tasmania

tasmania

تاسمانیا نام جزیره و ایالتی در جنوب شرق استرالیا است

ایالت تاسمانیا

 

تاسمانیا (TAS) توسط تنگه باس از خاک اصلی استرالیا جدا شده و کوچکترین ایالت استرالیا است. پایتخت آن، هوبارت، در سال 1804 تاسیس شده و پس از سیدنی دومین پایتخت قدیمی استرالیا است.
 
یک پنجم تاسمانیا توسط پارک های ملی و بیابانی پوشیده شده است (که در مسیرهای رانندگی و مسیرهای پیاده روی بسیار زیاد است) و یکی از کوهستانی ترین جزایر جهان است.
تاسمانیا تنها ایالت جزیره ای استرالیا است که 67,800  کیلومتر مربع مساحت دارد و بیش از 507,600 نفر را در خود جای داده است.  تعداد زیادی پارک ملی در سرتاسر تاسمانیا وجود دارد که مناظر خارق العاده، مسیرهای پیاده روی عالی و فعالیت های مختلف در فضای باز را ارائه می دهند. همچنین آبشارها از جمله آبشارهای زیبا راسل (Russell Falls) در تاسمانیا محبوب هستند.
 
تاسمانیا
 

تاسمانیا جنوبی

در تاسمانیای جنوبی بازدید از پارک ملی Southwest ، بزرگترین پارک ملی در تاسمانیا توصیه می شود. این پارک ملی با تعدادی از گیاهان در معرض خطر و نادر و آبشارهای چشمگیر، برای پیاده روی و گردش در طبیعت عالی است. همچنین در جنوب، جزیره Bruny واقع شده است که از دو قسمت ساخته شده است، جزیره North Bruny و South Bruny Island ، که توسط یک ایستگاه متصل می شوند. 

 

تاسمانیا شرقی

تاسمانیای شرقی سواحل زیبا و هوبارت، پایتخت ایالت، را در بر می گیرد. اگر تاریخ را دوست دارید، بندر آرتور مکان جالبی برای بازدید است. شبه جزیره تاسمان ساخته های سنگی، مسیرهای پیاده روی زیبا و پارک ملی تاسمان را در خود جای داده است.
 
 
 
در شمال، Swansea قرار دارد که دارای بناهای تاریخی، مناظر زیبا و چشم اندازهایی به سمت شبه جزیره Freycinet است که با قایق می توان به آنجا رسید. در شمال Bicheno قرار دارد که شهری مناسب برای ماهیگیری است، غواصی در آن محبوب است و ماهی های تازه را می توان در بندر خریداری کرد.
 
ساحل شمالی تاسمانیا چشم انداز و مناطق ساحلی چشم نوازی دارد. بندر محبوب Devonport در آن قرار دارد که در آن موزه ها و گالری های عالی را خواهید یافت. سومین شهر قدیمی در استرالیا (و دومین شهر قدیمی در تاسمانیا) لانستون (Launceston) است.
 
محیط پارک ملی Mt William  مقصد محبوبی برای بازدیدکنندگان تاسمانیا است و حیوانات وحشی زیادی از جمله جنگل کانگورو را در خود جای داده است که در داخل پارک محافظت می شوند. در لبه شرقی پارک ملی خلیج آتش (Bay of Fires) قرار دارد. در این خلیج صخره های قرمز و سواحل سفید وجود دارد و ماهیگیری، غواصی و پیاده روی از فعالیت های محبوب در این منطقه است.

 

مناطق جالب توجه در TAS

 

• Overland Track واقع در تاسمانیا و متشکل از کوه Cradle، دریاچه های یخبندان و دشت های بادی است.
 
پارک ملی Southwest میزبان جنگل های بارانی و مناظری با چشم انداز زیبا و همچنین South Coast Track است.
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر