گام به گام تا استرالیا - قسمت دوم

15 شهریور, 1400

گام به گام تا استرالیا - قسمت دوم

انتقال اسباب و لوازم زندگی به استرالیا

 

تعداد زیادی شرکت های جابه جایی اسباب و لوازم در سطح بین المللی وجود دارند که می توانید در انتقال لوازم خود به استرالیا از آن ها کمک بگیرید . به این نکته توجه داشته باشید که لزوما ارزان ترین آن ها بهترین نیست.

در جابه جایی لوازم خود توسط شرکت های جابه جایی، به دو نکته ی ذیل توجه داشته باشید:

 

1- تحویل لوازم چه زمانی خواهد بود .

2- جزئیات مربوط به بیمه ی لوازم خود توسط شرکت مربوطه را چک نمایید . همچنین موارد مربوط به گمرک ، خروج لوازم از کشور مبدا و ورود به استرالیا را با شرکت منتخب خود بررسی نمایید .

 


 

اکیدا به شما توصیه می کنیم که در مورد تجربه ی قبلی افرادی که از این مسیر اقدام به جابه جایی لوازم خود کردند استفاده نمایید و نظرات و پیشنهادات آن ها را مورد بررسی قرار دهید .

اگرچه در هنگام مهاجرت به کشور جدید ، انتقال لوازم زندگی قبلی، احساس راحتی بیشتری را به وجود می آورد ، اما قبل از انتقال تمامی لوازم خود ، به هزینه های انتقال و همچنین خرید آن در استرالیا نیز دقت فرمایید .

قبل از انتقال کالاهای الکتریکی ، این موضوع را در نظر داشته باشید که ولتاژ برق موجود در استرالیا  230 ولت (50Hz) می باشد . بنابراین ممکن است جهت استفاده ی لوازم الکتریکی خود به آداپتور و یا ترنسفورمر احتیاج پیدا کنید .

از یک شرکت حمل و نقل برای انتقال اقلام خود به استرالیا استفاده نمایید .

از گوگل کمک بگیرید و شرکت های حمل و نقل مختلف را بررسی نمایید. بعضی از شرکت های بین المللی ابزارهای کاربردی برای بررسی هزینه های جابه جایی اقلام و لوازم مختلف در وبسایت خود قراردادند که می توانید از آن ها جهت برآورد کلی هزینه ها استفاده نمایید .

 


 

چه اقلام و لوازمی را می توان در استرالیا خرید ؟ 

 

شما می توانید هر اسباب و لوازمی که برای استفاده در منزل خود نیاز دارید را در استرالیا تهیه کنید . بنابراین قبل از انتقال اقلام خود به استرالیا هزینه ی انتقال آن ها در مقایسه با هزینه ی خرید آن ها در استرالیا را بررسی کنید .

جهت به دست آوردن قیمت حدودی اقلام مورد نیاز خود می توانید فروشگاه های آنلاین را بررسی نمایید . فروشگاه های آنلاین بسیاری جهت خرید لوازم الکتریکی و خانگی در استرالیا وجود دارد . همچنین امکان خرید لوازم دست دوم نیز همچنان وجود دارد .

قبل از رفتن به استرالیا اسباب و لوازم خود را بفروشید .

در صورتی که تصمیم بر عدم انتقال وسایل خود به استرالیا گرفتید، می توانید آن ها را بفروشید تا درآمد ناشی از آن به هزینه های جابه جایی شما کمک کند . وبسایت های بسیاری در ایران مانند شیپور و دیوار می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

 


 

چه اقلامی را می توان به استرالیا انتقال داد ؟

 

استرالیا دارای قوانین سخت گیرانه ای در زمینه ی ورود مواد غذایی ، مواد گیاهی و حیوانی می باشد . همچنین محدودیت های دیگری در مورد اقلامی که می توانید به داخل استرالیا انتقال دهید وجود دارد که ممکن است نیاز به دریافت مجوز های خاصی باشد . بنابراین قبل از تصمیم گیری مبنی بر انتقال لوازم خود به استرالیا قوانین و مقررات مربوط به آن را بررسی نمایید .

 

 

برای دسترسی به ادامه این مقاله بر روی لینک هر قسمت کلیک کنید:

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت اول

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت سوم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت چهارم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت پنجم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت ششم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هفتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت هشتم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت نهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت یازدهم

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا  قسمت دوازدهم