از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم

کافیست فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید

ویزای 188 یا کارآفرینی استرالیا

ویزای 188 استرالیا، ویزای کارآفرینی، سرمایه گذاری و نوآوری تجاری نیز خوانده می‌شود و ویزایی موقت برای راه اندازی کسب و کار، کار و زندگی در استرالیا است

این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که مالک و مدیر یک کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا یا یک فرایند سرمایه گذاری شده در استرالیا شوید.

ویزای 188 یا کارآفرینی استرالیا که یکی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا محسوب می شود، مخصوص افرادی است که تجارب تجاری داشته و قصد انجام یک بیزینس جدید در استرالیا را داشته باشند.

برای دریافت این ویزا باید ایده ی تجاری شما که تحت عنوان بیزنس پلن تهیه و ارائه شده است توسط یک ایالت استرالیا تایید شود و شما موفق به اخذ دعوتنامه از آن ایالت گردید. 

 

ویزای 188 استرالیا


استرالیا مکانی مناسب برای سرمایه گذاری

استرالیا در کنار کشور های هنگ کنگ ، سنگاپور، آمریکا، نیوزلند و کانادا جزو هفت کشوری است که بنابر اعلام بانک جهانی بالاترین رتبه را در سهولت انجام فعالیت های اقتصادی به خود اختصاص داده است.

داشتن یک کسب و کار فراز و نشیب های خود را دارد، اما کسب و کارهای استرالیایی شرایط بسیار بهتری از کشورهای پیشرفته دیگر دارند.


استرالیا مکانی مناسب برای تجارت

به طور کلی، استرالیا مکانی مناسب برای تجارت است. بر اساس شاخص زندگی بهتر OECD، استرالیا از نظر میزان متوسط درآمد برای هر خانوار در رتبه پنجم OECD قرار دارد. این بدان معناست که افراد توانایی زیادی در خرید و سرمایه گذاری دارند.

نزدیکی استرالیا به مراکز بزرگ تجاری آسیای شرقی با جمعیت فراوان، فرصت بی نظیری برای رشد و توسعه کسب و کارها ایجاد می کند. از طرفی استرالیا با بسیاری از این کشورها قرارداد های تجارت آزاد دارد.


اقتصاد پویا در استرالیا

استرالیا با داشتن اقتصاد پویا و نرخ ناخالص تولید داخلی 1.98 تریلیون در سال 2021، پذیرای مهاجران بسیاری از سراسر جهان است. این تنوع فرهنگی باعث خلق بازارهای جدید و نیازهای متنوعی می گردد. این مسئله بهترین پتانسیل را در رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا دارد.

مهاجرت از طریق راه اندازی کسب و کار در استرالیا، متقاضیان زیادی دارد. با دریافت ویزای تجاری استرالیا، متقاضی علاوه بر پیاده سازی ایده تجاری خود و برقراری روابط تجاری با سراسر دنیا، پس از گذشت مدت مشخص از فعالیت اقتصادی به صورت مستمر، با برآورده کردن شروط خاصی می‌ تواند برای اقامت دائم و دریافت پاسپورت استرالیا اقدام کند.


طبیعت استرالیا

براساس گزارش مجله اکونومیست چهار شهر استرالیا در میان 10 شهر برتر قابل سکونت ترین شهرهای زمین قرار گرفته است. استرالیا با داشتن طبیعت بکر و بی نظیر و شهرهای مدرن مکان بی نظیری نه تنها برای تجارت که برای زندگی است.


سطح علمی و دانشگاهی استرالیا

استرالیا از نظر سطح علمی و دانشگاهی دارای رتبه بالایی در کل جهان است. دنیای کنونی متاثر از پیشرفت سریع فناوری دائماً در حال تغییر است و شرکت های استرالیایی به طور فزاینده ای آموختن مهارت های کارآفرینی را در بین کارکنان خود ترویج می کنند.

ویزای کارآفرینی استرالیا

در استرالیا، بسیاری از افراد به عنوان بخشی از شغل خود در فعالیتهای کارآفرینی مانند توسعه ، تولید کالا یا خدمات جدید مشارکت می کنند و همین امر یکی از دلایل پیشرفت اقتصادی همیشگی در استرالیاست.

سرویس تسریع تجاری سازی دولت استرالیا از سال 2014 از کسب و کار های نوپا پشتیبانی می کند . از آن زمان این سرویس بیش از 265 میلیون دلار استرالیا به 543 مورد بیزینس کمک مالی کرده است.

این خدمات به این شرکت ها کمک می کند تا شبکه های خودشان را از طریق ارتباط با سرمایه گذاران استراتژیک و سایر شرکای بالقوه گسترش بدهند.

مشارکت در کارآفرینی و کیفیت خدمات استرالیا در مقایسه با سایر اقتصادهای توسعه یافته مبتنی بر نوآوری بسیار قوی است.


دریافت ویزای 188 استرالیا

برای دریافت ویزای کارآفرینی 188 استرالیا در زیر شاخه ی نوآوری تجاری شما باید از یکی از ایالت های استرالیا دعوتنامه دریافت کنید.

به منظور دریافت این ویزا احتیاجی به انتقال سرمایه نیست و پس از اخذ ویزا و ورود به کشور به منظور راه اندازی کسب و کار خود باید مبلغ مشخصی را در یکی از ایالت‌های استرالیا سرمایه گذاری و ایده استارتاپی خودتان را پیاده سازی کنید.


اصولا ویزای 188 برای چه افرادی مناسب است؟

ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (زیر کلاس 188) یک ویزای موقت برای متقاضیانی است که می‌خواهند یک کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا داشته باشند یا آن را مدیریت کنند.

 

ویزای 188 استرالیا

 

لطفا بررسی کنید تا مطمئن شوید، آیا تمام شرایط داشتن ویزای 188 استرالیا را دارید یا خیر.

شما باید هم شرایط عمومی ویزای زیر کلاس 188 و هم شرایط خاص جریانی را که تحت آن درخواست می‌کنید، ارائه دهید.

ویزای ساب کلاس 188 استرالیا به شما امکان می‌دهد تحت یکی از 4 جریان زیر درخواست دهید:

 1.  جریان نوآوری تجاری: برای افرادی که مایل به ایجاد، توسعه و مدیریت یک کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا هستند. نیاز به دریافت دعوتنامه از دولت ایالتی یا منطقه‌ای دارد.
 2. جریان سرمایه گذاری: برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری تعیین شده با حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا در ایالت یا قلمرو استرالیا هستند و فعالیت تجاری و سرمایه گذاری در استرالیا را ادامه می‌دهند. نیاز به دریافت دعوتنامه از دولت ایالتی یا منطقه‌ای دارد.
 3. جریان سرمایه‌گذار کلان و نجومی: برای افرادی که می‌خواهند حداقل 5 میلیون دلار استرالیا برای انجام سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه و زیاد در استرالیا سرمایه‌گذاری کنند و می‌خواهند فعالیت تجاری و سرمایه‌گذاری در استرالیا را حفظ کرده و ادامه بدهند. نیاز به دریافت دعوتنامه از دولت ایالتی یا منطقه‌ای دارد.
 4. جریان سرمایه‌گذار ممتاز VIP: برای افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری حداقل 15 میلیون دلار استرالیا در انجام سرمایه‌گذاری‌های ممتاز در استرالیا هستند و می‌خواهند فعالیت تجاری و سرمایه‌گذاری در استرالیا را حفظ کنند. نیاز به دریافت دعوتنامه از دولت ایالتی یا منطقه‌ای دارد.

مسیرهای دریافت ویزای 188

 

به پادکست شرایط ویزای ۱۸۸ از طریق این لینک در تلگرام گوش دهید.

 

7 مسیر برای درخواست ویزای استرالیا از طریق کارآفرینی وجود دارد:

 1. مسیر نوآوری تجاری
 2. مسیر تمدید ویزای نوآوری تجاری
 3. مسیر سرمایه گذاری
 4. مسیر سرمایه­ گذاری کلان
 5. تمدید مسیر سرمایه گذاری کلان
 6. مسیر سرمایه گذاری بسیار کلان
 7. مسیر کارآفرینی

شرایط کلی ویزای تجاری سابکلاس 188

طبق اعلام اداره مهاجرت استرالیا بر اساس بودجه سال مالی 2021-2022 سهمیه کلی مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی (۱88) ۱۳۵۰۰ نفر اعلام شده است.
 
برخی از شرایط کلی و ایالتی تغییراتی در شرایط اخذ این ویزا داشته‌اند که در ادامه به بررسی مهم ترین آنها می پردازیم:
 • افزایش اعتبار ویزای موقت از 4 سال و سه ماه به پنج سال
 • افزایش مدت زمان اعتبار کلی ویزا از 6  سال به هفت سال در صورت درخواست برای تمدید آن
 • افزایش میزان حداقل فروش سالانه (2 سال مالی انتخابی از 4 سال مالی قبل از صدور دعوت نامه) از 500 هزار دلار به 750 هزار دلار استرالیا که با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود. 
 • افزایش میزان حداقل دارایی (در زمان صدور دعوت نامه) از 800 هزار دلار به 1 میلیون و پانصد هزار دلار استرالیا که با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود.
 • افزایش حداقل میزان دارایی برای افزایش امتیاز مهاجرتی از 800 هزار دلار به 1 میلیون و دویست و پنجاه هزار دلار استرالیا که با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود.
 • افزایش سقف میزان دارایی برای افزایش امتیاز مهاجرتی از 2  میلیون و دویست و پنجاه هزار دلار به 2 میلیون و هفتصد و پنجاه هزار دلار استرالیا که با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود.
 • افزایش سقف میزان فروش امتیاز آور از 2  میلیون دلار به 2 میلیون و دویست و پنجاه هزار دلار استرالیا که با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود.

شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا


شرایط ایالت‌های مختلف استرالیا برای اخذ ویزای 188 از تاریخ 2021 تا کنون

 

ایالت ویکتوریا (ملبورن)

 
ایالت ویکتوریا (ملبورن) با 1750 سهمیه، از 14 جولای 2021 شروع به بررسی اپلیکیشن های ارسالی ویزای کارآفرینی کرده است. این شرایط برای اشخاصی است که بعد از جولای 2021 دعوا نامه دریافت می‌کنند.
سن متقاضی اصلی پرونده باید کمتر از 55 سال باشد.
ویزای کار آفرینی در ملبورن یک ویزای ۵ ساله خواهد بود و بعد از 3 سال امکان اقدام برای ویزای 888 وجود دارد.
به مدت 2 سال از این 5 سال باید بیزینس متقاضی راه اندازی شده و حداقل 2 کارمند تمام وقت را استخدام کرده باشد.
بیزینس پلن الزاما باید نو آورانه بوده و در زمینه‌های ساخت و ساز، رستوران و سوپرمارکت امکان راه اندازی کسب و کار وجود ندارد. نمره زبان آیلتس 5 و یا معادل آن هنگام اپلای ضروری است.
مدرک دانشگاهی در رشته‌های علوم، مهندسی، ریاضی، پزشکی، تکنولوژی و یا MBA و یا سه سال سابقه مدیریت بیزینسی در یکی از شاخه‌های پزشکی و علوم طبیعی، تکنولوژی تولید پیشرفته، انرژی، کشاورزی، فناوری‌های دیجیتال، کشاورزی و یا علوم پزشکی در اولویت هستند. باقی شروط ویزای 188 مانند ایالت های دیگر است و هیچ هزینه مخصوص ایالتی برای این ویزا وجود ندارد.
 

ایالت استرالیای جنوبی (آدلاید)

 
ایالت استرالیای جنوبی (آدلاید) با 1000 سهمیه، امکان اقدام از طریق ویزای کار آفرینی خود را از 20 جولای 2021 فراهم کرده است. 
این ایالت شرط بازدید از ایالت قبل از قبول شدن ویزا که در دوران کرونا تبدیل به مصاحبه آنلاین شده بود را از الزامات شروط ویزای 188 حذف کرده است.
 

ایالت استرالیای غربی(پرت)

 
ایالت استرالیای غربی(پرت) با 360 سهمیه، بدون تغییر شرایط امکان اقدام برای اخذ ویزا را دارد.
 

ایالت تاسمانیا (هوبارت)

 
ایالت تاسمانیا (هوبارت) با 45 سهمیه، بدون تغییر شرایط امکان اقدام برای اخذ ویزا را دارد.
 

قلمرو پایتخت استرالیا (کانبرا)

 
قلمرو پایتخت استرالیا (کانبرا) با 30 سهمیه، بدون تغییر شرایط امکان اقدام برای اخذ ویزا را دارد.
 

قلمرو شمالی(داروین)

 
قلمرو شمالی(داروین) با 75 سهمیه، بدون تغییر شرایط امکان اقدام برای اخذ ویزا را دارد.

مدارک ویزای 188

برای دریافت ویزای 188 استرالیا در ابتدای راه لازم است ضمن مشورت با یک وکیل کارآزموده و مجرب برای گردآوری مدارک لازم و کافی اقدام شود. در این عرصه زمان بسیار مهم و تعیین کننده است اما باید از تکمیل مدارک و بی نقصی در پرونده قبل از ارسال نهایی اطمینان کامل حاصل کنید.

مهم است که کسب و کار فعال، فاکتور سن، میزان اموال و دارایی، گردش مالی و کسب حداقل امتیاز در جدول امتیازبندی در پرونده به بهترین شکل شرایط شما را برای درخواست ویزای 188 استرالیا فراهم آورده باشد.
 
مدارک لازم برای درخواست ویزای 188 استرالیا:
مدارک هویتی 
مدارک تحصیلی دانشگاهی ( در صورتی که امتیاز آن را ادعا کرده اید ) 
تمام اسناد مربوط به سند اموال و دارایی‌ها 
تمام اسناد مربوط به کسب و کار قانونی 
گزارش های حسابرسی و کارشناسی رسمی 
رزومه حرفه‌ای بر اساس سوابق تجاری شما 
بیزنس پلن 
فرم SALP
مدارک کسب و کار که نشان دهنده ی فعالیت آن و مدیریت شما دارد
عکس‌هایی از محل کسب‌ و کار 

هزینه ویزای 188

هزینه‌های صدور ویزا ۱۸۸ استرالیا تا حدی متنوع است و به سابکلاسی که اقدام می کنید بستگی دارد. در واقع برای زیر شاخه ی A این ویزا متقاضی اصلی 6270 دلار استرالیا پرداخت خواهد کرد البته برای افراد همراه بالای 18 سال 3135 دلار استرالیا و برای افراد همراه زیر 18 سال 1565 دلار استرالیا در نظر گرفته شده است.

هزینه ویزای 188 استرالیا
البته با توجه به انواع ویزای 188 استرالیا یعنی کارآفرینی، سرمایه گذاری عادی و سرمایه گذاری ویژه این مبالغ تا حدی با افت و خیز همراه خواهند بود.
به عنوان مثال در برخی از موارد ویزای سرمایه‌گذاری ویژه استرالیا برای متقاضی اصلی مبلغ 8925 دلار استرالیا در نظر گرفته می‌شود.

نتیجه گیری

به طور کلی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 188 یکی از بهترین و مرسوم‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود.
ویزای 188 استرالیا دقیقاً به همین منظور طراحی شده و مناسب کسانی است که در ایران کسب‌ و کاری داشته و تمایل دارند بیزینس خود را در استرالیا راه‌اندازی کنند و یا همان را گسترش بدهند.
در راستای دریافت ویزای 188 ایران رتبه سوم بعد از چین و هنگ کنگ را داشته است.
در سال مالی 2021 تعداد 1421 ایرانی موفق شدند ویزای 188 بگیرند و 101 ایرانی ویزای 888 خود را دریافت کردند که آمار 101 نفر، بیشترین تعداد ایرانیان در یک سال مالی از 2017 تا امروز را به ثبت رسانده است.
در سال گذشته 84 درصد از تقاضاهای رسمی راه اندازی بیزینس در استرالیا مورد تایید دولت بوده است. شما با اخذ ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا، می توانید ایده تجاری خود را در استرالیا راه اندازی کنید و یا بیزنس فعلی خود را گسترش دهید.
همان طور که ذکر شد یکی از معروف ترین ویزاهای تجاری استرالیا، ویزای 188 هست. فراموش نکنید که شما مستقیم از طریق این ویزا به اقامت دائم استرالیا نمی رسید و از طریق یک ویزای دیگر به اسم 888 می توانید اقامت دائم را دریافت کنید. 
اگر می‌خواهید به ویزای 188 استرالیا برسید باید در ایران کسب و کار فعال و قانونی داشته باشید، ترجیحا زیر 55 سال سن داشته باشید، میزان اموال و دارایی شما طبق قوانین و ضوابط باشد، گردش مالی خود را طبق قوانین به اثبات برسانید و حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا یعنی ۶۵ امتیاز را کسب کنید.

انواع ویزای 188 استرالیا

مسیر نوآوری تجاری

مسیر نوآوری تجاری

این ویزا برای افراد دارای مهارت­های تجاری است و به آن­ها اجازه­ ی انجام یک بیزینس جدید و یا موجود در استرالیا را می دهد.  

مسیر تمدید ویزای نوآوری تجاری

مسیر تمدید ویزای نوآوری تجاری

این ویزای موقت به دارندگان ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (مشروط) (سابکلاس 188) در جریان نوآوری تجاری اجازه می دهد اقامت خود را در استرالیا تمدید کنند.

مسیر سرمایه گذاری

مسیر سرمایه گذاری

شما با داشتن این نوع ویزای موقت ملزم به سرمایه ­گذاری حداقل 1/5 میلیون دلاری در یکی از ایالت­های استرالیا و حفظ این سرمایه­ گذاری یا بیزینس در مدت اقامت در استرالیا هستید.

مسیر سرمایه­ گذاری کلان

مسیر سرمایه­ گذاری کلان

این نوع ویزای موقت برای افرادی است که حداقل 5 میلیون دلار را مطابق با شرایطی معین در استرالیا سرمایه گذاری می­کنند و این سرمایه­ گذاری را در مدت اقامت در استرالیا حفظ می­ کنند.

تمدید مسیر سرمایه گذاری کلان

تمدید مسیر سرمایه گذاری کلان

این ویزای موقت به دارندگان ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری(مشروط)(سابکلاس 188)، دارندگان مسیر سرمایه گذاری کلان، اجازه می دهد که اقامت خود را تا 4 سال دیگر در استرالیا تمدید کنند.

مسیر سرمایه گذاری بسیار کلان

مسیر سرمایه گذاری بسیار کلان

این ویزای موقت برای اشخاصی است که توسط آژانس دولتی ایالتی استرالیا توصیه شوند و حداقل 15 میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری و یا در زمینه ی کمک های بشر دوستانه سرمایه گذاری کرده باشند.

مسیر کارآفرینی

مسیر کارآفرینی

 این ویزا برای کارآفرینان نوپایی است که توسط یک آژانس دولتی یا ایالتی نامزد شده اند وبه دارندگان این ویزا اجازه اقامت در استرالیا تا 5 سال داده می شود .

سوالات پرتکرار درباره ویزای 188 استرالیا

نام دیگر ویزای 188A استرالیا، ویزای نوآوری تجاری هست که مخصوص متقاضیانی است که در ایران یک کسب و کار فعال دارند. شما با اخذ این ویزا می توانید به مدت 5 سال به همراه خانواده در استرالیا اقامت داشته باشید و سپس برای ویزای دائمی نوآوری و تجاری سابکلاس 888 اقدام کنید.

برای این ویزا شما می بایست یک کسب و کار را در ایران حداقل 2 سال مدیریت کرده باشید و یک میزان مشخصی گردش مالی و دارایی داشته باشید.

خیر، برای این ویزا داشتن نمره زبان الزامی نیست، اگر نمره زبان بگیرید به امتیازات شما اضافه می شود و در صورت ارائه آیلتس اورال 4.5 از پرداخت هزینه کلاس زبان معاف می شوید.

به صورت کلی این ویزا دو مرحله دارد، مرحله اول ارسال پرونده به ایالت انتخابی جهت اخذ دعوت نامه  و مرحله دوم ارسال پرونده به اداره مهاجرت جهت اخذ ویزا است.

مدت زمان به نتیجه رسیدن ویزای تجاری حدود 2 سال است.

بله، تاثیر دارد، تا 55 سالگی می توان برای این ویزا اقدام کرد، اما برای مثال در بازه سنی 25 تا 32 سال، بیشترین امتیاز را کسب می کنید

دیریت یک کسب و کار در ایران حداقل به مدت 2 سال و داشتن میزان مشخص گردش مالی و دارایی

بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد، این ویزا یک هزینه دولتی ایالتی دارد که میانگین 800 دلار استرالیا است. هزینه ویزا برای نفر اصلی، 6270 دلار و برای همسر 3135 دلار است. هزینه های جانبی و وکالت را هم باید در نظر بگیرید که پرونده به پرونده متفاوت است.

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

  ثبت پرسش و نظر