مهاجرت به استرالیا بهتر است یا نیوزیلند؟
01 خرداد, 1402

مهاجرت به استرالیا بهتر است یا نیوزیلند؟

مهاجرت به استرالیا بهتر است یا نیوزیلند؟

به دلیل نزدیکی دو کشور استرالیا و نیوزیلند به یکدیگر و شباهت های موجود بین شرایط زندگی در این دو کشور، مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند دو راهی مهمی بر سر راه برخی متقاضیان مهاجرت است. برای انتخاب درست و آگاهانه بهتر است درباره هر دو کشور اطلاعات دقیق و معتبری کسب کنیم.

australia or newzealand 1


در این مقاله با معرفی دو کشور نیوزلند و استرالیا همچنین مزایا و معایب مهاجرت به این کشورها اطلاعات دقیق و مفیدی را ارائه خواهیم کرد. در نگاه اول بسیاری از متقاضیان مهاجرت کشور استرالیا را احتمالا به خاطر اقتصاد قوی، ارتباطات بین المللی و دانشگاه‌های معتبرش به نیوزلند ترجیح می‌دهند.
در ادامه با هم صفر تا صد مهاجرت به دو کشور استرالیا و نیوزلند را بررسی می‌کنیم. 


کشور استرالیا


کشور استرالیا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان دارای اقتصادی استوار و با ثبات و رفاه عمومی کم نظیر در سطح جامعه خود است. 
استرالیا یک سلطنت مشروط سازگار با قانون اساسی پارلمانی فدرال دارد. این کشور از شش ایالت و ده قلمرو تشکیل شده است. جمعیت نزدیک به
26 میلیون نفری استرالیا شهرنشین است و کمتر می‌شود وضعیت روستایی یا شهرستانی در ایران را با وضعیت شهرنشینی استرالیا مقایسه کرد. این جمعیت شهری بیشتر در ساحل شرقی استرالیا متمرکز است. کانبرا پایتخت استرالیا و پرجمعیت ترین شهر و مرکز مالی این کشور، سیدنی است. چهار شهر بزرگ بعدی ملبورن، بریزبن، پرث و آدلاید محسوب می‌شوند.
آب و هوای استرالیا به طور قابل توجهی تحت تأثیر جریان‌های اقیانوسی از جمله جریان دوقطبی اقیانوس هند و نوسان ال نینو-جنوبی است که با خشکسالی دوره ای مرتبط است و سیستم فصلی گرمسیری کم فشار که طوفان‌هایی را در شمال استرالیا تولید می‌کند در این آب و هوا موثرند.
استرالیا تلاش می‌کند به عنوان کشور دوست‌دار انرژی پاک و حامی شماره یک کسب و کارهای حامی محیط زیست در جهان مطرح شود. این کشور در صنایع شیلات و دامداری به قطب جهان تبدیل شده است.


کشور نیوزلند


کشور نیوزلند در همسایگی استرالیا روابط بسیار خوب اما تحت کنترلی را حفظ کرده است. این کشور آنقدر تحت تاثیر اقتصاد استرالیا است که گاهی تاجران و مدیران بزرگ آن را حیاط خلوت استرالیا می‌دانند.

australia or newzealand 2
 

نیوزلند یا زلاند نو در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته و از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خودمختار نیووی، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می‌گیرد.
فرهنگ نیوزیلند آمیزه‌ای از فرهنگ مائوری و نخستین مهاجران بریتانیا است. اقتصاد نیوزلند تا حدی زیادی متکی به صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری است.
رئیس حکومت نیوزیلند، پادشاه چارلز سوم است، فرماندار کل که با پیشنهاد پارلمان نیوزیلند انتخاب می‌شود، مسئولیت امضای قوانین را برعهده دارد، هرچند قدرت او و پادشاه تشریفاتی است و پارلمان که در انتخابات عمومی برگزیده می‌شود تنها مرجع قانون‌گذاری در کشور است.
شهر ولینگتون پایتخت و سومین شهر پرجمعیت نیوزیلند است. اولین کشوری که طلوع خورشید را تماشا می‌کند، مقصد مهاجران بسیاری از سراسر جهان در طول یک سال است.


دانشگاه‌های نیوزلند


هشت دانشگاه برتر و معتبر نیوزلند که بیشترین میزان پذیرش تحصیلی را در سال 2022 صادر کرده‌اند عبارتند از:
1.    دانشگاه صنعتی اوکلند
2.    دانشگاه لینکلن
3.    دانشگاه ماسی
4.    دانشگاه اوکلند
5.    دانشگاه کانتربری
6.    دانشگاه اوتاگو
7.    دانشگاه وایکاتو
8.    دانشگاه ویکتوریا ولینگتون
دانشگاه‌های مهم نیوزلند در عرصه علوم انسانی مشهور بوده و معمولا اساتید برتر فلسفه و جامعه شناسی از این کشور در دانشگاه‌های استرالیا و بریتانیا به صورت فصلی تدریس می‌کنند.


