سازمان MedBA

سازمان MedBA

سازمان MedBA (Medical Board of Australia) ارزیابی مدارک و سوابق فارغ التحصیلان پزشکی که مدرک خود را از دانشگاه های خارج از استرالیا و نیوزیلند گرفته اند را انجام می دهد. این سازمان سه مسیر اصلی برای ارزیابی دارد.
هیئت پزشکی استرالیا (MedBA) مرجع ذیصلاح تعیین شده برای بسیاری از فارغ التحصیلان پزشکی بین الملل (IMG) یا پزشکان آموزش دیده در خارج از کشور (OTD) محسوب شده و وظیفه ارزیابی و معادل سازی مدارک آنان را برعهده دارد. تمامی متقاضیان می بایست دارای شرایطی نظیر مدارک تحصیلی و تجربه کاری باشند تا واجد شرایط ثبت نام شوند. تجربه کاری می بایست در سطح حرفه ای و مرتبط با شغل مورد نظر برای اهداف مهاجرت باشد.
در صورت تمایل به مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه مهاجرت مهارت یا ویزای تحت حمایت کارفرما، IMG ها باید به عنوان پزشک در استرالیا ثبت نام کنند. 
فارغ التحصیلان پزشکی بین الملل International medical graduates (IMGs) یا پزشکان آموزش دیده در خارج از کشورOverseas trained doctors in Australia (OTDs) که مدارک پزشکی آنها از دانشکده پزشکی خارج از استرالیا یا نیوزلند اعطا می شود و افرادی که به دنبال ثبت نام برای انجام فعالیت های پزشکی در استرالیا هستند می بایست شواهدی مبنی بر صلاحیت خود برای انجام یکی از مسیرهای ارزیابی زیر ارائه دهند:
 

- مسیر تشخیص صلاحیت:

فارغ التحصیلان پزشکی که امتحانات مشخصی را گذرانده اند یا دوره های آموزشی تایید شده ای را پشت سر گذاشته اند می توانند از این مسیر اقدام کنند.

- مسیر استاندارد:

فارغ التحصیلان پزشکی که مدرک اولیه ی پزشکی و جراحی خود را از یکی از موسسات تایید شده توسط شورای پزشکی استرالیا و فهرست جهانی دانشکده های پزشکی (WDOMS) دریافت کرده اند می توانند از این مسیر اقدام کنند و باید امتحان AMC CAT MCQ را پشت سر بگذارند.

- مسیر تخصصی:

فارغ التحصیلان پزشکی که مدرک اولیه ی پزشکی و جراحی خود را از یکی از موسسات تایید شده توسط شورای پزشکی استرالیا و فهرست جهانی دانشکده های پزشکی (WDOMS) دریافت کرده اند و تمامی دوره های آموزشی و امتحانات لازم برای کار در این تخصص را در کشور خود پشت سر گذاشته اند، می توانند از این مسیر درخواست ارزیابی مدارک خود را ثبت کنند.

 

مدارک لازم برای  MedBA

 

شورای پزشکی استرالیا (AMC) یک مرجع اعتباربخشی حرفه پزشکی به شمار می رود. یکی از نقش های آن ارزیابی دانش، مهارت های بالینی و ویژگی های حرفه ای IMG هایی است که به دنبال ثبت نام برای فعالیت در استرالیا از طریق مسیر استاندارد هستند.
تمام فارغ التحصیلان پزشکی بین الملل، صرف نظر از مسیر ثبت نام، می بایست برای تأیید منبع اولیه صلاحیت های پزشکی خود به AMC مراجعه نمایند.
 
تمام متقاضیان ملزم به داشتن مهارت در زبان انگلیسی با رعایت الزامات استاندارد ثبت نام مهارت های زبان انگلیسی MBA هستند.
آزمون های زبان انگلیسی زیر مورد قبول است:
 
آیلتس (نسخه آکادمیک)
TOEFL iBT
PTE ACADEMIC
OET (آزمون تخصصی زبان مشاغل علوم پزشکی)

 

هزینه و مدت زمان بررسی مدارک

 

هزینه ارزیابی در این سازمان 1200 دلار استرالیا است و زمان بررسی مدارک تا 8 هفته زمان می برد.

 

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر