گام به گام تا استرالیا - قسمت سوم

16 شهریور, 1400

گام به گام تا استرالیا - قسمت سوم

بسته بندی اسباب و لوازم شخصی

 

 کلید یک سفر موفق به استرالیا برنامه ریزی است. جهت شروع سفر خود به استرالیا می توانید از توضیحات و راهنمایی های ارائه شده در این مقاله استفاده نمایید. در این مقاله به ارائه ی چندین راهکار مفید هنگام بسته بندی لوازم خانگی و شخصی قبل از سفر به استرالیا (هوایی و یا دریایی) می پردازیم :

 

1- همه ی لوازم و وسایل را قبل از بسته بندی لیست کرده و تمیز نمایید . لوازم شما در بدو ورود به استرالیا بازرسی و ارزیابی می شوند ، بنابراین تمام لوازم و وسایلی که درتماس با مواد غذایی ، گیاهان ، حیوانات، خاک ، محصولات حیوانی و ... بوده است باید کاملا تمیز و خشک شود تا این اطمینان حاصل شود  که وسایل شما آلودگی هایی از این قبیل نخواهند داشت.

 

2- قبل از بسته بندی، کلیه لوازم چوبی خود را با دقت جهت وجود علائم حشرات مانند خاک اره، علامت ها، جویدگی، حفره های ایجاد شده و ... بررسی نمایید.

چنانچه هر یک از این موارد را مشاهده کردید باید سریعا کلیه اقدامات لازم جهت برطرف کردن این مشکلات را شروع کرده و یا از انتقال آن وسیله به استرالیا منصرف شوید ، چنانچه تصمیم به برطرف کردن مشکل ایجاد شده گرفتید ، پس از انجام کار حتما یک تاییدیه از تکنسین فنی را نزد خود نگه دارید، زیرا ممکن است افسران استرالیایی فرودگاه در بدو ورود و پس از بررسی لوازم شما این گواهی را از شما درخواست کنند.

 

3- کلیه لوازم از قبیل ظروف تیز و برنده ، وسایل سرامیکی ، شکستنی ، شیشه ای و ... که قابلیت آسیب دیدن و آسیب رساندن را دارند به صورت کامل بسته بندی ، عایق وایمن نمایید. بهتر است مواد آتش زا مانند تینر، حلال ها و ... را  بسته بندی و منتقل نکنید.

 

4- بر روی تمام بسته بندی های خود برچسب عنوان و شناسایی الصاق نمایید .این کار به شما و شرکت های حمل و نقل کمک بسیاری می کند .به عنوان مثال لازم و ضروری است که بسته هایی شامل لوازم پزشکی، قابل اشتعال، شکستنی ،مواد غذایی مجاز و ... دارای برچسب عنوان باشند. این کار ایمنی شما و افرادی که لوازم شما را حمل می کنند تامین می کند. 

برای این کار بهتر است از خودکار و ماژیک استفاده نمایید زیرا این احتمال وجود دارد برچسب ها در مدت زمان جابه جایی جدا شوند.

 

5- تمامی بسته بندی ها و محتویات داخل انها را لیست کرده و یک کپی از آن را به همراه خود داشته باشید ، مطمئن شوید که اعداد بسته بندی ها با اعداد لیست شما همخوانی داشته باشد. ممکن است آفیسران استرالیایی فرودگاه لیست بسته ها و محتویات داخل هریک را از شما درخواست نمایند ، همچنین این کار هنگام باز کردن لوازم به شما کمک بسیاری می کند.

 

6- از جعبه ها و کارتن های قدیمی استفاده شده که در تماس با مواد غذایی ،خاک و هر نوع مواد طبیعی دیگری بوده اند، استفاده نکنید اما چنانچه از کارتن ها و جعبه های قدیمی استفاده میکنید مطمئن شوید که برچسب های قبلی حذف شده اند.

 

7- از فرآورده های چوبی و مواد آلی جهت بسته بندی لوازم خود استفاده نکنید.

 


 

طبق قوانین سازمان کشاورزی استرالیا، در هنگام بسته بندی وسایل و لوازم خود دو قانون اصلی را باید رعایت نمایید :

 

  •  قانون اول: گیاهان، حیوانات و لوازمی که به نحوی منشا حیوانی و گیاهی دارند، مانند فرآورده های چوبی ، برای استرالیا اهمیت زیادی دارد و قبل از ورود بازرسی می شوند.
  •  قانون دوم: هر بخشی از لوازم و وسایل شما که در تماس با آب،مواد غذایی،  گیاهان ، حیوانات ،  خاک و ... بوده است اهمیت دارد. به عنوان مثال کفش های استفاده شده، لوازمباغبانی، لوازم کوهنوردی ، کمپینگ و....

  


 

در ادامه به برخی از مواردی که سازمان کشاورزی استرالیا اجازه ورود به آن ها را نمی دهد ، می پردازیم :

 

  • میوه و سبزیجات تازه
  • گیاهان زنده
  • دانه های کاشتنی کمیاب و ممنوعه
  • دانه های ناشناخته که در برخی از غذاها و ادویه ها به کار می رود.
  • حیوانات خانگی و زنده که نیاز به مجوز ورود دارند .
  • محصولات بیولوژیکی مانند برخی از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
  • محصولات فراوری شده با مواد شیمیایی و آلی
  • محصولاتی که آفت های گیاهی یا حیوانی را در بر دارند.

 

 

 

برای دسترسی به ادامه این مقاله بر روی لینک هر قسمت کلیک کنید:

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت اول

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت سوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت چهارم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت پنجم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت ششم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هفتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هشتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت نهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت یازدهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوازدهم