سوالات متداول مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای کاری

 

برای اینکه بدانم آیا شرایط مهاجرت از طریق ویزاهای کاری بر مبنای امتیاز را دارم، چه کارهایی باید انجام دهم؟

 

ویزاهای کاری بر مبنای امتیاز دارای جدول امتیاز بندی هستند و شما بایستی حتما از این جدول حداقل 65 امتیاز کسب کنید. متقاضی باید زیر 45 سال سن داشته باشد. امتیازات خود را می توانید با استفاده از ربات تلگرامی کاریابی بین المللی شادا و از طریق این لینک محاسبه نمایید. برای مشاهده جدول امتیاز بندی نیز می توانید اینجا را کلیک نمایید. کسری امتیاز را می توانید از طریق امتیاز همسر، امتیاز اسپانسر ایالتی، بالا بردن دانش زبان و ... جبران نمایید. تمام امتیازهای ممکن در جدول آمده است.

علاوه بر کسب امتیاز، شما باید از طریق یکی از مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا در سال 2022-2021 اقدام کنید. در حال حاضر برای ویزاهای 189، 190 و 491 سه لیست وجود دارد. لیست بلند مدت (MLTSSL) ، لیست کوتاه مدت (STSOL) و لیست منطقه ای (ROL). برای سهولت کار هر سه لیست در این لیست ادغام شده اند و تمامی ویزاهای بر مبنای امتیاز که می توانید برایشان اقدام کنید در مقابل هر عنوان شغلی درج شده است. لیست را کامل بررسی کنید و مشاغلی که فکر می کنید به تخصص شما نزدیک هستند را در نظر بگیرید. مشاغلی که انتخاب کرده اید با توجه به شرایط شما باید تک تک بررسی شوند و یک عنوان شغلی که شرایط بهتر و مناسبتری دارد، از بین آنها برای شروع پروسه مهاجرتی تان انتخاب شود.

به طور کلی در صورتیکه یکی از شرایط بالا را احراز نکنید شما شانسی برای ویزاهای کاری بر مبنای امتیاز نخواهید داشت.

در صورتی که تمایل دارید مؤسسه شادا ارزیابی رایگان و کاملی از شرایط شما داشته باشد، لطفا به این صفحه مراجعه و فرم ارزیابی را تکمیل فرمایید.  در این صورت ما شرایط شما را کاملا بررسی نموده و حداکثر ظرف ده روز کاری یا تلفنی و یا از طریق ایمیل به شما پاسخ خواهیم داد.

 


 

ویزاهای کاری بر مبنای امتیاز کدام ویزاها هستند و چه شرایطی دارند ؟

در حال حاضر سه ویزای کاری بر مبنای امتیاز در سیستم اسکیل سلکت استرالیا وجود دارد.

ویزای 189: این ویزا به ویزای مستقل معروف است و بهترین ویزای کاری است. شما با این ویزا می توانید :

به طور نامحدود در استرالیا زندگی، تحصیل و کار کنید.
تا 5 سال می توانید بدون محدودیت به استرالیا رفت و آمد داشته باشید.
از خدمات درمانی بهره مند شوید.
بعد از 4 سال زندگی در استرالیا سیتیزن شوید و پاسپورت دریافت کنید.
اسپانسر فامیلهای نزدیک خود شوید.
با گرفتن این ویزا می توانید در هر جای استرالیا به اختیار خودتان اقامت گزینید.

ویزای 190 : فقط از طریق اسپانسر ایالتی این ویزا می تواند دریافت شود و در عوض به شما 5 امتیاز کمک خواهد کرد. تمام شرایط این ویزا مانند ویزای 189 می باشد و تنها فرق بین این دو اینست که شما باید در بدو ورود حتما در آن ایالتی که اسپانسر شما شده است اقامت گزینید (هر جای ایالت به دلخواه) و تا 2 سال به آن ایالت تعهد اخلاقی می دهید که در آن ایالت بمانید.

ویزای 491 : این ویزا یک ویزای موقت 5 ساله است. با این ویزا 15 امتیاز به امتیازات شما اضافه خواهد شد.

  این ویزا را از دو طریق می توانید کسب کنید :

1- یک فامیل نزدیک داشته باشید که شما را اسپانسر کند (باید شرایط کامل مربوطه را داشته باشد) .

2- یک ایالت اسپانسر شما شود.

شما با این ویزا می توانید :

تا 5 سال در مناطق رجینال (کم جمعیت) ایالتی که اسپانسر شما شده است، اقامت گزینید. تمامی شهرهای استرالیا به غیر از شهرهای سیدنی، ملبورن و بریزبین جزو مناطق کم جمعیت می باشند.
به زندگی، تحصیل و کار در این مناطق مشغول شوید.
در طول مدت اقامت به طور نامحدود به استرالیا رفت و آمد داشته باشید.
در صورتیکه شما یا همسرتان
3 سال تمام در این مناطق زندگی کنید و 3 سال تمام با درآمد حداقل 53900 دلار استرالیا در سال کار کرده باشید شرایط لازم را برای گرفتن اقامت دائم از طریق ویزای 191 خواهید داشت. پس از آن می توانید هرجای استرالیا اقامت گزینید.
 


 

تفاوت لیست مشاغل بلند مدت (MLTSSL) ، کوتاه مدت  (STSOL) و لیست منطقه ای (ROL) چیست ؟

کشور استرالیا به مشاغل لیست بلند مدت نیاز بیشتری دارد و احتمال حذف شدن مشاغل موجود در این لیست کمتر است. از طریق مشاغل موجود در لیست بلند مدت می توانید از طریق هر سه ویزای 189، 190 و 491 ایالتی و فامیلی اقدام کنید. از طریق مشاغل موجود در لیست کوتاه مدت می توانید فقط برای ویزاهای 190 و 491 ایالتی اقدام کنید و حتما باید اسپانسر ایالتی بگیرید. از طریق مشاغل موجود در لیست منطقه ای فقط برای ویزاهای 491 ایالتی امکان اقدام دارید.

 


 

فامیل نزدیک در استرالیا که می تواند به من امتیاز دهد دقیقا باید چه شرایطی را داشته باشد؟

فامیل شما باید یکی از این نسبتها را با شما داشته باشد :

پدربزرگ، مادربزرگ، پدر، مادر، برادر، خواهر، خواهرزاده، برادرزاده، دایی، عمو، عمه، خاله، پسردایی، دختردایی، پسرعمو، دخترعمو، پسرعمه، دخترعمه، پسرخاله، دخترخاله

همچنین تمام شرایط ذیل را باید داشته باشد :

 • 18 سال به بالا باشد.
 • سیتیزن استرالیا باشد و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد و یا سیتیزن نیوزلند ( که شرایط لازم را داشته باشد) باشد.
 • فامیل شما یا همسرتان باشد.
 • در مناطق Designated Areas در استرالیا سکونت داشته باشد.
 • ضمنا به این نکته دقت کنید که برای گرفتن امتیاز اسپانسر فامیلی باید حتما یک شغل از لیست مشاغل بلند مدت انتخاب نمایید و از آن طریق اقدام کنید.


 

مشاغل پرو راتا چیست؟

مشاغل پرو راتا (pro rata) در سیستم اسکیل سلکت استرالیا به مشاغلی گفته می شود که به دلیل تقاضای بالا برای آنها و همچنین ظرفیت محدودی که وجود دارد، برای گرفتن دعوتنامه نیاز به کسب امتیاز 80 یا بیشتر دارند .

برای اطلاع دقیق و امتیاز مورد نیاز آنها در هر راند می توانید اینجا را کلیک نمایید.

 


 

سقف مشاغل چیست؟

دولت استرالیا برای گروههای شغلی مشخص در هر سال مهاجرتی یک سقف تعیین می کند و اداره مهاجرت استرالیا نمیتواند بیشتر از این سقف تعیین شده برای هر گروه شغلی در هر سال دعوتنامه صادر کند.

برای مشاهده سقف مشاغل در سال مهاجرتی 2022-2021 اینجا را کلیک کنید.

 


 

سال مهاجرتی چیست ؟

سال مهاجرتی در سیستم اسکیل سلکت استرالیا از جولای هر سال آغاز شده و تا آخر جون سال بعد ادامه دارد.

 


 

راند دعوتنامه چیست ؟

در حال حاضر از ماه جولای هر سه ماه یکبار یک راند دعوتنامه برگزار می شود (ماه های جولای، اکتبر، ژانویه و اپریل). افراد بر اساس امتیاز و تاریخ ثبت EOI دعوتنامه دریافت می کنند.

برای مشاهده نتایج راندهای گذشته در وبسایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا می توانید اینجا را کلیک کنید.

 


 

سکشن بندی دانشگاهها چیست و برای اینکه متوجه شوم که دانشگاه محل اخذ مدرک من سکشن چند می باشد چه کار کنم؟

استرالیا دانشگاههای ایران و برخی کشورهای دیگر را سکشن بندی کرده است و بر این اساس لیسانس اخذ شده از دانشگاه سکشن 1 معادل لیسانس استرالیاست و  15 امتیاز دارد. لیسانس اخذ شده از دانشگاه سکشن 2 معادل فوق دیپلمه و 10 امتیاز دارد. در گروه مهاجرت به استرالیا فایل سکشن بندی دانشگاه در دسترس همگان قرار دارد و برای مشاهده آن به گروه مراجعه کنید.

برای پیوستن به گروه اینجا را کلیک کنید.

 


 

مراحل کلی مهاجرت از طریق ویزاهای کاری چگونه است؟

مهاجرت از طریق ویزاهای کاری بر مبنای امتیاز (190،189 و 491)  سه مرحله اصلی دارد.

مرحله اول : ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی (اسسمنت).

مرحله دوم : پر کردن فرم EOI و انتظار برای گرفتن دعوتنامه.

مرحله سوم: گرفتن دعوتنامه و اقدام برای گرفتن ویزا.

مراحل مختلف مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مهارت شغلی :

 • انتخاب Occupation مناسب متناسب با شغل خود از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
 • بررسی سازمان ارزیابی متناسب با Occupation انتخابی
 • آماده سازی نامه سابقه کار و مدارک متناسب با Occupation
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز سازمان ارزیابی و ارسال مدارک به سازمان مربوطه
 • ارائه نمره آیلتس
 • محاسبه امتیازات و بررسی مجدد شرایط مهاجرت و پر کردن فرم EOI
 • بررسی اسپانسرهای ایالتی و جمع آوری داده های مورد نظر ایالت انتخابی (در صورت نیاز به اخذ اسپانسر)
 • ثبت آنلاین اسپانسری (در صورت نیاز به اخذ اسپانسر)
 • انتظار جهت دریافت اسپانسری (در صورت نیاز به اخذ اسپانسر) و گرفتن Invitation از اداره مهاجرت استرالیا
 • ثبت پرونده در سایت سازمان مهاجرت و آپلود مدارک در سایت (به این مرحله به اصطلاح لاج گفته می شود)
 • مشخص شدن Case Officer و پاسخگویی به سوالات احتمالی او
 • انجام Checking های مختلف از جمله سابقه کار
 • انجام آزمایش های مدیکال و گرفتن عدم سوء پیشینه
 • گرفتن Visa
   

 

سازمان ارزیابی به چه معناست؟

در مجموع نزدیک به 40 اداره و سازمان ارزیابی در استرالیا وجود دارد که وظیفه ارزیابی افرادی که از طریق یک عنوان شغلی موجود در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قصد مهاجرت دارند را بر عهده دارند. هر عنوان شغلی اداره ارزیابی دارد که شما بایستی از طریق آن سازمان ارزیاب نسبت به ارزیابی شرایط شغلی و تحصیلی خود اقدام نمایید و بایستی ملزومات آن اداره ارزیاب را حتما رعایت نمایید. به عنوان مثال سازمان وتاسس حداقل یکسال از سابقه کار افراد کسر خواهد کرد و به آنها اسسمنت می دهد و یا سازمان ACS بسته به شرایط افراد بین دو سال تا هشت سال از سوابق کاری افراد کسر می کند و اسسمنت می دهد. این سوابق کاری که کسر می شود قابل ادعا برای کسب امتیاز نخواهند بود. دانش و تجربه وکیل در این بخش و با توجه به تغییر شرایط و نیاز به Up to Date بودن بسیار راهگشاست.

 


 

اسسمنت دریافتی از ادارات ارزیاب چه مدت اعتبار دارد؟

برای اداره مهاجرت اسسمنت 3 سال اعتبار دارد. البته استثناهایی هم وجود دارد. مثلا ارزیابی و اسسمنت از سازمان ACS  2 سال معتبر هست.

 


 

چه سابقه کاری امتیاز آور هست؟

ابتدا به این نکته توجه کنید که زمان و تاریخی که شما اسکیلد محسوب می شوید بسیار مهم است. هر تاریخی که اداره ارزیاب شغل انتخابی شما، شما را اسکیلد به حساب بیاورد از آن تاریخ به بعد سابقه کاری شما امتیاز آور می تواند باشد. همچنین فقط سابقه کاری که در ده سال گذشته باشد امتیاز آور است. برای اثبات سابقه کار شما بایستی حداقل 20 ساعت در هفته کار کرده باشید و بابت آن حقوق دریافت کرده باشید. همچنین وظایفی که در آن شغل انجام داده اید باید به شرح وظایف مربوط به شغل انتخابی نزدیک باشد. 

 


 

عبارت EOI یعنی چه ؟

مخفف کلمه expression of Interest  هست به معنی اظهار علاقه مندی.

 


 

اداره مهاجرت استرالیا کدام یک از امتحانات زبان را قبول دارد و حداقل نمره مورد نیاز چند است و چه مدت این نمرات اعتبار دارند؟

در جدول زیر تمام امتحانات مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا آمده است. این نکته را در نظر بگیرید که امتحان آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو مورد قبول اداره مهاجرت هستند. حداقل نمره آیلتس 6 در هر مهارت (جنرال یا آکادمیک) اجباری است. نتایج امتحانات برای اداره مهاجرت استرالیا تا 36 ماه از تاریخ امتحان دارای اعتبار هستند. همچنین برای معادلسازی نمرات می توانید از این جدول کمک بگیرید.

 


 

چه زمانی باید نمره زبان را ارائه کنم؟

در صورتیکه اداره ارزیاب شغل انتخابی شما به نمره زبان احتیاج نداشته باشد می توانید مرحله اول و ارزیابی را بدون نمره زبان شروع کنید (مانند اداره ACS ، VETASSESS و TRA). اما حتما در مرحله EOI  باید نمره زبان را ارائه کنید تا بتوانید ادامه مسیر دهید که حداقل نمره 6 آیلتس (جنرال یا آکادمیک) در هر مهارت و یا سایر آزمونهای مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا مورد نیاز است. اگر اداره ارزیاب شغل انتخابی شما نمره زبان بخواهد (مانند انجمن مهندسین استرالیا و مشاغل پزشکی) بایستی در همان ابتدا نمره مورد نظر آن اداره ارزیاب را ارائه دهید و امکان شروع پروسه بدون نمره زبان میسر نخواهد بود.

 


 

برای کسب ده امتیاز از طریق نمره زبان شما چه پیشنهادی دارید؟

تجربه بسیاری از افراد نشان داده است که اخذ نمره 7 ایلتس در هر مهارت (مخصوصا رایتینگ) مشکل است. به همین جهت و با توجه به موفقیت افراد زیادی از کسانی که این مشکل را داشته اند به شما آزمون PTE آکادمیک را پیشنهاد می کنیم. تجربه نشان داده که دست یافتنی تر است. حتی بعضی از افراد موفق به اخذ نمره 79 در هر مهارت و کسب 20 امتیاز برای مهاجرت به استرالیا شده اند که حقیقتا در مورد آیلتس که بایستی نمره 8 در هر مهارت اخذ گردد بسیار مشکل است. این آزمون توسط کامپیوتر انجام می شود و البته در ایران برگزار نمی شود اما در اکثر کشورهای همسایه این آزمون برگزار می شود و مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا نیز هست.

 


 

هزینه های مربوط به ویزاهای کاری بر مبنای امتیاز چقدر هست ؟

در حال حاضر هزینه ویزا (مرحله لاج) برای نفر اصلی 4115 دلار استرالیا، نفر همراه 2060 دلار استرالیا و به ازای هر فرزند زیر 18 سال 1030 دلار استرالیاست. به غیر از این هزینه، برای اسسمنت و بسته به اینکه اداره ارزیاب شما کدام اداره باشد هزینه دولتی آن اداره را نیز باید پرداخت کنید. به عنوان مثال هزینه ارزیابی مشاغل کامپیوتری 500 دلار استرالیا، مشاغل مهندسی 795 دلار استرالیا و وتاسس 927 دلار استرالیاست. برای اخذ اسپانسری، هر ایالت هزینه مربوط به خود را دارد و برخی ایالت ها اصلا هزینه نمی گیرند. این مبلغ بین صفر الی 770 دلار استرالیا می تواند متغیر باشد.

هزینه های حق الوکاله بسته به شرایط افراد می تواند متفاوت باشد و البته در 5 قسط و به صورت مرحله ای دریافت می گردد.

به عنوان مثال هزینه های مربوط به یک خانواده 3 نفره ( زن و شوهر به همراه یک فرزند زیر 18 سال و با شغل انتخابی مهندس مکانیک) و بر اساس مراحل مختلف بدین شرح است :

1- هزینه های دولتی :

 • مرحله ارزیابی : 810 دلار استرالیا
 • مرحله ویزا : ( پس از اخذ دعوتنامه و در مرحله آخر) 4115 + 2060 + 1030
 • جمعا : 8015 دلار استرالیا

2- هزینه حق الوکاله :

این هزینه بستگی به شرایط هر فرد و سازمان ارزیابی عنوان شغلی انتخابی فرد بستگی دارد و در 5 مرحله (اقساطی و بر اساس پیشرفت کار) دریافت می گردد.

3- هزینه های مربوط به ترجمه مدارک، امتحان زبان، بلیط هواپیما و ... را نیز در نظر بگیرید.

4- هزینه مدیکال در حال حاضر برای هر نفر حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان می شود.

 


 

هزینه زندگی در استرالیا چقدر است؟

این هزینه کاملا بستگی به سبک زندگی افراد و این که در کدام شهر اقامت داشته باشند متفاوت است. اما جهت اطلاع و اینکه یک حدود دستتان بیاید بایستی گفت که حداقل هزینه زندگی که شامل مسکن، پوشاک، خوراک و غیره می شود، برای یکنفر حدود 20 هزار دلار استرالیا در سال هست. دو نفر زوج حدود 26 هزار دلار استرالیا در سال و یک خانواده 3 نفره حدود 30 هزار دلار استرالیا در سال می باشد.

 


 

در صورتی که اقامت دائم را دریافت کنم پس از چند سال می توانم سیتیزن شوم و پاسپورت دریافت کنم؟

مطابق قانون فعلی پس از 4 سال اقامت در استرالیا که یک سال آخر آن حتما باید اقامت دائم (Permanent Resident) باشد و در مجموع بیش از یکسال آن را نباید خارج از خاک استرالیا بوده باشید، شما می توانید برای اخذ شهروندی اقدام نمایید.

 


 

تفاوت اصلی شهروندی با اقامت دائم در چیست؟

مهمترین تفاوت اینست که شهروندان می توانند پاسپورت دریافت کنند و حق رأی دارند. به طور کلی تقریبا باقی مزایا برای هر دو طیف مشترک هست.

 


 

آیا پس از مهاجرت مجبورم فقط در زمینه عنوان شغلی که از طریق آن مهاجرت کرده ام مشغول به کار شوم؟

خیر. این فقط یک مسیر مهاجرتی است و شما می توانید پس از مهاجرت و اخذ اقامت دائم هر کاری انجام دهید. حتی می توانید اصلا کار نکنید و به تحصیل بپردازید و از مزایای دولتی نیز برخوردار شوید.

 


 

آیا داشتن فرزند در این پروسه کمکی می کند؟ و در کل مزیت محسوب می شود؟

داشتن فرزند هیچ امتیازی ندارد اما در صورت گرفتن اقامت دائم دولت به ازای هر فرزند و تا پایان 18 سالگی اشان به شما هر 2 هفته حدود 500 دلار استرالیا کمک هزینه پرداخت خواهد کرد. این کمک هزینه در صورتی که درآمد شما بالا برود کمتر خواهد شد ولی هیچ وقت 0 نمی شود. همچنین لازم به ذکر است که هزینه تحصیل فرزندان در استرالیا تا 18 سالگی شان بسیار کم و در حد رایگان است. همچنین  سیستم آموزشی استرالیا در دنیا جزو بهترین سیستمهای آموزشی شناخته می شود.

 


 

برای اینکه قیمت اجاره و خرید مسکن در استرالیا را داشته باشم کجا را پیشنهاد می کنید؟
 


 

برای اینکه بفهمم وضعیت شغلی مربوط به تخصص من چگونه است چه کار کنم؟

یکی از دغدغه هایی که افراد برای مهاجرت به استرالیا دارند این است که می خواهند در خصوص وضعیت شغلی اشان در استرالیا بدانند. می توانید به این وب  سایت مراجعه کنید و دقیقاً اطلاعات مربوط به شغل خود را در این وب سایت ببینید www.joboutlook.gov.au همچنین می توانید به وبسایت seek.com.au مراجعه کنید.

 


 

وبسایت مخصوص به ایالتها را کجا پیدا کنم؟

از طریق این لینک میتوانید به وبسایت های رسمی مربوط به هر ایالت استرالیا دسترسی پیدا کنید.

 


 

آیا برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای مهارتی حتما نیاز به ارائه بیمه هست؟

خیر به طور کلی ارائه بیمه الزامی نیست اما سابقه کار با بیمه راحت تر قابل اثبات است. اما بدون بیمه هم با روشهایی امکان اثبات هست. بسته به اینکه با کدام اداره ارزیاب طرف هستید و یا اداره مهاجرت، رویکردها متفاوت می باشد  و برخی سختگیرترند نسبت به برخی دیگر.

در مجموع ریسک اینکه سابقه کارشما بدون بیمه تأیید نشود وجود دارد.

هم چنین شما باید خودتان را برای پاسخ به این سؤال احتمالی کیس آفیسر آماده کنید:

طبق قوانین ایران کارفرماها باید کارکنانشان را بیمه کنند، چرا کارفرمایتان شما رابیمه نکرده است و چرا شما بیمه ندارید؟

 


 

شرایط گرفتن 10 امتیاز همسر چیست؟


1- ایشان باید آیلتس 6 در هر مهارت و یا سایر آزمونهای مورد قبول اداره مهاجرت را ارائه نمایند. 5 امتیاز

2- در یک شغل هم لیست (بستگی به نوع ویزا هم دارد) با شغل نفر اصلی اسسمنت دریافت کنند. 5 امتیاز (فقط به شرطی که نمره زبان را دریافت کرده و زیر 45 سال سن داشته باشد این امتیاز تعلق می گیرد)

3- با شما به استرالیا بیایند.

4- سیتیزن یا مقیم دائم استرالیا نباشند.

 


 

امتیاز مربوط به سن در چه زمانی محاسبه می شود و من تا کی مهلت دارم از این امتیاز استفاده کنم؟

به طور کلی امتیاز شماری در هنگام پر کردن فرم EOI  انجام می شود و شما تا زمانی که دعوتنامه دریافت نکنید مشمول تغییرات امتیاز خواهید شد. اگر دعوتنامه از ایالتها و یا اداره مهاجرت دریافت کنید، سن شما در محاسبات فریز خواهد شد و اگر محدوده سنی را هم رد کنید امتیازی از شما کسر نخواهد شد.

 


 

من 32 سال و 3 ماه سن دارم، آیا 30 امتیاز مربوطه را می گیرم؟

بله شما تا پایان 32 سالگیتان در بازه 25-32 قرار خواهید گرفت و این امتیاز را می گیرید.

 


 

وکیل مؤسسه شما کیست ؟

وکیل مؤسسه شادا آقای محمدرضا عظیمی هستند و در گروه تلگرامی مهاجرت به استرالیا نیز حضور دارند. شماره عضویت ایشان در سازمان مهاجرت استرالیا (مارا) 0958292 می باشد. ایشان از پایه گذاران انجمن صنفی مشاوران رسمی مهاجرت ایران و استرالیا هستند و در حال حاضر ریاست این انجمن را بر عهده دارند.

 


 

مارا چیست؟


"مارا" مخفف کلمات اداره ثبت دفاتر وکلای مهاجرت به زبان انگلیسی است.

 ( Migration Agents Registration Authority )

"مارا" یک دفتر مستقل است که مستقیماً زیر نظر اداره امور مهاجرت و شهروندی استرالیا فعالیت می کند.

اسامی تمامی دفاتر وکالت، وکلا و کارگزارانی که به صورت رسمی در زمینه مهاجرت به استرالیا و امور مربوط به آن فعالیت می کنند باید در این دفتر به ثبت رسیده باشد.

 تمامی وکلای مهاجرت استرالیا در هر سال برای ارتقا دانش حقوقیشان باید دوره هایی را مربوط به جدیدترین قوانین مهاجرت استرالیا بگذرانند که شرکت در این دوره ها اجباری است و گرنه پروانه کاری آنها در مارا تمدید نمی شود.

وبسایت مارا :

www.mara.gov.au

 


 

آیا مؤسسه شما به صورت قانونی فعالیت می کند؟

بله مؤسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی شادا، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و دارای دفتر فعال در سیدنی استرالیا نیز می باشد و با به کارگیری تجربه وکلای رسمی مهاجرت، خدمات خود را منحصراً در زمینه اخذ ویزای دائم و موقت استرالیا ارائه می دهد. جهت مشاهده مجوز رسمی این مؤسسه می توانید اینجا را کلیک نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مؤسسه می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

  ثبت پرسش و نظر