سیستم درمانی

سیستم درمانی

دولت استرالیا با بهبود شرایط جنبه های مختلف زندگی، سعی در افزایش رفاه مردم کشور خود را دارد. یکی از انواع خدمات رفاهی در این کشور خدمات درمانی ست که شامل سیستم مراقبت از سلامت استرالیا و مواردی مانند هزینه درمان در استرالیا می شود.  استفاده از خدمات درمانی در استرالیا برای شهروندان و مهاجران با قوانین خاصی امکان پذیر است که در اینجا برخی از این قوانین را می بینید.

 

آیا هزینه درمان در استرالیا رایگان است؟


برای افرادی که اقامت دائم و یا شهروندی استرالیا را دارند، استفاده از خدمات عمومی پزشکی رایگان است و هزینه آن با پرداخت مالیات داده شده است. افراد با پرداخت 2 درصد از درآمد خود از طریق مالیات بیمه مدیکر دریافت می ‎کنند. به عبارتی فرد به هیچ وجه نیازی نیست نگران هزینه ‎های پزشکی باشد. بیمه مدیکر هزینه ‎های ابتدایی را پرداخت می‎کند مانند هزینه پزشک عمومی، هزینه بیمارستان دولتی و 85 درصد هزینه پزشک متخصص، بنابراین برای اکثر درمان ‎ها نیازی نیست از جیب خود هزینه‎ ای پرداخت کرد.

 

 سیستم درمانی استرالیا:


با آن که استفاده از خدمات خصوصی درمانی رایگان نیست، ولی دولت طرح‎ های مختلفی را ارائه می‎ دهد تا افرادی که توانایی مالی آن را دارند از بیمه خصوصی استفاده کنند. بنابراین طرح‎ های خصوصی یک سرمایه گذاری ملموس هستند و دولت با این کار سعی دارد کمی از فشار روی سیستم عمومی سلامت بکاهد. افرادی که سطح بالایی از درآمد دارند باید بیشتر مالیات بپردازند، مگر این که از بیمه خصوصی استفاده کنند و هزینه بیمه خصوصی زمانی که به 30 سالگی می ‎رسید به صورت تصاعدی بالا می‎ رود، بنابراین بهتر است در سن پایین این کار را انجام دهید.

 

 

100 درصد شهروندان دائمی استرالیا بیمه سلامتی به اسم مدیکر (Medicare) دارند و در حدود 50 درصد افراد همچنین از بیمه خصوصی استفاده می ‎کنند.

 

 

  • میانگین هزینه مراجعه به اورژانس برای افراد دارای بیمه مدیکر رایگان است.
  • میانگین هزینه مراجعه به پزشک عمومی برای افراد دارای بیمه مدیکر رایگان است.
  • میانگین هزینه بیمه سلامت عمومی برای یک نفر عبارت است از 2 درصد درآمد او که از طریق مالیات پرداخت می ‎شود.
  • میانگین هزینه بیمه خصوصی سلامت برای یک نفر سالیانه در حدود 2 هزار دلار است.
  • تعداد داروخانه ‎های کشور استرالیا: بیشتر از 5 هزار عدد
  • تعداد بیمارستان ‎های کشور استرالیا: 700 تا 1300 بیمارستان دولتی ، 600 بیمارستان خصوصی

 

با ویزای موقت می توان از خدمات درمانی رایگان استرالیا استفاده کرد؟

 

با توجه به قوانین کشور استرالیا تعدادی از افرادی که ویزای موقت استرالیا را دارند، نمی ‎توانند از بیمه مدیکر استفاده کنند و می بایست در یک بیمه خصوصی ثبت نام نمایند. البته استرالیا با تعدادی از کشورها موافقت نامه درمانی دارد و شهروندارن کشورهایی مانند  فنلاند، ایرلند، ایتالیا، مالت، هلند، نیوزلند، نروژ، سوئد و انگلستان در صورت اخذ ویزای موقت یا توریستی از خدمات مدیکر بهره می برند.

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر