Northern Territory
Northern Territory

Northern Territory

قلمرو شمالی (Northern Territory)، بخشی از خاک استرالیا در مرکز و منطقه شمالی آن است. از غرب با استرالیای غربی، در جنوب با استرالیای جنوبی، در شرق با کوئینزلند و در شمال با دریای تیمور، دریای اورفورا و خلیج کارینتاریا هم مرز است

در انتهای قسمت بالایی استرالیا، سرزمین شمالی (NT) قرار دارد. شهر داروین (Darwin)، در ساحل شمالی، پایتخت است و آلیس اسپرینگز (Alice Springs) اصلی ترین شهر داخلی است. آلیس اسپرینگز قلب فیزیکی استرالیا است، تقریبا در مرکز جغرافیایی این کشور قرار دارد. منطقه شمالی Uluru ، Kata Tjuta  و پارک ملی Kakadu  را در خود جای داده است.
قلمرو شمالی 35/1 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و 20٪ از کل کشور را تشکیل می دهد. با این حال، فقط حدود 226,000 نفر یا از جمعیت استرالیا در اینجا زندگی می کنند.
 
رنگ غالب خاک، سنگها و اولورو (سنگ آیرس) که همگی در استرالیای مرکزی واقع شده اند، در این منطقه قرمز است (همچنین به عنوان مرکز سرخ نیز شناخته می شود). در اطراف این مرکز تعدادی از دهانه های شهاب سنگ و دره ها وجود دارد.
 
بزرگراه استوارت جاده اصلی است که از داروین به چشمه های آلیس منتهی می شود و مملو از مکان های جالب توجه است. داروین یک شهر بزرگ جهانی در شمال دور است و به طور متوسط بیش از 90 روز از سال رعد و برق دارد.
 
 
نقاط جالب توجه در NT
 
Kakadu National Park که آبشارها ، حیات وحش و هنرهای سنگی بومی در آن قرار دارند.

 

پارک ملی Uluru-Kata Tjuta : این مکان معروف غروب و طلوع آفتاب فراموش نشدنی بر فراز Uluru و Olgas را برای بازدید کنندگان فراهم می کند. 

 

Kings Canyon  که یک دره قابل توجه است که در میان مناظر سخت واقع شده است.

 

مسابقه شتر سواری ورزشی محبوب در سرزمین شمالی است که در دهه 1970 پس از شرط بندی بین دو دوست آغاز شد. از آن زمان، مسابقه شتر سواری به یک جاذبه در جشن های سالانه در این منطقه تبدیل شده است. شترها به دلیل خلق و خوی غیرقابل پیش بینی خود شناخته می شوند که در محیط مسابقه بسیار سرگرم کننده است. در حالی که سرعت آنها بیش از 60 کیلومتر در ساعت است، اما با شروع مسابقه برخی از شترها تصمیم می گیرند که در خط ثابت بمانند، برخی دیگر به آرامی حرکت می کنند در حالی که برخی حتی ترجیح می دهند به عقب بروند که این باعث ناراحتی سوارکار و لذت تماشاگر می شود. جام شتر یک رویداد محبوب در سرزمین شمالی است که جمعیت زیادی را به خود جلب می کند. این جشنواره به صورت سالانه برگزار می شود. 

 

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر