Queensland
Queensland

Queensland

کوئینزلند نام یکی از ایالت‌های کشور استرالیاست که در شمال شرقی این کشور قرار دارد

کوئینزلند (QLD) از نظر مساحت دومین ایالت بزرگ استرالیا است و گسترده ترین جنگل بارانی نیمه گرمسیری جهان، Great Barrier Reef، و جزایر زیبای کوئینزلند از جمله جزیره Fraser که در فهرست میراث جهانی قرار دارد را در خود جای داده است. بریزبین (Brisbane) پایتخت ایالت است و از آفتاب و گرمای زمستانی بیشتری نسبت به اکثر شهرهای استرالیا برخوردار است و برای فعالیت در فضای باز و ورزش های آبی بسیار مناسب است.
از کوئینزلند اغلب به عنوان "ایالت تعطیلات" یاد می شود. جمعیت تقریبی 51/4 میلیون نفر در 1,727,000 کیلومتر مربع زندگی می کنند.
 
کوئینزلند برای هر سلیقه ای فعالیت هایی برگزار می کند و بهترین مقصد برای تعطیلات است. این فعالیت ها شامل Surfers Paradise ، Brisbane ، Cairns ، Great Barrier Reef و بسیاری از جزایر کنار ساحل، تعداد زیادی ساحل، جنگل های بارانی و پارک های ملی است. بسیاری از جزایر واقع در امتداد ساحل کوئینزلند طیف گسترده ای از جاذبه ها، فعالیت ها و مناظر مختلف را ارائه می دهند.
 
 
Great Divinging Range منظره ای از ساحل و مناطق کوهستانی ارائه می کند. مناظر زیبایی را می توان در Atherton Tableland ، همراه با زمین های کشاورزی دید. بیشترین بهره وری از رشد کشاورزی در Darling Downs دیده می شود. در شمال مناطق بیابانی بیشتر می شود. این منطقه شامل کویر، جاده های خالی و شهرهای کوچک است که به طور اتفاقی هنگام باران شکوفا می شوند. 
فصل های گرم و مرطوب بین نوامبر/ دسامبر و آوریل/ مه قرار دارند، در حالی که بقیه سال خنک تر و خشک تر است. 

 

مناطق جالب توجه در QLD

 

Carins که دروازه ورود به پارک های ملی زیبای Daintree و Cape Tribulation است
 
• Great Barrier Reef: این صخره مشهور در جهان، برای غواصان بی تجربه و باتجربه ای که می خواهند انبوهی از انواع مختلف زندگی مرجانی و دریایی را ببیند ایده آل است.
 
• جزایر Whitsunday: امکان کمپ زدن در این جزایر زیبا و گرمسیری وجود دارد.

 

 

 

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر