وکیل مهاجرت استرالیا

وکیل مهاجرت استرالیا

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا تلاش می‌کنند برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین راه، با مراجعه به وکیل مهاجرت، انتخابی حرفه‌ای داشته باشند.

طبیعی است که بخواهیم تنها یک بار و درست و حرفه‌ای برای مهاجرت اقدام کنیم و طی کردن این مسیر پیچیده را بدون آزمون و خطا و شیرین و خاطره انگیز رقم بزنیم.
 

وکیل مهاجرت

 

مشخصات وکیل مهاجرت به استرالیا

یک وکیل مهاجرت خوب باید ضمن عقد قرارداد شفاف و مناسب، موکل خود را در جریان همه حقوق و تکالیفش قرار بدهد. مشاوره دلسوزانه، علمی و به روز ارائه کند، به موکل خود این آرامش خاطر را بدهد که در بخش‌های مختلف همکاری ضمن رعایت مفاد قرارداد، اختیار لغو قرارداد را خواهد داشت.

در حوزه مهاجرت به کشور استرالیا واجب و ضروری است که وکیل حتما عضو سازمان مارا، Migration Agents Registration Authority باشد. این شخص کسی است که از طرف دولت استرالیا اجازه دارد امور مهاجرتی شما را در استرالیا انجام دهد.
 

محمدرضا عظیمی وکیل رسمی MARA

محمدرضا عظیمی (بابک عظیمی) موسس و رئیس انجمن مشاوران مهاجرت ایران در استرالیا است. آقای عظیمی به عنوان وکیل رسمی موسسه مارا (MARA)، دارای مدرک لیسانس در ترجمه زبان انگلیسی است و تحصیلات تکمیلی خود را در رشته  "حقوق مهاجرت" در دانشگاه ملی استرالیا گذرانده است.

آقای عظیمی به زبان های فارسی ، دری و انگلیسی مسلط است و مترجم فارسی معتبر و مجاز NAATI می باشد. NAATI است. NAATI مخفف عبارت (National Accreditation Authority for Translators and Interpreters) است که انجمن مترجمان استرالیا نیز نامیده می شود.

ایشان یکی از اعضای فعال سازمان اتحاد مهاجرت و همچنین عضو انجمن مهاجرت و تحصیل در استرالیا است، این انجمن ها در خصوص حمایت از وکلای رسمی مهاجرت در استرالیا فعالیت می کنند. به علاوه ایشان موسس دفتر خدمات امور شهروندی ایرانیان در استرالیا است.

آقای عظیمی در خلال سال های 1997 و 1999 به عنوان مدرس زبان انگلیسی در مرکز آموزش های آزاد دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مدرس در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، در تهران مشغول به تدریس بوده و تاکنون پنج کتاب به عنوان مترجم و نویسنده به زبان های فارسی و انگلیسی به چاپ رسانده است.

بین سال های 2006 و 2008 ایشان به شغل روزنامه نگاری مشغول بوده و داستان، مقالات و گزارش های بیشماری را در خصوص جنبه های مختلف زندگی ایرانیان در استرالیا به چاپ رسانده است. آقای عظیمی در حال حاضر بیشترین وقت خود را صرف کمک به مهاجرین ایرانی در استرالیا می کند. ایشان موسسه خدمات مهاجرت و تحصیلی شادا را در سال 2009 تاسیس کرد که به عنوان یکی از برترین شرکت ها در ارائه خدمات مهاجرت به استرالیا شناخته می شود.

آقای محمد رضا عظیمی مشاور رسمی مهاجرت در موسسه بین المللی شادا است.

 

وکیل مهاجرت استرالیا

 

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا موضوع بسیار مهمی است که متقاضی مهاجرت در اولین گام‌های خود برای شروع این فرایند به آن توجه می‌کند. ناگفته پیدا است که هزینه کم همیشه دلیل بهتر بودن یک انتخاب نیست و مسیر مهاجرت نیز قرار نیست مملو از آزمون و خطا باشد.

تردیدی نیست که هزینه خیلی کم یا خیلی زیاد در این فرایند باید متقاضی را نسبت به استانداردهای این اتفاق تخصصی به تردید و شک بیندازد. 
از دید وب سایت لگال هاوس استرالیا به عنوان یکی از چند منبع همکار با اداره مهاجرت استرالیا هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا بسته به سطح مهارت و شرایط پرونده شما می‌تواند از 250 تا 500 دلار در ساعت متغیر باشد. همین منبع مهاجرتی و مشاوره تاکید دارد که نمی‌شود به صورت دقیق این رقم را پیش بینی و اعلام کرد.
گاهی وکیل رسمی با نگارش یک نامه بسیار مهم و تخصصی حاصل سال‌ها تجربه و تلاش، مسبب اصلی دریافت ویزای متقاضی یا موکل خود می‌شود و در این حالت برآورد ارزش مادی این کار چندان ساده نیست.

 

وکیل مهاجرت

 

سخن آخر

داشتن وکیل رسمی با ویژگی‌های مذکور برای مهاجرت به استرالیا هرگز الزامی نیست. موضوع این است که هیچ قدمی در فرایند مهاجرت طوری تعریف نشده که فرد متقاضی نیاز مبرم به داشتن وکیل مهاجرت حس کند اما در همه این مراحل واضح و مشخص است که یک وکیل مجرب و کارکشته از وقوع فرایند «آزمون و خطا» جلوگیری کرده و مناسب ترین راه را در کمترین زمان ممکن پیش روی موکل خود قرار می‌دهد.


 

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر