وکیل مهاجرت استرالیا

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا تلاش می‌کنند برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین راه، با مراجعه به وکیل مهاجرت، انتخابی حرفه‌ای داشته باشند.

طبیعی است که بخواهیم تنها یک بار و درست و حرفه‌ای برای مهاجرت اقدام کنیم و طی کردن این مسیر پیچیده را بدون آزمون و خطا و شیرین و خاطره انگیز رقم بزنیم.

در یک نظرسنجی از سوی اداره مهاجرت استرالیا در سال 2021 میلادی، مشخص شد 64 درصد از مهاجران در آن سال توسط وکیل مهاجرتی برای ورود به استرالیا اقدام کرده بودند. از این تعداد بیش از 76 درصد از موکلین مهمترین دلایل برای داشتن وکیل مهاجرتی را به ترتیب زیر اعلام کرده بودند:

 • انجام قانونی و منظم همه مراحل و جمع آوری درست و اصول مدارک
 • پیگیری و مکاتبات اداری و رسمی
 • آرامش خاطر از انجام درست مراحل مهاجرتی 
 • پرهیز از آزمون و خطا و صرفه جویی در زمان

 

وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت به فرد متخصصی گفته می‌شود که مانند یک پل ارتباطی بین متقاصی مهاجرت یا موکل و سازمان صادر کننده ویزا قرار گرفته است. او می‌تواند در قالب وکلای دادگستری و یا از وکلای مهاجرت باشد که مدرک یا گواهی خود را از سازمانی معتبر دریافت کرده است.

وکیل مهاجرت به مسائل حقوقی، قوانین و مقررات ویزاها، بایدها و نبایدها در فرآیند درخواست ویزا همچنین نوع پیگیری مراحل آن تسلط کامل دارد.

 

وکیل  مهاجرت خوب کیست؟

یک وکیل مهاجرت خوب باید ضمن عقد قرارداد شفاف و مناسب، موکل خود را در جریان همه حقوق و تکالیفش قرار بدهد. مشاوره دلسوزانه، علمی و به روز ارائه کند، به موکل خود این آرامش خاطر را بدهد که در بخش‌های مختلف همکاری ضمن رعایت مفاد قرارداد، اختیار لغو قرارداد را خواهد داشت.
 

وکیل مهاجرت

 

مشخصات وکیل مهاجرت به استرالیا

از  ویژگی‌های مهم وکیل استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به داشتن اطلاعات کامل از قوانین و اخبار حوزه مهاجرت، 
 • دسترسی کامل به منابع تفسیر قانون، 
 • دسترسی به کانون وکلای استرالیا  MIA، 
 • بیمه اجباری برای تضمین پرداخت خسارت به پرونده، 
 • تلاش ملموس و مشهود برای کاهش ریسک و خطرپذیری مردودی پرونده، 
 • الزام به پیروی از شیوه نامه رفتاری تبیین شده از سوی دولت استرالیا و اداره مهاجرت 
 • و نظم، خوش قولی، تعهد کاری و پیگیری همه امور لازم 

 

نکته  مهم در رابطه با وکیل مهاجرت به استرالیا این است که وکیل حتما واجب و ضروری است که عضو سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority) باشد. این شخص کسی است که از طرف دولت استرالیا اجازه دارد امور مهاجرتی شما را در استرالیا انجام دهد.

 

قوانین  مهم استرالیا درباره وکالت مهاجرتی

در کشور استرالیا قوانین مهاجرتی تا حد زیادی سختگیرانه است. مقامات این کشور تلاش می‌کنند این قوانین با ضمانت بالا به اجرا برسد. تضمین اجرای این قوانین نیز در پارلمان استرالیا به ویژه کمیسیون تخصصی مهاجرت از قبل در نظر گرفته شده است.

دولت استرالیا تلاش می‌کند فرایند مهاجرت به این کشور، هر سال ساده تر اما اصولی صورت بگیرد. این کشور از مهاجرت غیر قانونی به عنوان دشمن شماره یک صنعت گردشگری ومهاجرت یاد می‌کند. اجرای درست قانون شاید سختگیری استرالیا را به نمایش بگذارد اما کاملا به سود متقاضیانی است که از مسیر قانون اقدام به مهاجرت کرده‌اند.

 

چند قانون مهم در این میان همیشه پیش روی وکلای رسمی و مهاجران قرار دارد:

 • قانون شماره ۲۸۳ بند ۱ به نکته مهمی اشاره دارد که غیر قانونی بودن یک وکیل رسمی را در قالب هشدار اعلام می‌کند: کسی که وکیل رسمی نیست، نباید با دروغ خود را وکیل یا مشاور مهاجرت اعلام کند. جریمه این کار معادل با دو سال زندان است.
 • قانون شماره ۲۸۴ از سری قوانین اساسی کشور استرالیا می‌گوید: شخصی که وکیل رسمی نیست، اجازه تبلیغ و ترویج برای کار مهاجرت را ندارد. جریمه این کار معادل با دو سال زندان است.
 • قانون شماره ۲۸۱ بند ۱ نیز به یک نکته مهم اشاره دارد: شخصی که وکیل رسمی نیست، حق فعالیت در امور و حوزه مهاجرتی و موارد مربوط و مرتبط به آن را ندارد و اگر پول یا دارایی به این دلیل از کسی دریافت کند، به مدت ده سال زندان جریمه خواهد شد.

 

وکیل مهاجرت استرالیا

 

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا موضوع بسیار مهمی است که متقاضی مهاجرت در اولین گام‌های خود برای شروع این فرایند به آن توجه می‌کند. ناگفته پیدا است که هزینه کم همیشه دلیل بهتر بودن یک انتخاب نیست و مسیر مهاجرت نیز قرار نیست مملو از آزمون و خطا باشد.

تردیدی نیست که هزینه خیلی کم یا خیلی زیاد در این فرایند باید متقاضی را نسبت به استانداردهای این اتفاق تخصصی به تردید و شک بیندازد. 

از دید وب سایت لگال هاوس استرالیا به عنوان یکی از چند منبع همکار با اداره مهاجرت استرالیا هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا بسته به سطح مهارت و شرایط پرونده شما می‌تواند از 250 تا 500 دلار در ساعت متغیر باشد. همین منبع مهاجرتی و مشاوره تاکید دارد که نمی‌شود به صورت دقیق این رقم را پیش بینی و اعلام کرد.

گاهی وکیل رسمی با نگارش یک نامه بسیار مهم و تخصصی حاصل سال‌ها تجربه و تلاش، مسبب اصلی دریافت ویزای متقاضی یا موکل خود می‌شود و در این حالت برآورد ارزش مادی این کار چندان ساده نیست.

 

آیا  داشتن وکیل برای مهاجرت به استرالیا واجب است؟

داشتن وکیل رسمی برای مهاجرت به استرالیا راهگشا و حتی برای کسانی که چندان فرصت پیگیری پرونده خود را ندارند، بسیار سودمند است. البته طبق قوانین مهاجرت به استرالیا داشتن وکیل الزامی نیست. موضوع این است که هیچ قدمی در فرایند مهاجرت به‌گونه‌ای تعریف نشده که فرد متقاضی نیاز مبرم به داشتن وکیل مهاجرت داشته باشد. با این حال داشتن وکیل به یک موکل برای مهاجرت اطمینان خاطر می‌دهد تا در کمال آرامش به اهداف خود برسد و البته واضح و مشخص است که در همه این مراحل وکیلی مجرب و کارکشته از «آزمون و خطا» جلوگیری کرده و مناسب ترین راه را در کمترین زمان ممکن پیش روی موکل خود قرار می‌دهد.

 

وکیل مهاجرت به استرالیا

 

وکیل  مهاجرت شادا

سالیان سال تجربه فعالیت حرفه‌ای در صنعت مهاجرت به ما ثابت کرده است که کمک گرفتن از یک تیم حرفه‌ای و متخصص مهاجرتی که با یک وکیل مهاجرتی همکاری دارد بسیار مهم‌تر و کارآمدتر از کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی به تنهایی است و چه بسا این انتخاب بتواند آرامش خاطر بیشتری را برای متقاضیان مهاجرت و کاریابی فراهم سازد. 

از آنجایی که در تجربه همکاری با یک وکیل مهاجرت، تمامی مسیرهای شما به یک فرد ختم می‌شود این ریسک وجود دارد که انتظارات متقاضیان مهاجرت به خوبی پاسخ داده نشود، زیرا یک انسان با تمام تجربه و تخصصی که دارد در نهایت محدود به توانمندی‌های شخصی‌اش به عنوان یک فرد است، همین موضوع ایده اصلی سیستم‌سازی و ایجاد یک تیم متخصص را فراهم می‌آورد. در صورتی که به جای یک فرد، یک سیستم کاربلد و متخصص در هر مرحله و بدون وابستگی به اشخاص، امور مهاجرتی افراد را پیگیری نماید قطعا نتایج متفاوتی در ابعاد بزرگتری خلق خواهد شد. 

مجموعه بین المللی شادا در طی سالیان گذشته اصلی‌ترین هدف خود را به خلق و ایجاد یک سیستم با تجربه و متخصص اختصاص داده است تا علاوه بر بهره‌مندی تخصصی از تجارب و دانش وکلای مهاجرتی، خدمات خود را به صورت حرفه‌ای و در سطح استاندارد های جهانی و به دور از وابستگی های فردی به مخاطبین خود ارائه نماید. 

 

وکیل مهاجرت استرالیا

 

محمدرضا عظیمی وکیل مهاجرت به استرالیا و وکیل رسمی MARA

محمدرضا عظیمی (بابک عظیمی) موسس و رئیس انجمن مشاوران مهاجرت ایران در استرالیا است. آقای عظیمی به عنوان وکیل رسمی موسسه مارا (MARA)، دارای مدرک لیسانس در ترجمه زبان انگلیسی است و تحصیلات تکمیلی خود را در رشته  "حقوق مهاجرت" در دانشگاه ملی استرالیا گذرانده است.

آقای عظیمی به زبان های فارسی ، دری و انگلیسی مسلط است و مترجم فارسی معتبر و مجاز NAATI می باشد. NAATI است. NAATI مخفف عبارت (National Accreditation Authority for Translators and Interpreters) است که انجمن مترجمان استرالیا نیز نامیده می شود.

ایشان یکی از اعضای فعال سازمان اتحاد مهاجرت و همچنین عضو انجمن مهاجرت و تحصیل در استرالیا است، این انجمن ها در خصوص حمایت از وکلای رسمی مهاجرت در استرالیا فعالیت می کنند. به علاوه ایشان موسس دفتر خدمات امور شهروندی ایرانیان در استرالیا است.

آقای عظیمی در خلال سال های 1997 و 1999 به عنوان مدرس زبان انگلیسی در مرکز آموزش های آزاد دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مدرس در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، در تهران مشغول به تدریس بوده و تاکنون پنج کتاب به عنوان مترجم و نویسنده به زبان های فارسی و انگلیسی به چاپ رسانده است.

بین سال های 2006 و 2008 ایشان به شغل روزنامه نگاری مشغول بوده و داستان، مقالات و گزارش های بیشماری را در خصوص جنبه های مختلف زندگی ایرانیان در استرالیا به چاپ رسانده است. آقای عظیمی در حال حاضر بیشترین وقت خود را صرف کمک به مهاجرین ایرانی در استرالیا می کند. ایشان موسسه خدمات مهاجرت و تحصیلی شادا را در سال 2009 تاسیس کرد که به عنوان یکی از برترین شرکت ها در ارائه خدمات مهاجرت به استرالیا شناخته می شود.

آقای محمد رضا عظیمی مشاور رسمی مهاجرت در موسسه بین المللی شادا است.
 

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

  ثبت پرسش و نظر