سازمان ارزیابی TRA

سازمان ارزیابی TRA

سازمان ارزیابی مدارک استرالیا Trades Recognition Australia (TRA)  یک سازمان تجاری وابسته به وزارت آموزش استرالیا است که وظیفه ارزیابی مدارک متقاضیان مهاجرت را بر عهده دارد. این سازمان تعیین می کند که آیا مهارت و تجربه فرد با استانداردهای صنعت استرالیا مطابقت دارد یا خیر. این سازمان در هفت سرویس مستقل ارزیابی مهارت مشغول فعالیت است که شش مورد از این موارد برای اهداف مهاجرتی است. 
 
سازمان ارزیابی مدارک TRA استرالیا برای ارزیابی مدارک حداقل دو شرط زیر را در نظر می گیرد:
 
حداقل 3 سال اشتغال قابل اثبات در حرفه ذکر شده 
حداقل 12 ماه حقوق پرداخت شده در شغل نامزد شده در فاصله سه سال قبل از درخواست
 

 

 ارزیابی این سازمان به دو روش انجام میگیرد: 
 
ارزیابی مدارک به روش OSAP
ارزیابی به روش MSA
 
 
ارزیابی مدارک به روش OSAP:
 
ارزیابی به روش OSAP  برای 25  عنوان شغلی خاص است که شامل دو مرحله می باشد. رشته های نجاری، بنایی، جوشکار، آرایشگر، آشپز، شکل دهنده فلز، جوشکار، سازنده دیگ بخار، کابینت ساز، شکل دهنده فلزات، شکل دهنده ورقه های فلزی، ریخته گری با ماشین آلات فلزی، نصاب، مکانیک سیستم های تهویه مطبوع، برق کشی و لوله کشی است. در این روش متقاضیان مدارک خود شامل مدارک هویتی، شغلی، ویدئو از انجام کار فنی و سایر موارد مورد نیاز را ارسال می کنند. برای ارزیابی از این مسیر، ارائه مدرک تحصیلی مرتبط الزامی نیست. پس از مثبت شدن ارزیابی مدارک توسط سازمان  TRA به مرحله دوم که که مصاحبه آنلاین به زبان انگلیسی است، خواهند رفت. 
مصاحبه تکنیکال که مرحله دوم ارزیابی این عناوین شغلی است که به صورت انحصاری در موسسه بین المللی شادا انجام میشود و پس از دریافت ارزیابی مثبت نهایی شما یک سرتیفیکیت معادل با مدرک مورد نیاز عنوان شغلی خود  را دریافت می نمایید.
 
 
ارزیابی به روش MSA:
 
 
اگر رشته شما از مسیر OSAP قابل ارزیابی نبود باید از روش MSA مدرک خود را ارزیابی نمایید. برای ارزیابی در مشاغل MSA شما باید حداقل مدرک تحصیلی معادل با الزامات استرالیا داشته باشید و از شما مصاحبه ای گرفته نخواهد شد. از همه مهمتر برای شروع کار و ارزیابی از این سازمان در مشاغل MSA نیازی به مدرک زبان نیست.
برنامه ی ارزیابی مهارت های مهاجرتی (MSA)، ارزیابی مهارت ها بر اساس مستندات، توانایی ها و سوابق کاری شما است. این امکان وجود دارد که در صورتی که شما فرد متخصص و ماهر در یکی از این عناوین شغلی هستید و مدرک تحصیلی ندارید، مثلا نقاش ساختمان هستید و مدرکی معادل با الزامات سازمان TRA ندارید، از طریق RPL و دریافت مدرک تحصیلی جهت دریافت اسسمنت، اقدام کنید نمایید.
 
 
 
مدارک لازم برای ارزیابی MSA:
 
  •   مدارک تحصیلی شامل دانشنامه، ریز نمرات و در بعضی موارد سیلابس های درسی 
  •  مدارک شناسایی شامل پاسپورت معتبر و شناسنامه در صورتی که تغییر نام داشتید 
  • تمپلیت شغلی که شامل تاریخ شروع، اتمام، عنوان شغلی، حقوق، شرح وظایف، ابزارهای مورد استفاده و سایر اطلاعات مربوط به کارفرمای شما می باشد. 
  • مدارک اثبات دریافت حقوق که میتواند سه عدد فیش حقوقی در سال به همراه بیمه و یا پرینت بانکی و یا گواهی مالیات بر درآمد شما باشد، دقت داشته باشید در پرینت بانکی اسم کارفرمای شما به عنوان واریز کننده  وجه لازم است که درج شود.

 

 
 

هزینه و مدت زمان بررسی مدارک:

 

 مشاغل  MSA :

 

720 دلار استرالیا 

 

مشاغل OSAP :
 
مرحله اول: هزینه برررسی مدارک 1280 دلار استرالیا
مرحله دوم: هزینه مصاحبه تکنیکال 2000 دلار استرالیا
مرحله سوم: هزینه ارزیابی عملی 2200 دلار استرالیا ( برای بعضی از عنوان های شغلی)
 
 
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر