گام به گام تا استرالیا - قسمت پنجم

18 شهریور, 1400

گام به گام تا استرالیا - قسمت پنجم

راهنمای سفر هوایی به استرالیا
 
سفر به استرالیا از قاره های اروپا، آفریقای جنوبی، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و حتی بیشتر بخش های قاره آسیا، زمانبر است، بنابراین بهتر است آمادگی لازم و کافی را برای این پرواز طولانی داشته باشید. 
با توجه به کشور مبدا و توقف بین راه، ایرلاین های متعددی برای انتخاب وجود دارد. بیشتر شهرهای بزرگ استرالیا، به خصوص سیدنی، ملبورن و بریزبین چندین گزینه برای سفر هوایی، پیش روی شما می گذارند.

 
 نکاتی مفید برای سفر به استرالیا


برای خریدن بلیط هواپیما ابتدا تحقیق کنید و تا آنجایی که ممکن است زمان خرید بلیط را قبل از خروج، جلو بیاندازید.
اکثر ایرلاین های بین المللی بزرگ، پیشنهادات تخفیف و کاهش قیمت فصلی ارائه می دهند، بنابراین بهتر است قبل از خرید بلیط، پیگیری های لازم را، برای مطلع شدن از این پیشنهادات، انجام دهید.
با عضویت در وبسایت ایرلاین های مورد نظر خود می توانید از طریق ایمیل از پیشنهادات ویژه و تخفیف های آنها مطلع شوید و با استفاده از آنها بلیط هواپیمای خود را با بهترین قیمت و شرایط خریداری نمایید. 

 مسافت زیاد کشور مبدأ تا استرالیا به این معناست که شما زمانی طولانی در سفر خواهید بود. برای مثال فاصله برخی شهرهای مهم تا سیدنی به صورت زیراست:


تهران: 17 ساعت
شانگهایی:
10 ساعت
پاریس:
21 ساعت
لندن:
22 ساعت
بمبی:
11 ساعت
لس آنجلس:
14 ساعت
کیپ تاون:
14 ساعت
نیویورک:
20 ساعت
توکیو:
10 ساعت
دبی:
15 ساعت


 شبکه خطوط هوایی استرالیا بسیار گسترده است و شامل خطوط داخلی و منطقه ای  زیر می باشد:


Jetstar - Qantas - Virgin Australia - Tiger air - Rex - brindabella
  
پنج توصیه برای سپری کردن یک پرواز طولانی:
 

آبرسانی: این امر که شما می توانید در طی پرواز به صورت رایگان نویشدنی های مورد علاقه خود را سفارش دهید وسوسه انگیز است، فقط به این نکته توجه کنید که در طول پرواز آب کافی بنوشید. می توانید قبل از پرواز چند بطری آب تهیه و یا در حین پرواز درخواست کنید و در طول پرواز استفاده نمایید. مطمئن باشید بدن و مغزتان طی ساعتها و روزها پس از رسیدن به مقصد از شما تشکر می کنند.


 حرکات کششی: تمرینات کششی منظم به بدن شما کمک فراوانی می کند و خطر لخته شدن خون, درد و آسیب دیدگی را برای شما کم تر می کند. شما می توانید خیلی از این حرکات را در جای خود، در حالی که نشسته اید انجام دهید؛ با این حال بد نیست در هواپیما کمی قدم بزنید و حرکات کششی را بر روی عضلات پاهایتان نیز انجام دهید.


 مستقر شدن: با فرض بر اینکه ایرلاین بالشت و پتو در اختیار شما قرار می دهد، می توانید با پوشیدن لباسهای راحت و آزاد، چشم بند، بالشت گردنی و همین طور یک جفت کفش راحتی، آسودگی و آرامش بیشتری برای خودتان به ارمغان بیاورید.


صندلی کنار پنجره یا وسط: این یک انتخاب کاملا شخصی است اما جز در هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما چیزی برای دیدن از ارتفاع 10000 متری وجود ندارد، چراکه بخش زیادی از سفر نیز در طول شب انجام می شود. بنابراین به منظور دسترسی راحت تر به سرویس بهداشتی و یا قدم زدن برای کشش عضلات پا، صندلی های وسط گزینه بهتری به نظر می رسند.


 هدفون حذف نویز: شما در طی پرواز این فرصت را خواهید داشت که قسمت های کامل یک سریال تلوزیوتی و یا تمام قسمتهای هری پاتر را مشاهده کنید بنابراین به این منظور که تمام صداهایی که حواس شما را پرت می کنند حذف کنید و خود را در دنیای سرگرمی غوطه ور نمایید به شما توصیه میکنیم دربالای لیست خرید خود از فری شاپ، یک هدفون حذف نویز نیز قرار دهید و قبل از پرواز اقدام به خریداری نمایید.
  سفر به استرالیا – زمان ورود به خاک استرالیا 


مقصد اکثر پروازهای خارجی، شهرهای بزرگ ایالات استرالیا می باشد.

وقتی وارد خاک استرالیا می شوید، این امکان وجود دارد که یک تجربه ی هیجان انگیز و همزمان، دلهره آور داشته باشید. شما کارهای زیادی برای انجام دادن و فکرهای زیادی در سر دارید.
پس از گذشتن از گیت فرودگاه و گذراندن مراحل چک ویزا و قرنطینه ،استرالیا در این مورد دارای قوانین محکمی است؛ و هم چنین با فرض بر اینکه هیچ ارتباطات داخلی در کشور استرالیا نداشته باشید, یک دنیا از چالش ها و فرصت های جدید در کشور استرالیا، پیش روی شماست.

برخی از مواردی که می بایست به آنها توجه کنید به شرح ذیل است:

 

  • چمدان و لوازم خود را از فرودگاه به سمت محل اقامت خود انتقال دهید ( همه فرودگاه ها دارای  سیستم حمل و نقل سریع السیر، تاکسی و علاوه بر آن گزینه های متعددی از سیستم حمل و نقل عمومی هستند).
  • محل اقامت خود را رزرو و یا در صورتی که از قبل رزرو کرده اید، چک نمایید
  • با خانواده و دوستان خود تماس بگیرید و اطلاع دهید که رسیده اید
  • درمحیط اطراف محل اقامت خود گردش کنید و نیاز های اولیه و روزانه ی خود را پیدا کنید
  • یک تلفن همراه که امکان متصل شدن به اینترنت را دارد تهیه نمایید
  • سعی کنید آداب و رسوم و زبان محلی را یاد بگیرید
  • در کنسولگری محلی ثبت نام کنید
  • کرم ضدآفتاب بخرید. در استرالیا خورشید بسیار قوی است
  • شما می توانید در سواحل گشت و گذار عمومی و در بین پرچم ها شنا کنید. (شما حتی می توانید در فصل زمستان و در شمال خط Tropic of Capricorn شنا کنید اما باید کاملا مراقب تابلوی هشدار وجود عروس دریایی مرگبار باشید.)

 
شرایط و انتظارات هر شخص متفاوت است. اما سفر به استرالیا، همراه با برنامه ریزی و توجه به نکات ضروری در طول پرواز، ممکن است مهم ترین تصمیم تعیین کننده ی زندگی شما باشد.

 

برای دسترسی به ادامه این مقاله بر روی لینک هر قسمت کلیک کنید:

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت اول

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت سوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت چهارم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت پنجم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت ششم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هفتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هشتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت نهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت یازدهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوازدهم