دامپزشکان در استرالیا
07 شهریور, 1401

دامپزشکان در استرالیا

دامپزشکان در استرالیا

علوم دامپزشکی سابقه نسبتاً کوتاه و مفیدی در استرالیا دارد. چهار دانشکده دامپزشکی در قرن بیستم در استرالیا تأسیس شد و در ادامه در قرن بیست و یکم استرالیا بیشتر از هر کشور غربی دیگری سرانه دانشکده‌های دامپزشکی را دارد.

 

 

طبیعت وحشی و نایاب استرالیا بیش از هر دلیل دیگری، این کشور را به مقصد دامپزشکان تبدیل کرده است. همچنین گوناگونی حیوانات در استرالیا باعث شده است که کمبود عنوان شغلی دامپزشک در بسیاری از مناطق استرالیا بیش‌ازپیش احساس شود.

 

همه چیز درباره سازمان ارزیابی AVBC در استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا تحت هر عنوان شغلی و برای ویزاهای مهارتی، مهارت‌ها و تخصص متقاضیان ارزیابی می‌شوند، این بررسی اولیه بر عهده سازمان‌های ارزیابی در استرالیا است.

نزدیک به چهل اداره و سازمان ارزیابی در استرالیا به بررسی و تائید صلاحیت افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا رادارند می‌پردازند. هر دسته از عناوین شغلی، سازمان ارزیابی مختص به خود را دارد و متقاضیان باید بر اساس درخواست‌ها و نیازمندی‌های همان سازمان یا اداره ارزیابی به تهیه مدارک و مستندات موردنیاز اقدام کنند.

مثلاً یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های ارزیابی در استرالیا، سازمان VETASSESS است. دریافت اسسمنت یا همان ارزیابی مثبت توسط سازمان ارزیابی مربوطه قدم اول برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای مهارتی است. البته که دانش و تجربه موسسه مهاجرتی که با آن‌ها همکاری می‌کنید نیز دررسیدن به نتیجه مطلوب، تأثیر بسیار زیادی دارد.

حال اگر تحت عنوان شغلی دامپزشک برای مهاجرت به استرالیا اقدام می‌کنید باید بدانید که سازمان ارزیابی AVBC مسئول ارزیابی و تائید صلاحیت متقاضیان است.

 

 

سازمان AVBC یا همان شورای هیئت‌های دامپزشکی استرالیا که مخفف The Australian Veterinary Boards Conference است از سال 1985 به‌منظور ارائه فرصتی به هیئت‌های مختلف دامپزشکی ایالتی و قلمروی برای بحث در مورد موضوعات مؤثر بر عملکرد علم دامپزشکی در استرالیا و کمک به استانداردسازی عملکرد قابل‌قبول دامپزشکی راه‌اندازی شد.

شورای هیئت‌های دامپزشکی استرالیا (AVBC) در دسامبر 1999 با توافق هیئت‌های دامپزشکی ایالتی و قلمرو استرالیا و شورای دامپزشکی نیوزلند در ویکتوریا تشکیل شد. هدف آن‌ها ایجاد یک‌نهاد حقوقی برای ارزیابی دامپزشکان خارج از کشوری که مایل به مهاجرت به استرالیا هستند با اختیار از طرف همه مقامات بود. انگیزه، واگذاری آزمون ملی دامپزشکی از دولت فدرال به هیئت‌ها بود.

یکی از راه‌هایی که دامپزشکان می‌توانند برای مهاجرت به استرالیا برگزینند، از طریق ویزاهای کاری و مهارتی است. ویزا های مهارتی و کاری استرالیا بسیار پرطرفدار هستند. با توجه به سابقه کار و مهارت‌های متقاضیان، می‌توان برای این ویزای استرالیا اقدام کرد. همان‌طور که میدانید سیستم ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا مبتنی بر امتیاز بندی است. ازجمله مواردی هم که در این سیستم مورد ارزیابی است، سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، وضعیت تا هل، نمره زبان و ... است.

 

موسسه شادا

شرایط و معیارهای افراد در انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به استرالیا، نقش مهمی را ایفا می‌کند. چراکه این کشور با توجه به گوناگونی ویزاهایی که تا به امروز ارائه کرده است، مسیر مهاجرت را برای همگان هموار کرده است.

مشاورین حرفه‌ای در موسسه شادا با توجه به شرایط شما بهترین مسیر برای مهاجرت به استرالیا را برای شما ترسیم خواهند کرد.

با ما در ارتباط باشید.