New South Wales
New South Wales

New South Wales

ایالت نیو ساوت ولز پرجمعیت‌ترین ایالت استرالیا است که در جنوب شرق این کشور قرار گرفته‌است

نیو ساوت ولز (NSW) قدیمی ترین و پرجمعیت ترین ایالت استرالیا با جمعیت بیش از 2/6 میلیون نفر است. نیو ساوت ولز در ابتدا به عنوان مستعمره کیفری در سواحل بندر جکسون مستقر شده بود که اکنون پایتخت شلوغ سیدنی در آن قرار دارد. سیدنی بزرگترین شهر کشور است و به دلیل سواحل ایده آل ، پیاده روی عالی و غذاخوری های با کلاس جهانی مشهور است. نیو ساوت ولز همچنین جاذبه های محبوب از جمله کوههای آبی (Blue Mountains) و منطقه Hunter Valley را در خود جای داده است.
سیدنی خانه بیش از 5/4 میلیون استرالیایی است. مساحت این ایالت بالغ بر 802,000 کیلومتر مربع است. نیو ساوت ولز مناظر فوق العاده ای دارد که از دشت های غربی ، کوه ها و مناظر ساحلی ترکیب شده است و به چهار منطقه تقسیم شده است:
 
منطقه ساحلی که از کوئینزلند به ویکتوریا می رود و سواحل، دریاچه های ساحلی و پارک های ملی بسیاری دارد. منطقه  Great Dividing به موازات این منطقه است و کوههای آبی (Blue Mountains) ، کوههای برفی ، منطقه Hunter Valley و New England Tablelandsرا در بر می گیرد. سپس به زمین های کشاورزی و دامنه های خشک غربی منتهی می شود که در مجموع دو سوم کل ایالت را اشغال می کنند.
 
دو بزرگراه اصلی برای خروج از شهر پر جنب و جوش سیدنی وجود دارد. بزرگراه اقیانوس آرام از شمال به بسیاری از سواحل با شکوه و شهرهای ساحلی زیبا منتهی می شود. با رفتن به سمت شمال از سیدنی ، به بندر زیبای Port Stephens برخورد خواهید کرد که کمتر از دو ساعت و نیم با ماشین با سیدنی فاصله دارد و برای تماشای دلفین ها، ماهیگیری و گشت و گذار بسیار مناسب است.
 
بزرگراه پرنس از جنوب به سمت مناطق آرام ساحلی منتهی می شود. همچنین دو رودخانه اصلی Murray و Darling در آن قرار دارند. در شمال بیشتر آب و هوا گرم است، در غرب بیشتر خشک و در جنوب بیشتر سرد است. وجود این ویژگی ها  امکان موج سواری، اسکی و پیاده روی را ایده آل کرده است.
 

 

 
مناطق جالب توجه در NSW
 
خلیج بایرون که شهرت جهانی دارد،  شرقی ترین نقطه در سرزمین اصلی استرالیا و اولین مکان در استرالیا است که خورشید در آن طلوع می کند.
 
کوه های برفی که همانطور که از نامش برمی آید، امکان اسکی در زمستان و پیاده روی عالی در تابستان با مجموعه ای گسترده از گل های وحشی را فراهم می کند.
 
 
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر