Victoria
Victoria

Victoria

ویکتوریا ایالتی است واقع در جنوب شرق کشور استرالیا و مرکز این ایالت شهر ملبورن است

ویکتوریا (VIC) کوچکترین ایالت استرالیا است، اما دومین شهر پرجمعیت کشور استرالیا یعنی ملبورن را در خود جای است. ملبورن که اغلب به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا نامیده می شود، به خاطر راهروهای نقاشی دیواری، بوتیک های مد روز و کافه های پررونق مشهور است. اشتیاق ویکتوریایی ها به ورزش نیز افسانه ای است و از همین جا قوانین فوتبال استرالیا آغاز شد. تنها چیزی که از فوتبال مقدس تر است عشق ملبورنی ها به قهوه است.
جمعیت ویکتوریا نسبت به مناطق دیگر استرالیا نسبتاً زیاد است و 6/4 میلیون نفر در مساحت 228,000 کیلومتر مربعی زندگی می کنند.
 
ملبورن شهر واقعاً فوق العاده ای در ویکتوریا است. این شهر پایتخت مد، غذا و فرهنگ و بعد از سیدنی دومین شهر بزرگ استرالیا است. ملبورن زندگی شبانه پر رونقی دارد. این شهر تعدادی از ساختمان های دیدنی و همچنین پارک های زیبا که شهر را احاطه کرده اند را در خود جای داده است. پیاده روی ، دوچرخه سواری و استراحت در کنار رودخانه Yarra از جمله تفریحات محبوب در ملبورن هستند.
 
مناظر شگفت انگیز ساحلی، پارک های ملی و جنگل های بارانی را می توان در امتداد جاده Great Ocean یافت. در غرب سرزمین های بیابانی و گلهای وحشی زیبایی وجود دارد و از آنجا می توانید Sunset Country را ببینید که یک سرزمین خشک نیمه بیابانی است.
 
پارک ملی Wilsons Promontory در جنوب شرقی قرار دارد و در امتداد ساحل، جزیره Phillip را با نمای خارق العاده ای از پنگوئن های کوچک که هنگام غروب در سواحل می چرخند مشاهده خواهید کرد. .
 
آب و هوای عمومی ویکتوریا نسبت به سایر مناطق استرالیا سردتر است. ساحل معمولاً مرطوب است. در تابستان اغلب ملبورن از مکانهای دیگر گرمتر است اما می تواند آب و هوای بسیار غیر قابل پیش بینی و متغیری داشته باشد.

 

مناطق جالب توجه در VIC

 

جاده  Great Ocean می تواند به عنوان یکی از چشمگیرترین مسیرهای ساحلی جهان توصیف شود.
 
کوه های آلپ ویکتوریا: مکانی عالی برای اسکی، کمپ زدن یا پیاده روی.
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر