سازمان SSSI

سازمان SSSI

 

سازمان نقشه برداری و علوم فضایی استرالیا (Surveying and Spatial Sciences Institute ) و یا همان SSSI  یک انجمن حرفه ای برای نقشه برداران و کارمندان علوم فضایی است و به برنامه ریزی، طراحی و مدیریت، تجزیه و تحلیل و انتشار اطلاعات مربوط به زمین، دریا یا فضا میپردازد. این سازمان برای عنوان شغلی نقشه بردار در سیستم مهاجرت استرالیا کار ارزیابی و معادل سازی مدارک را انجام می دهد. 
 
با توجه به اینکه تنها عنوان شغلی ای که در این سازمان ارزیابی میشود مهندس نقشه بردار (Surveyor) می باشد، این سازمان به سازمان مهندسین نقشه بردار استرالیا نیز شناخته شده است. در این سازمان افرادی واجد شرایط اند که دارای مدرک تحصیلی نقشه برداری (رشته های مهندسی عمران، گرایش نقشه برداری) و حداقل معادل با لیسانس استرالیا باشند.
برای ارزیابی مدارک باید کلیه مدارک توسط پست به  این سازمان ارسال گردد. 
 

مدارک لازم برای  SSSI

 

سوالی که برای تمامی متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق رشته مهندسین نقشه برداری ایجاد می شود این است که باید چه مدارکی را برای ارزیابی به سازمان SSSI ارسال کنند به همین منظور اصلی ترین مدارکی که  باید آماده کنید شامل موارد ذیل می شود:

 
اپلیکیشن درخواست ارزیابی
دانشنامه و ریز نمرات دانشگاهی 
مدرک زبان انگلیسی (معادل آیلتس 6 یا PTE 50
مدارک هویتی 
سرتیفیکیت ها، پروانه های نظام مهندسی و کلیه مدارکی که نشان دهد شما یک نقشه بردار متخصص هستید. 
گواهی تایید سوابق شغلی حرفه ای توسط کارفرما و یا اگر خویش فرما هستید توسط همکاران متخصص شما 
خلاصه ای از سوابق شغلی و تجربه کاری حرفه ای شما 
CPD شما طی دو سال اخیر  
 
 
 
به دلیل نیاز مبرم استرالیا به متخصصان در رشته نقشه برداری SSSI و تعداد نسبتا کم درخواست کنندگان، متقاضیان اخذ ویزای مهارتی برای این عنوان شغلی؛ در مقایسه با سایر عناوین شغلی شانس بیشتری برای دریافت دعوت نامه با امتیاز کمتری دارند.  کسانی که ارزیابی آنها از طرف سازمان نقشه برداری استرالیا مثبت باشد ممکن است توسط ایالت های کوئینزلند، نیو ساوت ولز و ساوت استرالیا دعوتنامه دریافت کنند.  
 
 

هزینه و مدت زمان بررسی مدارک

 

هزینه ارزیابی این سازمان 750 دلار استرالیا میباشد و بازه بررسی مدارک جهت صدور ارزیابی حدود یک ماه است و اعتبار ارزیابی این سازمان به مدت دو سال از زمان صدور است.

 
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر