Western Australia
Western Australia

Western Australia

بزرگ‌ترین ایالت استرالیا از لحاظ مساحت ایالت استرالیا غربی است و با ایالات «استرالیای جنوبی» و «سرزمین شمالی» مرز مشترک دارد

استرالیای غربی (WA) بزرگترین ایالت استرالیا و محل تضادهای واقعی است: از صحرا در شرق تا 13000 کیلومتر خط ساحلی بکر در غرب. پایتخت این ایالت پرت (Perth) است. پرت چهارمین شهر پرجمعیت استرالیا است و به سواحل خلوت، پارک های محلی و غذاهای دریایی تازه مشهور است. در ساحل اسپرانس (Esperance) در جنوب ایالت، جزیره میدل (Middle) قرار دارد که دریاچه هیلیر (Lake Hillier) با رنگ صورتی را در خود جای داده است.
استرالیای غربی تقریباً یک سوم قاره استرالیا را تشکیل می دهد. مساحت آن 2,525,500 کیلومتر مربع است و خط ساحلی آن 12,500 کیلومتر طول دارد. با وجود وسعت زیاد، جمعیت حدود 2/7 میلیون نفری دارد که 80٪ آنها در پرت و اطراف آن زندگی می کنند.
 
آب و هوای گرم و آفتابی این ایالت عظیم استرالیا، همراه با سواحل ماسه ای سفید و زیبای آن، ایالت را به مکانی عالی برای دوستداران آفتاب تبدیل کرده است. در واقع پرت بیش از هر پایتخت دیگر در استرالیا از ساعات آفتابی برخوردار است.
 
شمال پرت منطقه Central West است، که مکان های خارق العاده ای دارد. دره Avon محل رشد گلهای زیبای بهاری است و در امتداد ساحل Geraldton ، Kalbarri ، Denham ، Carnarvon و صحرای باورنکردنی Pinnacles را خواهید دید. همچنین منطقه  Monkey Mia در این ناحیه به خاطر دلفین هایش معروف است.
 
در شمال در امتداد ساحل، منطقه فوق العاده Coral Coast و پارک دریایی Ningaloo واقع شده است. بندر Hedland بندر اصلی منطقه Pilbara و محل زندگی چندین لاک پشت Flatback و نهنگ های کوهان دار است. پیلبارا همچنین تعدادی پارک ملی از جمله پارک ملی Millstream-Chichester و پارک ملی Karijini را در بر می گیرد.
 
منطقه شمالی ایالت استرالیای غربی از منطقه Kimberley تشکیل شده است. در این منطقه مناظر باشکوه و پارک های ملی قرار دارند. دو منطقه اصلی در کیمبرلی شامل Broome  و Derby است. بقیه ی ایالت استرالیای غربی از کشور ثروتمند Outback تشکیل شده است.
 
سریعترین صنعت در حال رشد در استرالیای غربی، جهانگردی است و بازدیدکنندگان از انگلستان، ایالات متحده آمریکا، سنگاپور و ژاپن بیشترین تعداد را دارند. منابع طبیعی زیادی در استرالیای غربی از جمله طلا، سنگ آهن، گاز و مواد معدنی یافت می شود.
 
مناطق جالب توجه در WA
 
• پارک دریایی Ningaloo: بعضی از مناطق آن کمتر از 100 متر با ساحل فاصله دارند و نهنگ و لاک پشت های Greenback در آن دیده می شوند.
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر