی در استرالیا
 2. امکان ادامه دادن فعالیت های سرمایه گذاری که با ویزای موقت نوآوری تجاری و سرمایه گذاری شروع شده است.
 3. امکان کار و تحصیل در استرالیا

 

شرایط:

 • درخواست آنلاین
 • داشتن ویزای 188 از مسیر سرمایه گذاری
 • داشتن سرمایه­ گذاری مشخص به اندازه 1.5 میلیون دلار به مدت 4 سال
 • داشتن شرایط مشخصی برای سرمایه گذاری که برای ویزای موقت شما لازم است.
 • داشتن توصیه نامه از سازمان دولتی یا ایالتی در استرالیا

 

مدت اقامت:

دائم

 

هزینه:

از 3025 دلار استرالیا

 

مدت زمان بررسی پرونده:

90% از درخواست­ها: 29 ماه

 

3. مسیر سرمایه­ گذاری کلان (Significant Investor stream)

با داشتن ویزای 888 از مسیر سرمایه گذاری کلان اجازه ادامه فعالیت های سرمایه گذاری دائمی در استرالیا را خواهید داشت. شما باید به صورت آنلاین درخواست دهید. باید ویزای 188 از مسیر سرمایه گذاری کلان و یا از مسیر افزایش دوره اقامت سرمایه‌گذاری کلان را داشته باشید و سرمایه گذاری معینی به اندازه 5 میلیون دلار استرالیا به مدت 4 سال در استرالیا داشته باشید.

ویزای 888

ویژگی ها:

 1. امکان اقامت دائمی در استرالیا
 2. امکان ادامه دادن فعالیت های سرمایه گذاری و تجاری در استرالیا
 3. امکان کار و تحصیل در استرالیا

 

شرایط:

 • درخواست آنلاین
 • داشتن ویزای 188 از مسیر سرمایه گذاری کلان و یا از مسیر افزایش دوره اقامت سرمایه گذاری کلان
 • داشتن سرمایه گذاری مشخص و مناسب به اندازه 5 میلیون دلار استرالیا به مدت 4 سال
 • حفظ سرمایه گذاری در کل مدت داشتن ویزای 188
 • داشتن توصیه نامه از سازمان دولتی یا ایالتی در استرالیا

 

مدت اقامت:

دائم

 

هزینه:

از 3025 دلار استرالیا

 

مدت زمان بررسی پرونده:

90% از درخواست­ها: 29 ماه

 

4. مسیر سرمایه­ گذاری بسیار کلان (Premium Investor stream)

با داشتن ویزای 888 استرالیا از مسیر سرمایه گذاری بسیار کلان نیز اجازه ادامه فعالیت های سرمایه گذاری دائمی در استرالیا را خواهید داشت. شما باید به صورت آنلاین درخواست دهید. باید ویزای 188 از مسیر سرمایه گذاری بسیار کلان به مدت 12 ماه را داشته باشید و  سرمایه گذاری معینی به اندازه 15 میلیون دلار استرالیا در مدت زمان داشتن ویزای 188 داشته باشید.

 

ویژگی ها:

 • امکان اقامت دائمی در استرالیا
 • امکان ادامه دادن فعالیت­های سرمایه­ گذاری و تجاری در استرالیا
 • امکان کار و تحصیل در استرالیا


شرایط:

 • درخواست آنلاین
 • داشتن ویزای 188 از مسیر سرمایه ­گذاری بسیار کلان به مدت 12 ماه
 • داشتن سرمایه گذاری مشخص و مناسب به اندازه­ی 15 میلیون دلار استرالیا در طول مدت داشتن ویزای 188
 • داشتن شرایط مشخصی برای سرمایه گذاری که برای ویزای موقت شما لازم است.
 • داشتن توصیه نامه از ایالتی در استرالیا

 

مدت اقامت:

دائم

 

هزینه:

از 3025 دلار استرالیا

 

مدت زمان بررسی پرونده:

نامشخص

 

5. مسیر کارآفرینی (Entrepreneur stream)

ویزای 888 به دارندگان ویزای موقت مشروط نوآوری تجاری و سرمایه¬ گذاری (188) از مسیر کارآفرینی اجازه ادامه فعالیت های کارآفرینی در استرالیا را می دهد. شما باید ویزای 188 از مسیر کارآفرینی به مدت 4 سال را داشته باشید. باید با ویزای 188 از مسیر کارآفرینی حداقل به مدت 2 سال در استرالیا زندگی کرده باشید و نشان دهید که سوابق موفقیت آمیزی در فعالیت های کارآفرینی در استرالیا در مدت داشتن ویزای 188 داشته اید.

 

ویژگی ها:

 1. امکان اقامت دائمی در استرالیا
 2. امکان ادامه دادن فعالیت­های کارآفرینی که با گرفتن ویزای موقت مشروط نوآوری تجاری و سرمایه­ گذاری (188) از مسیر کارآفرینی شروع شده ­است.
 3. امکان کار و تحصیل در استرالیا

 

شرایط:

 1. درخواست آنلاین

 2. داشتن ویزای 188 از مسیر کارآفرینی به مدت 4 سال

 3. زندگی کردن در استرالیا به مدت حداقل 2 سال با ویزای 188

 4. مدارک لازم برای اثبات سوابق موفقیت آمیز از فعالیت­های کارآفرینی در استرالیا در مدت داشتن ویزای 188

 5. داشتن توصیه ­نامه از سازمان دولتی یا ایالتی در استرالیا  

 

مدت اقامت:

دائم

 

هزینه:

از 3025 دلار استرالیا

 

مدت زمان بررسی پرونده:

نامشخص

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

  ثبت پرسش و نظر