مزایای مهاجرت به استرالیا


برای آنکه بر سر دو راهی مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند تصمیمی آگاهانه بگیریم، بهتر است در گام اول با مزایای مهاجرت به هر کدام از این کشورها آشنا شویم. کشور استرالیا به مهاجران قانونی خود مزایای زیر را هدیه می‌دهد:
•    امکان کار و کسب درآمد در یک اقتصاد با ثبات 
•    برخورداری از سیستم بهداشت و درمان رایگان 
•    امکان تجربه زندگی آکادمیک در دانشگاه‌های معتبر و جهانی 
•    رفاه عمومی و زندگی با کیفیت برای خود و فرزندان
•    رسیدن به اقامت دائم و امتیاز شهروندی استرالیا
•    حمایت مالی از بستگان واجد شرایط برای اقامت دائم
•    بهره‌مندی از زندگی در طبیعتی منحصر به فرد و زیبا


معایب مهاجرت به استرالیا


کشور استرالیا به عنوان یک مقصد محبوب برای مهاجرت بدون تردید یک انتخاب خوب و هدفمند است. اما در این میان کارشناسان معایب زیر را در خصوص استرالیا برای مهاجرت بر می‌شمارند:
•    استرالیا کیفیت بالای زندگی را ترویج می کند، اما قیمت بالایی دارد
•    اگرچه مسیر شهروندی آسان است، اما این تنها پس از اتمام کار دشوار اخذ ویزای کار توسط مهاجران انجام می شود
•    استرالیا کشور بزرگی است که می تواند منجر به احساس انزوا شود، این به سبک زندگی شما بستگی دارد

 

از طرفی شما با مهاجرت به استرالیا ممکن است با یکی از چالش‌های زیر مواجه شوید:


•    زبان، اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، مانع زبان یکی از دشوارترین چالش‌ها است
•    پیدا کردن یک شغل مناسب
•    شبکه سازی و داشتن گروه‌های دوستی
•    مسکن
•    شوک فرهنگی
•    دلتنگی


مزایای مهاجرت به نیوزلند


مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند ساده نیست و هر کدام ویژگی و آداب خود را دارد. فرد متقاضی ضمن شناخت کافی از کشور مقصد، باید مدارک لازم و شرایط مهاجرت را داشته باشد.
در صورت مهاجرت به نیوزلند از مزایای زیر برخوردار خواهید شد:
•    طبیعت بکر و زیبا، زیبایی در هر گوشه ای در انتظار شما است
•    امنیت بالا و ایمنی در زندگی توام با کیفیت
•    کشوری دارای فرهنگ غنی در سبک زندگی سالم
•    کشور غذا و آشپزی و موسیقی
•    خدمات بهداشتی رایگان 
•    آرامش و سکوت
•    صدور نسبتا ساده و آسان ویزای کار قابل تمدید
البته زندگی در نیوزلند برای مهاجرانی که چندان با این کشور سازگار نشده‌اند، معایبی هم دارد که مهمترین آنها به قرار زیر است:
1.    گرمای خورشید و بارش برف گاهی در این کشور افراطی است
2.    نیوزلند تا حد زیادی از سایر کشورهای جهان ایزوله است، طبیعت دست نخورده و فرهنگ قدیمی و سنتی مردم، این ادعا را ثابت می‌کند
3.    آرامش و سکوت زیاد در شهرهای این کشور ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد
4.    هزینه دندانپزشکی در این کشور بسیار بالا است
5.    به طور کلی هزینه زندگی در نیوزلند پایین نیست


چرا مهاجرت به استرالیا بهتر است؟

 

australia or newzealnd2


 

مساله این نیست که کدامیک از کشورهای استرالیا یا نیوزلند مهاجرت ساده‌تری دارد چرا که شما قرار است به عنوان یک مهاجر، در یکی از این کشورها زندگی کنید. مهم است که شرایط زندگی شما در کدام یک از دو کشور استرالیا یا نیوزلند به سطح بهتری ارتقا پیدا کند.
استرالیا دارای بازار مسکن خوب، تنوع در صدور ویزاهای متنوع کاری، نظام آموزشی متعالی و خوب، آب و هوای استاندارد و عالی، نرخ پایین جرم و جنایت و سیستم مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی رایگان یا بسیار کم هزینه است.


چرا مهاجرت به نیوزلند بهتر است؟


کیفیت تحصیلی و آموزش در کشور نیوزلند با توجه به ارتباط قوی با سیستم آموزشی بریتانیا، بسیار بالا و مطلوب است.
کشور نیوزلند هر سال نزدیک به
۳ درصد رشد اقتصادی دارد. رشد سریع اقتصادی باعث شده تا شاهد افزایش قابل توجه میزان درآمد ساکنین نیوزلند باشیم.
برای انتخاب بین مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند باید به وضعیت خود، اهدافی که از مهاجرت داریم و آینده فرزندان یا شریک زندگی خود توجه ویژه داشته باشیم.
در یک نگاه کلی باید گفت که هزینه زندگی در نیوزلند کمتر از استرالیا است. هنگام خرید ماهیانه، هزینه کمتری را در مغازه‌ها و رستوران‌ها و هنگام پرداخت کرایه در نیوزلند در مقایسه با استرالیا خرج خواهید کرد.
یکی از بزرگترین دلایلی که مردم نیوزلند را ترک می کنند، فرصت های شغلی محدود آنها در کشورشان است. 
در دو سال گذشته بخشی از جوانان نیوزلندی به دو دلیل مهم کشور خود را ترک کرده‌اند: تحصیل در دانشگاه‌های کانادا یا بریتانیا و یا پیدا کردن کار با درآمد بالا در استرالیا.


سخن پایانی


مهاجرت کار ساده‌ای نیست و باید بسیار با مطالعه و هدفمند شکل بگیرد. انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت بسیار حساس است و از میان استرالیا و نیوزلند باید کشوری انتخاب شود که در کار حرفه‌ای و زندگی منجر به موفقیت و منفعت شما شود. مهم این است که شما با تخصصی که دارید در کدام کشور موفق تر عمل می‌کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند با مشاوران گروه بین المللی شادا در تماس باشید.

شماره تماس : 91009946-021
آدرس ایمیل: info@shadavisa.com

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر