Australian Capital Territory
Australian Capital Territory

Australian Capital Territory

قلمرو (سرزمین) پایتخت استرالیا، همانند یک بخش کوچک در دل ایالت نیو ساوت ولز قرار گرفته و با ایالت دیگری هم‌مرز نیست

سرزمین پایتخت استرالیا (ACT) پایتخت ملی کانبرا را در بر می گیرد و مرکز دولت است.
 
سرزمین پایتخت استرالیا تقریباً در 290 کیلومتری جنوب سیدنی واقع شده است و تعدادی از موسسات مهم ملی از جمله مجلس پارلمان، بنای یادبود جنگ استرالیا و گالری ملی استرالیا را در خود جای داده است.
جمعیت سرزمین پایتخت استرالیا (ACT) حدود 380,000 نفر است. مساحت کل قلمرو بیش از 2,400 کیلومتر مربع است که طبق استانداردهای استرالیا بسیار کوچک است. قلمرو پایتخت توسط نیو ساوت ولز احاطه شده است و پایتخت کانبرا در اطراف دریاچه برلی گریفین (Lake Burley Griffin) که ساخته دست انسان است قرار دارد.
 
سرزمین پایتخت استرالیا از شمال به جنوب 88 کیلومتر و از غرب به شرق فقط 30 کیلومتر امتداد دارد. مناظر اطراف کانبرا از دشتهای ناهموار، تپه ها، کوه ها و همچنین درختان فراوان تشکیل شده است. این حومه از هر جهتی به New South Wales منتهی می شود و بیشتر منظره آن پارک های ملی است.
تقریباً 45٪ از ACT را پارک ملی Namadgi تشکیل می دهد. مسیرهای زیادی برای پیاده روی در اطراف کانبرا و مناطق باربیکیوی زیبایی وجود دارد که می توانید در طول سفر در آنجا توقف کنید.
 
موزه جنگ کانبرا در 30 کیلومتری جنوب Lanyon Homestead است ، جایی که ساختمان ها و مناظر واقعاً زیبایی دارد. مجموعه آثار هنری سیدنی نولان در موزه و گالری کانبرا نگهداری می شود. علاوه بر این، چندین شهر زیبا در اطراف کانبرا و ACT وجود دارد که ارزش بازدید در مسیر را دارد، از جمله Braidwood ، Bungendore ، Gold Creek ، Queanbeyan  و Tharwa.
 
 
نقاط جالب توجه در ACT
 
 
• بنای یادبود جنگ استرالیا
 
کانبرا محل یادبود جنگ استرالیا است که در نوامبر 1941 افتتاح شد. از یک زیارتگاه ، موزه کلاس جهانی به همراه یک بایگانی گسترده از یادبود جنگ استرالیا تشکیل شده است.
 
• جشنواره فلوریاد
 
اگر گل دوست دارید ، این جشنواره مناسب شماست. در واقع نمایش خیره کننده ای از گل های بهاری کانبرا که از اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبرادامه دارد.
 
• مجلس پارلمان 
 
مجلس پارلمان روی Capital Hill قرار دارد. هزینه ساخت این ساختمان حدود 1/1 میلیارد دلار بوده و ساخت آن هفت سال به طول انجامیده است. 300 متر عرض و 300 متر طول دارد و سقف آن پوشیده از چمن است.
 
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر