سازمان AACA

سازمان AACA

AACA  (Architects Accreditation Council of Australia) سازمانی برای تایید صلاحیت معماران با توجه به استانداردهای ملی استرالیا است. این سازمان برای بررسی واجد شرایط بودن معماران و به رسمیت شناختن مدارک متقاضیان خارج از استرالیا تأسیس شده است.

سازمان AACA به ارزیابی مدارک تحصیلی اعطا شده در استرالیا و خارج از کشور به منظور مهاجرت تحت برنامه مهاجرت مهارتی دولت استرالیا، برای شغل "معمار" با کد ANZSCO 232111 می پردازد. 

چنانچه مدرک کارشناسی ارشد معماری را از استرالیا، نیوزلند یا هنگ کنگ دریافت کرده اید، نیازی به تکمیل ارزیابی صلاحیت های خارج از کشور ندارید و می توانید با درخواست برای تأیید صلاحیت استرالیا، ارزیابی مهارت ها را دریافت کنید.
متقاضیانی که دارای مدارک دانشگاهی معماری  که توسط موسسات خارج از استرالیا اعطا شده است می باشند باید برای اخذ نامه ارزیابی مهارتها اقدام کنند.
 
AACA تنها مدارک معماری تکمیل شده توسط دوره های آموزشی که منجر به ثبت نام به عنوان معمار در کشور شما می شود را ارزیابی می کند. 
 
ارزیابی صلاحیت های خارج از کشور AACA (OQA) طی دو مرحله انجام می شود:
 
مرحله 1 ارزیابی موقت
 
دراین مرحله ابتدا  یک ارزیابی مبتنی بر مدارک تحصیلی در معماری انجام می شود. متقاضیان می بایست مدارک آموزش معماری را که توسط یک موسسه خارج از استرالیا دریافت کرده اند ارائه داده و  در استرالیا یا خارج از کشور اقامت داشته باشند.
 متقاضیان حاضر در استرالیا می توانند به طور همزمان برای مرحله 1 و درخواست دهند.
لطفاً توجه داشته باشید که به منظور واجد شرایط بودن برای ثبت نام در این ازمون می بایست هر دو مرحله را تکمیل نمایید.
در قسمت دوم ارزیابی موقت متقاضیان می بایست مدرک دانشگاهی معماری را که توسط موسسه ای در خارج از استرالیا اعطا شده است، به اتمام رسانده تا بتوانند به عنوان معمار در خارج از کشور ثبت نام شوند. مدارک متعدد مرتبط با معماری را می توان در فرم درخواست آنلاین قرار داد.
مدارک تحصیلی باید شامل حداقل 10 ترم (معادل 5 سال تمام وقت) باشند. AACA مدارک به دست آمده توسط تحقیقات را ارزیابی نمی کند.
لطفاً توجه داشته باشید که دوره های اجباری تجربه عملی به حداقل دوره تحصیل کمک نمی کند.
 
 
مرحله 2 ارزیابی نهایی
 
در مرحله دوم ارزیابی از طریق ارائه پرتفوی پروژه و شرکت در مصاحبه پانل، متقاضیان این فرصت را دارند که نشان دهند چگونه مدارک تحصیلی آنها را با مهارت ها، دانش و شایستگی های لازم برای مطابقت رضایت بخش معیارهای مربوط به استاندارد ملی شایستگی معماران (NSCA) را دارا هستند. این حداقل استاندارد مورد نیاز فارغ التحصیلان از یک برنامه تحصیلی معتبر در استرالیا است.
نتیجه توسط توانایی متقاضی در اثبات قانع کننده اینکه دارای شایستگی های لازم برای برآوردن معیارهای عملکرد مربوطه است تعیین می شود. 
شرکت کنندگان موفق می توانند در آزمون معماری ثبت نام کنند تا به عنوان معمار در استرالیا ثبت نام شوند.
 
 

هزینه و مدت زمان بررسی مدارک

 
هزینه ارزیابی این سازمان در مجموع (مراحل 1 و 2)، 3150 دلار استرالیا است و بسته به اینکه ارسال مدارک مطابق دستورالعمل ها انجام شده باشد و متقاضی برای مصاحبه مرحله 2 در دسترس باشد، برنامه ها عموماً ظرف 12 هفته نهایی می شوند. 
 
هیچ محدودیت زمانی برای متقاضیانی که مایل به گذراندن آزمون معماری پس از دریافت نامه نتیجه OQA خود هستند وجود ندارد، با این حال، نتیجه ارزیابی مثبت این سازمان برای مدت سه سال از تاریخ صدور اعتبار دارد.
 
 
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر