South Australia
South Australia

South Australia

مساحت استرالیای جنوبی ۹۸۴,۳۷۷ کیلومتر مربع است که چهارمین ایالت بزرگ استرالیا به حساب می‌آید

استرالیای جنوبی (SA) در قسمت جنوبی مرکز استرالیا واقع شده و برخی از خشک ترین مناطق قاره را در بر می گیرد. پایتخت این ایالت آدلاید (Adelaide) است و پایگاه خوبی برای گشت و گذار در Barossa،  Flinders Ranges  و Kangaroo Island است. استرالیای جنوبی دارای صحنه هنری پر رونق است و به عنوان "ایالت جشنواره (Festival State)" شناخته می شود. هر ساله بیش از 500 رویداد و جشنواره در این ایالت برگزار می شود.
استرالیای جنوبی با داشتن مناطق عظیم نیمه بیابانی، خشک ترین منطقه نسبت به همه ایالت ها و اکثر شهرها است.
 
آدلاید پایتخت استرالیای جنوبی، شهر کلیساها نامیده می شود و 80٪ از جمعیت این ایالت یعنی تقریباً 1/7 میلیون نفر ساکن 98,277 کیلومتر مربع هستند. اگرچه کلیساها هنوز در آدلاید هستند اما روح اصلی شهر از طریق جشنواره هنرهای آدلاید نشان داده می شود.
مناظر خارق العاده ای در تپه های آدلاید وجود دارد. تماشای نهنگ ها در Head of Bight امکان پذیر است. ساحل وحشی و همچنین جزیره آرامش بخش کانگورو مناظر زیبایی برای گردشگران فراهم می کند. مناطق کشاورزی شامل شبه جزیره  Fleurieu، Eyre  و Yorke Peninsulas است که همچنین سواحل زیبا و مکان های موج سواری خوبی را در بر می گیرند.
 
رود Murray از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این رود از میان کوه های آلپ استرالیا می گذرد و در دریاچه الکساندرینا به دریا می پیوندد. به دلیل کمبود بارندگی آب رودخانه اغلب به مسیری طولانی لوله کشی می شود. در کل، 90٪ از جمعیت ایالت ها به وجود آب برای زندگی بستگی دارند.

 

مناطق جالب توجه در SA

 

flinders Ranges مکانی زیبا برای پیاده روی است. در این منطقه  کوهستانی می توانید نقاشی های بومی مربوط به گذشته را ببنید و همچین از دیدن حیات وحش  بی نظیر این مکان لذت ببرید.
 
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر