مهاجرت

مهاجرت

 مهاجرت به استرالیا یا کشوری دیگر تصمیم بزرگی است که یک فرد برای خود و یا خانواده خود می گیرد. این تصمیم گیری زمانی اتفاق می افتد که فرد در کشور خود شرایط خوب اجتماعی, اقتصادی و یا آموزشی لازمه پیشرفت را مشاهده نکند و برای حرکت به سمت آینده و آرزوهای خود به مهاجرت فکر کند. پدیده مهاجرت همگام با پیشرفت دنیا و جامعه بشری پیشرفت چشمگیری داشته و روند رو به رشدی را طی میکند. فاکتورهای مهاجرت امروزه به شرایط شغلی, شرایط اقتصادی و اجتماعی, تحصیل تغییر کرده است. هرچه فرد متقاضی مهاجرت سطح بالاتری در این فاکتور ها داشته باشد موقعیت بهتری برای مهاجرت پیدا می کند.

مشارکت اجتماعی، فرهنگی و بهبود شرایط اقتصادی از تأثیرات مثبت مهاجرت به استرالیا است. استرالیا فرصت‌های شغلی زیادی برای افراد متخصص مانند معلمان، مهندسان، معماران، حسابداران، پرستاران و کشاورزان فراهم می‌کند.

 

تعداد زیادی از فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان دوره‌های تخصصی نیز وجود دارد. بازار کار در این کشور به‌طور مداوم در حال رشد است، بنابراین مهاجران جدید می‌توانند از بابت پیدا کردن کار و داشتن درآمد خیالشان راحت باشد.

 

وضعیت اقتصاد در استرالیا بسیار مطلوب و نرخ بیکاری هم پایین است. نکته‌ی مهمی وجود دارد و آن اینکه بسیاری از زمینه‌های شغلیِ متنوع در استرالیا نیاز به نیروهای کاری متخصص و حرفه‌ای دارند.

به همین خاطر اگر در حرفه یا زمینه‌های کاری در صنایع مختلف، مهارت و تجربه یا دانش دارید، قطعاً می‌توانید در بازار کار استرالیایی‌ها برای خود جایی دست و پا کنید و از طریق ویزای کار استرالیا به این کشور مهاجرت کنید.

تقریباً در تمام زمینه‌های کاری و صنایع، نیاز به نیروی کاری خبره و ماهر وجود دارد. مثلاً در مشاغل مختلف در رشته‌های  ساخت‌و‌ساز، مهندسی، درمان، آموزش و خدمات، فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای مهاجران نقاط مختلف دنیا ازجمله ایرانی‌ها وجود دارد.

 

 استرالیا در کنار کانادا و آمریکا به یکی از مقاصد اصلی مهاجرین تبدیل شده است. استرالیا توانسته با فراهم کردن بستری مناسب از نظر شغلی و اقتصادی به یکی از پیشگامان در زمینه جذب مهاجرین جویای کار ، تحصیل و سرمایه گذاری تبدیل شود.