شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا
11 آذر, 1401

شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا

مهاجرت پزشکان به استرالیا با توجه به مدت زمان دوران تحصیل، میزان تخصص، مقالات بین المللی، تمکن مالی و سن، متفاوت و در هر پرونده تا حدی منحصر به فرد است. 
هر سال تعداد قابل توجهی از پزشکان ماهر و دارای سابقه کار مفید به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند. 
در این مقاله شرایط مهاجرت پزشکان به این کشور را در کنار برخی جزئیات زیر ذره بین خواهیم گرفت.
 
شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا

 

رشته پزشکی در استرالیا

در استرالیا دانشجویان رشته پزشکی با دانش کاملی در مورد سلامت انسان و سیستم مراقبت‌های بهداشتی بومی سازی شده در این کشور آشنا می‌شوند. 
رشته پزشکی در سراسر جهان شاخه‌ها و سیلاب‌های درسی خاص خودش را دارد اما آنچه که پزشکی استرالیا را حتی نسبت به کانادا و بریتانیا متمایز می‌کند، تاکید جالب و برجسته «اخلاق» و جایگاه آن در پزشکی و ژنتیک است.
پزشکی، پرستاری و سلامت، تغذیه و رژیم غذایی، انفورماتیک سلامت، فیزیوتراپی، آسیب شناسی گفتار و گفتاردرمانی، ژن درمانی، فیزیولوژی ورزش، کار درمانی و انواع و اقسام رشته‌ها و شاخه‌های پزشکی در استرالیا تدریس می‌شوند.
مهاجرت پزشکان به استرالیا فرآیندی شامل دو قسمت مهم است، قسمت اول به فرایند اقدام و درخواست ویزا و سفر به استرالیا مربوط است و قسمت دوم به کار و دریافت مجوز فعالیت به عنوان پزشک در استرالیا وابسته است که هر کدام مدارک، شرایط و مراحل خاص خود را دارند.
استرالیا کشوری است که تغییرات محیطی متفاوتی را تجربه می‌کند. به همین دلیل، این یک فرصت شگفت انگیز برای ایجاد تغییر در سیستم مراقبت‌های بهداشتی و تمرین پزشکی درجه یک برای سال‌های آینده خواهد بود.
 

کدام رشته های پزشکی در استرالیا مورد تقاضا هستند؟

صنعت مراقبت‌های بهداشتی به طور کلی بیشترین افزایش و رشد را در 5 سال گذشته داشته است. انتظار می‌رود این روند تا پایان سال 2022 ادامه پیدا کند. 
مشاغلی که در این صنعت بیشترین تقاضا را دارند عبارتند از پرستاران ثبت نام شده و رسمی، مراقبین افراد کم‌توان، معلول و سالمند، کارکنان مراقبت شخصی، کارکنان بخش پذیرش بیمارستانی و درمانگاهی و افراد متخصص در واحد پشتیبانی پرستاری.
 

4 شغل کلیدی مراقبت‌های بهداشتی:

1. شغل پرستاری NP  با افزایش 52 درصدی 
2. شغلی دستیار فیزیوتراپیست PTA  با افزایش 35 درصدی 
3. مدیران خدمات پزشکی و بهداشتی با افزایش 32 درصدی 
4. دستیاران پزشکی
 
شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا
 

افزایش مهاجرت پزشکان به استرالیا

مهاجرت پزشکان به استرالیا در چند سال گذشته به ویژه پس از بیماری کووید-19 افزایش چشمگیری داشته و دولت استرالیا هر سال از نیاز جدی خود در این بخش خبر می‌دهد.
کشور استرالیا مخصوصا در شهرها و مناطق کم جمعیت نیاز بیشتری در این حوزه احساس می‌کند. سطح رفاه و درآمد بالای پزشکان در استرالیا به نسبت سایر مقاصد مهاجر پذیر همیشه مورد توجه بوده است و به همین دلیل استرالیا برای پزشکان یک مقصد جذاب به شمار می رود.
 

درآمد پزشکان در استرالیا

درآمد پزشکان در استرالیا تا حد زیادی به میزان تخصص و ساعت کاری آنها بستگی دارد. طبیعی است که درآمد پزشک عمومی از پزشک متخصص کمتر است و متخصصان نیز درآمد یکسانی ندارند. 

درآمد یک پزشک عمومی

به طور میانگین و حدودی می‌توان گفت درآمد یک پزشک عمومی از 60 تا 300 هزار دلار استرالیا در سال است.

جراح متخصص مغز و اعصاب

درآمد یک جراح متخصص مغز و اعصاب از 70 تا 600 هزار دلار استرالیا در سال تخمین زده می‌شود.

متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی از 50 تا 300 هزار دلار درآمد دارد. 

درآمد فیزیوتراپیست

یک فیزیوتراپیست نیز از 50 هزار دلار تا مرز 100 هزار دلار در سال درآمد دارد.

درآمد دندانپزشک 

یک دندانپزشک از 60 هزار دلار در سال تا 200 هزار دلار در سال درآمد دارد.
 

روش‌های مهاجرت پزشکان

چند روش برجسته و مهم برای مهاجرت پزشکان به استرالیا وجود دارد:
ویزای اسکیل ورکر 482 ویزای کاری بر مبنای جاب آفر با پاس شدن امتحان
ویزای سرمایه گذاری با داشتن مطب یا کلینیک و دارایی و گردش مالی
ویزای گلوبال تلنت 
ویزای دانشجویی
 

شرایط ویزای کاری استرالیا برای پزشکان

درباره ویزای کاری یا مهارتی (اسکیل ورکر) مهم این است که چند سال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشد و متقاضی سابقه کاری به عنوان پزشک عمومی داشته باشد. 
درخواست کننده این نوع ویزا باید از قبل در امتحان MCQ که در ترکیه به صورت تئوری برگزار می‌شود شرکت کند( آزمون معادل سازی مدارک پزشکان برای استرالیا). 
مدرک مهم دیگر، قبولی در آزمون آیلتس با نمره 7 است. البته معادل آن برابر است با قبولی در آزمون  PTE آکادمیک با نمره 65. قبولی در آزمون OET در سطح B نیز رسمیت دارد. 
سپس باید در امتحان آنلاین و کلینیکال که البته راحت نیست قبول شوید. در صورت طی کردن همه این مراحل نوبت به اخذ پیشنهاد کاری یا جاب آفر از مراکز و کلینیک‌های داخل استرالیا می‌رسد.
 
 

شرایط ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت پزشکان به استرالیا

مسیر دیگر اخذ اقامت استرالیا این است که شما پزشک باشید، مطب داشته باشید، گردش مالی بیش از 2.5 میلیارد و، بیش از 5 میلیارد تومان دارایی را به ثبت برسانید تا ویزای 188 بیزینسی یا سرمایه گذاری را دریافت کنید. در این صورت ویزای 188 به عنوان ویزای منتهی به اقامت دائم در انتظار شما است. 
در حال حاضر ظرفیت پذیرش ایالت ها برای این ویزا و در سال مالی 2023 2022 کاهش یافته است و این موضوع منجر به رقابتی تر شدن این ویزا شده است، لذا پیش بینی می شود که افرادی با امتیاز بالاتر و ایده های تجاری نوآورانه تر، شانس بالاتری برای دریافت دعوتنامه خواهند داشت. 
 

ویزای گلوبال تلنت برای پزشکان

مسیر دیگر این است که شما به عنون پزشک، فوق تخصص داشته باشید، PHD  پزشکی همراه با رزومه بسیار قوی، دستاوردهای بین المللی و شرکت در کنفرانس‌های مهم و مقالات علمی معتبر را ارائه دهید، تا ویزای تلنت بگیرید.
 

ویزای تحصیلی استرالیا برای مهاجرت پزشکان

مسیر دیگر این است که با یک روزمه نسبتا خوب و قابل قبول فاند تحصیلی برای مقطع PHD از دانشگاه‌های معتبر و مورد قبول دریافت کنید. این نوع از ویزا به ویزای دانشجویی معروف است.
 

دانشگاه های پزشکی برتر در استرالیا

پنج دانشگاه بزرگ و معتبر استرالیا در رشته پزشکی عبارتند از:
دانشگاه پزشکی سیدنی
دانشگاه پزشکی ملبورن
دانشگاه پزشکی موناش
دانشگاه پزشکی نیو ساوت ولز
دانشگاه پزشکی کوئینزلند
تا اینجا از شرایط و انواع روش‌ها برای مهاجرت پزشکان به استرالیا با شما گفتیم. اکنون به سراغ یک اتفاق مهم و حیاتی می‌رویم. اتفاقی که در نهایت منجر به استخدام و مشغول به کار شدن پزشک در استرالیا می‌شود.
 

استخدام پزشکان در استرالیا

پزشک در استرالیا معمولا 35 تا 38 ساعت در هفته مشغول به کار است. البته میزان درآمد و نوع کار او به تخصص و علاقه وی برای حضور بیشتر در شیفت بیمارستانی بستگی دارد.
برای پیدا کردن کار و استخدام به عنوان پزشک در استرالیا باید به موارد ذیل توجه داشته باشید:
ترکیب حقوق، کمک هزینه و پاداش یک پزشک با تخصصی که دارد در استرالیا معادل 240 هزار دلار در سال است. البته پزشکان متخصص با توجه به ساعت کاری و تلاش خود حتی تا مرز 400 هزار دلار در سال هم درآمد رسمی را ثبت کرده‌اند.
برای مهاجرت پزشکان به استرالیا باید این موضوع را در نظر گرفت که هدف یک پزشک از ورود به استرالیا چیست و علاقه دارد در کدام بخش مذکور ادامه فعالیت بدهد.
 
شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا
 
به طور کلی یک پزشک در 4 حالت کلی استخدام می‌شود:
1. استخدام شخصی و خصوصی
2. پیمانکاری
3. کارمند تمام وقت یا نیمه وقت
4. پزشک خانواده
 

خلاصه کلام

به طور کلی یک پزشک یا از طریق کارآفرینی برای مهاجرت به استرالیا اقدام می‌کند یا از طریق اسپانسر کارفرما به این مسیر فکر می‌کند، روش اسکیل ورکر نیز در این مسیر راهگشا است. یک پزشک از طریق ویزای تلنت نیز حتی شانس دریافت ویزای استرالیا را دارد . 
برای اخذ هر کدام از ویزاهای ذکر شده شما به مشورت با یک وکیل مهاجرت به استرالیا احتیاج دارید. برای مشاوره رایگان با شادا در ارتباط باشید.
تلفن تماس شادا: 02191009946
برای دسترسی به کانال تلگرام شادا اینجا را کلیک کنید.
برای دسترسی به صفحه اینستاگرام شادا، دیدن پست های بیشتر و اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینجا را کلیلک کنید.
 
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر