مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا
25 اردیبهشت, 1400

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در استرالیا یکی از پر تقاضا ترین ویزا های چند سال اخیر است. اگر شما صاحب کسب و کاری در ایران هستید و مایل به گسترش فعالیت خودتون و یا راه اندازی کسب و کار جدیدی داخل خاک استرالیا هستید اولین و مهم ترین قدم شما داشتن یک بیزینس پلن حرفه ای و قوی برای ارائه به اداره مهاجرت استرالیا است. 
شما در واقع با نوشتن یک طرح تجاری یا بیزینس پلن استاندارد، برنامه های خودتان را در زمینه ی کسب و کار به دولت استرالیا اعلام می کنید. به این ترتیب تعیین می کنید که برنامه ای شفاف و جدی برای راه اندازی کسب و کار در استرالیا دارید؛ و می خواهید این سرمایه گذاری را با تحقیقات معتبر و درست در این کشور انجام دهید و در نهایت به این کشور مهاجرت کنید. بیزینس پلن باید شفاف باشد و بتواند اهداف تجاری شما را کاملا نشان دهد. برای رعایت فرمت استاندارد آن باید از صحبت درباره ی اطلاعات غیر ضروری و بیهوده در این سند پرهیز کنید
افرادی که خواهان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی هستند باید قبل از هر گونه اقدامی، معیارهای اقتصادی و استاندارد‌های مهم این کشور را بررسی کنند. در ادامه به مهمترین این استانداردها برای سرمایه گذاری در استرالیا اشاره می کنیم.

 

نرخ مصادره ی اموال:

یکی از معیارهای بسیار مهم برای سرمایه گذاری در هر کشوری نرخ مصادره ی اموال یا ریسک سرمایه گذاری در آن کشورها است. این نرخ نشان دهنده ی میزان خطر و ریسک ورود به بازارهای خارجی است. نرخ مصادره ی اموال هر ساله توسط بانک مرکزی اعلام می‌ گردد و عددی بین 1 تا 7 است. عدد به معنای کمترین میزان ریسک سرمایه گذاری و عدد نیز نشان دهنده ی بیشترین میزان این ریسک است. نرخ مصادره ی اموال در استرالیا عدد 1 است و در نتیجه به این معنی است که سرمایه گذاری در استرالیا کمترین ریسک را برای افراد خارجی به همراه خواهد داشت.

نرخ مالیات : نرخ مالیات نیز عامل مهمی به شمار می آید. این نرخ در کشور استرالیا نسبت به کشورهای اروپایی بیشتر است و در سال 2021 بر اساس نرخ در آمد شما تا 45% هم می رسه با این حال با توجه به خدمات رفاهی مناسبی که شما در این کشور دریافت می کنید


نرخ بیکاری:

نرخ بیکاری در کشور استرالیا در سال 2021 در حدود 5/5% درصد می باشد. پيش از آغاز نگارش يك طرح کسب و کار، شما بايد صادقانه خود را ارزيابي نموده و تصميم بگيريد كه آيا ايده¬ي کسب و کار شما شانس موفقيت خوبي دارد يا خير. این تحليل به شما كمك خواهد كرد تا هرگونه چالش احتمالي پيش رو را پيشبيني نموده و در غلبه بر آن به شما ياري خواهد رساند. يك طرح کسب و کار نقشه ي چگونگي حركت کسب و کار شماست و جهت گيري آينده ي آن را آشكار مي سازد. 


برای امكان سنجي کسب و کار جديد خود باید به دو بخش مهم توجه داشته باشید:


تحليل طرح کسب و کار:

 بررسي تمامي جوانب طرح کسب و کار که شامل : جمع آوري، تحليل و ارزيابي اطلاعاتي كه به شما در نگارش اهداف کسب و کار کمک میکند.
 

تحليل خود:

اداره  يك کسب و کار كوچك تنها كار كردن براي خود نيست، بلكه مستلزم داشتن مهارت هاي لازم مديريتي، تخصص صنعتي، مهارت هاي فني، بودجه و البته ديدگاه بلند مدت در راستاي رشد و موفقيت است.

 پس از تحقيق در خصوص امكان سنجي کسب و کار جديد خود، شما آماده ي نگارش طرح کسب و کار هستيد.
يك طرح کسب و کار به شما جهت داده، شما را متمركز نگاه مي دارد و معمولاً در صورت نياز به تامين مالي مورد نياز خواهد بود. این طرح در واقع معرف تمامی وجوه کسب و کار شماست و میزان موفقیت آن را نشان می دهد و از همین طریق دولت استرالیا و سرمایه گذاران از ایده ها و سود احتمالی فعالیت شما اگاهی پیدا می کنند.
بسته به نوع کسب و کار، طرح شما معولا شامل  این بخش ها است:


•خلاصه کسب و کار: كه يك خلاصه تك صفحه اي است پس از پايان نگارش طرح کسب و کار.
•درون مایه  کسب و کار شما: كه معمولاً طرح مديريتي يا طرح عملياتي خوانده مي شود. اين بخش در بر گيرنده جزئيات کسب و کار شما درباره اين موارد است: ساختار کسب و کار ، نحوه ثبت های کسب و کار شما ، موقعيت مكاني ، نيروي انساني، و محصولات یا خدمات شما.
•تحقیقات بازار: كه به معناي طرح بازاريابي است. اين بخش بايد شمای کلی تحليل صنعتي كه وارد آن مي شويد، مشتري ها و رقباي شما را ترسيم نمايد. همچنين، اهداف كليدي بازاريابي و استراتژي هاي شما براي دستيابي به اين اهداف بايد در اين بخش پوشش داده شود.
•دور نمای کسب و کار شما : كه بيانگر طرح هاي شما براي آينده بوده و مي تواند شامل اين موارد باشد: بيان نگرش، اهداف کسب و کار و نقاط عطف كليدي کسب و کار.
•منابع مالی شما : طرح مالي شامل چگونگي تامين بودجه ي کسب و کار، هزينه ها و پيش بيني هاي مالي است.

 

نوشتن طرح  تجاری یا بیزینس پلن یک کار تخصصی و دارای جزییات بسیاری است.  اگر به فکر این هستید که یک بیزینس پلن حرفه ای داشته باشید که احتمال رد شدنش به حداقل برسد، پس آن را به افراد متخصص بسپارید. دپارتمان تخصصی موسسه شادا به پشتوانه سالها تجربه و صدها پرونده موفق در کنار شماست  تا بیزینس پلن مهاجرت به استرالیا را با کیفیت و سرعت بالا به انجام برسانید و با مدارک کامل و مطمئن برای انواع ویزاهای سرمایه گذاری اقدام کنید.

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر