گام به گام تا استرالیا - قسمت چهارم

17 شهریور, 1400

گام به گام تا استرالیا - قسمت چهارم

حیوان خانگی

 

از فوریه 2014 دوره ی قرنطینه حیوانات خانگی در استرالیا کوتاه تر شده است و به همین دلیل سفر به استرالیا با حیوان خانگی مورد علاقتان نسبت به گذشته ساده تر شده است. اگر سگ یا گربه ی شما بدون بیماری و عارضه جسمانی خاصی باشد، دوره قرنطینه آن ها فقط 10 روز است و بعد از سپری کردن این دوره می توانند کنار شما در استرالیا زندگی کنند.

 

کشور استرالیا طرفدار حیوانات است و حیوانات خانگی برای این کشور از اهمیت زیادی برخوردار هستند، می توان گفت استرالیا مقصد مناسبی برای افرادی است که از حیوانات خانگی نگهداری کرده و همراه آن ها زندگی میکنند.

در بیشتر اماکن عمومی استرالیا، ورود سگ ها مجاز می باشد؛ چنانچه حضور آنها در مکان خاصی ممنوع باشد معمولا توسط تابلوی اعلان، به شما هشدار داده می شود . همچنین برای ایمنی بیشتر در برخی از اماکن عمومی باید از قلاده برای سگتان استفاده نمایید.

 


 

در حالی که انتقال حیوانات خانگی به استرالیا کمی مشکل و هزینه بر است و حیوان خانگی شما پرواز طولانی مدت را تجربه خواهد کرد، اما اگر این پروسه با برنامه ریزی صحیح و دقیق انجام شود، شما می توانید با شادی و نشاط همراه حیوان خانگی خود در استرالیا زندگی کنید. این برنامه ریزی شامل حال موارد ذیل خواهد شد:


♦ کارهای اداری
♦ چکاپ دامپزشکی
♦ استفاده از میکروتراشه

 


 

انتقال حیوان خانگی به استرالیا:

 

جهت انتقال حیوان خانگی خود به استرالیا، باید شرایط و ضوابطی را که توسط وزارت کشاورزی استرالیا تعیین شده است، رعایت نمایید. این شرایط و ضوابط با توجه به کشور مبدأ متغیر است و هدف از اعمال این ضوابط حصول اطمینان از عدم وجود بیماری های واگیردار حیوانات مانند هاری و ... می باشد.

 

 آیا می دانید اگر شما از کشور نیوزلند قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید، حیوان خانگی شما احتیاجی به دریافت مجوز ورود ندارد؟

 

 وزارت کشاورزی استرالیا دارای روش های آنلاین بسیار مفیدی می باشد که می توانید از آن برای انجام کلیه اقدامات لازم جهت ورود حیوان خانگی خود به خاک استرالیا مانند تاریخ ورود، کشور مبدا ، محل قرنطینه ، تاریخ خروج ،چک دامپزشکی و ... استفاده نمایید.

تمامی این مراحل با استفاده از راهنمای گام به گام ارائه شده قابل انجام و پیگیری است.

برای تمامی کشورهای مبدا، به جز نیوزلند، جهت ورود حیوانات خانگی به استرالیا ،ابتدا باید یک فرم درخواست ورود حیوان خانگی به صورت آنلاین تکمیل و ارسال شود و پس از پرداخت هزینه ی آن درخواست شما ثبت و میانگین زمان بررسی آن نیز 20 روز کاری می باشد. همچنین لازم است هزینه ی قرنطینه ی حیوان خانگی خود را نیز پرداخت نمایید.

قبل از ورود به قرنطینه لازم است حیوان خانگی شما مجوز ورود به استرالیا را دریافت نماید. مراکز قرنطینه در دو شهر سیدنی و ملبورن واقع شده است و توصیه می شود حتما از قبل اقدام به رزرو تاریخ مورد نظر خود نمایید.

 


 

جهت انتقال حیوان خانگی خود با خطوط هوایی، به نکات ذیل توجه کنید:

 

تعداد فضاهای نگه داری حیوانات در هواپیما بسیار محدود است، بنابراین لازم است خطوط هواپیمایی مورد تایید و مورد نظر خود را از قبل رزرو نمایید. حیوانات خانگی باید به وسیله خطوط هوایی مورد تایید انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ( IAIA ) که دارای فضای مورد تایید نگهداری از حیوانات است، به استرالیا منتقل شوند.

 

  • نکته اول: استفاده از قفس هایی شبیه لانه زنبور برای سگ یا گربه باعث احساس امنیت بیشتری برای آنها می گردد.
  • نکته دوم : استفاده از آرام بخش در طول پرواز توصیه نمی شود. در این رابطه می توانید با دامپزشک خود مشورت نمایید.
  •  

 

اگر قصد مهاجرت به استرالیا به همراه حیوان خانگی خود را دارید، توصیه میشود لینک ذیل را مطالعه فرمایید:

 

www.IPATA.org

 

 

برای دسترسی به ادامه این مقاله بر روی لینک هر قسمت کلیک کنید:

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت اول

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت سوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت چهارم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت پنجم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت ششم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هفتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هشتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت نهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت یازدهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوازدهم