مشاغل پر درآمد استرالیا
23 تیر, 1400

مشاغل پر درآمد استرالیا

اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد زندگی و کار در ششمین کشور پهناور دنیا و سومین کشور توسعه یافته جهان را دارید، کشور استرالیا انتخاب عاقلانه‌ای برای زندگی حرفه‌ای و آینده شغلی شما است.

درآمد مشاغل در کشور استرالیا به صورت ساعت کاری محاسبه می شود و بسیاری از شرکت ها و سازمان ها ساعت کاری را به عنوان مبنا قرار می دهند اما آمار آورده شده در این نوشته مربوط به گزارش های رسمی اداره مالیات است که مبنای محاسبه آن درآمد سالیانه افراد است.


 

مشاغلی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند

آنگونه که دفتر آمار استرالیا اعلام کرده است در ماه می 2020 حدود 243000 فرصت و جایگاه شغلی خالی ماندند. یعنی طی ماه اعلام شده این تعداد کارگر و کارمند در بازار کار استرالیا مورد نیاز بوده است.  در گزارشی که اداره کار، مهارت و کسب و کارهای کوچک و خانوادگی منتشر کرده است مشاغل زیر با بیشترین کمبود نیروی کار مواجه هستند:

  • مکانیک ها، نقاش ها و برقکارهای اتوموبیل
  • مهندسان برق، عمران و مکانیک
  • آشپزها، سرآشپزها و نانوایان
  • پرستاران
  • متخصصان حوزه سلامت و درمان
  • معلمین

حقوق و دستمزد مهم ترین عاملی است که افراد را ترغیب به مهاجرت به استرالیا می کند. 

 


پردرآمدترین مشاغل در استرالیا

در ادامه پردرآمدترین مشاغل در استرالیا طی سال 2020 آورده می شوند.


 

شغل جراحی در صدر پردرآمدترین مشاغل :‌

مانند خیلی از نقاط دیگر دنیا در کشور استرالیا نیز جامعه جراحی در صدر پردرآمدترین مشاغل هستند. بر طبق گزارش رسمی اداره مالیات استرالیا جراحان به طور متوسط در سال 394/866 هزار دلار در آمد دارند. این عدد میانگین درآمد شغل جراحی در کشور استرالیاست که به عنوان موفق ترین شغل از نظردرآمدی در این کشور برگزیده شده است.

 


پزشکان و متخصصان بیهوشی

 

متخصص بیهوشی با اختلاف کمی به عنوان دومین شاغلین پردرآمد در استرالیا هستند. با توجه به حساسیت بالای این تخصص در بسیاری دیگر از کشورهای دنیا این افراد بالاترین نرخ ها را دریافت می کنند و میانگین درآمد سالانه یک متخصص بیهوشی در استرالیا به صورت سالیانه 367/000 دلار است.
دقت کنید که این عدد به صورت میانگین از تمام افراد شاغل در این موقیت شغلی برآورد شده است و ممکن است تعداد زیادی از افراد کمتر یا بیشتر از این مقدار درآمد داشته باشند.
مقدار ساعت کاری، حضور در مراکز حرفه ای و سابقه کاری به همراه رزومه موفق از عواملی است که بر روی درآمد افراد تاثیر مستقیم می گذارد.

 


پزشکان داخلی


همانطور که مشاهده می کنید صدر جدول پردرآمدترین موقعیت های کاری در استرالیا از آن رشته های پزشکی است. پزشکان داخلی با درآمد متوسط سالیانه 299/000 دلار به عنوان سومین رتبه جدول رده بندی هستند.
 


مدیر بخش های داروسازی و خدمات درمانی


مدیرهای ارشد در بخش های دارویی به راحتی سالانه چیزی بین 360000 تا 420000 دلار استرالیا درآمد دارند و جز شغل های پردرآمد استرالیا محسوب می شود . مدیران بخش سلامت و درمان نیز بین 330000 تا 430000 دلار استرالیا حقوق دارند.

 


مدیر ارشد مالی یا CFO


این گروه از مدیران در استرلیا درآمد خوبی دارند و سالانه بین 350000 تا 450000 دلار استرالیا حقوق می گیرند. و جز شغل های پردرآمد استرالیا محسوب می شود. مدیران امور مالی یا Finance Directors نیز بین 215000 تا 250000 دلار استرالیا سالانه حقوق می گیرند.

 


مدیران پروژه های ساختمانی


این گروه از مدیران در استرالیا بازار خوبی دارند و به راحتی سالانه بین 350000 تا 400000 دلار استرالیا حقوق می گیرند. و جز شغل های پردرآمد استرالیا محسوب می شود.

 


مدیر عملیات در صنعت معدن


مشاغل در صنعت معدن استرالیا طی سال جاری نسبت به سال قبل میلادی حدود 60 درصد افزایش داشته است. مدیران عملیان در صنعت معدن می توانند سالانه بین 325000 تا 350000 دلار استرالیا حقوق داشته باشند. و جز شغل های پردرآمد استرالیا محسوب می شود

 


مدیر فروش در فناوری اطلاعات و خدمات کسب و کار


مدیر فروش در بخش ICT سالانه تا سقف 375000 دلار استرالیا حقوق می گیرد. آنهایی هم که در بخش خدمات کسب و کار کار می کنند تا 308000 دلار استرالیا حقوق دارند. و جز شغل های پردرآمد استرالیا محسوب می شود.

 


مدیر ارشد فناوری


بازار کار فناوری و تکنولوژی استرالیا رو به رشد است. در این بازار داغ، برای شغل مدیر ارشد فناوری تقاضای بالایی وجود دارد. افرادی که این جایگاه شغلی را دارند بین 300000 تا 350000 دلار استرالیا حقوق می گیرند. و جز شغل های پردرآمد استرالیا محسوب می شود.

 


مدیر منابع انسانی


مدیر منابع انسانی در جذب نیروی کار در هر صنعتی نقشی کلیدی ایفا می کند. در استرالیا اگر شما مدیر منابع انسانی باشید سالانه چیزی بین 240000 تا 280000 دلار استرالیا حقوق خواهید داشت.

 

هرچند که استرالیا جزء کشور های گران محسوب می شود و هزینه های زندگی در این کشور بالا است ولی باید بدانید که میزان حقوق در استرالیا با هزینه های زندگی گران این کشور همخوانی کامل دارد و افرادی که در استرالیا مشغول به کار هستند به راحتی از پس هزینه های زندگی خود بر می آیند.

استرالیا یکی از بهترین انتخاب ها برای ایرانیان می باشد زیرا شرایط اخذ ویزای کاری و اخذ ویزای تحصیلی این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان و اتریش فرآیندی ساده تر و کم هزینه دارد.
 

اولین چیزی که در آگهی های شغلی برای متقضیان جلب توجه میکند حقوق و مزایای شغلی است. طبق تحقیقی که آژانس کاریابی استرالیایی Indeed در فوریه 2020 انجام داده، 71 درصد از متقاضیان پیدا کردن کار در این کشور از حقوق و مزایای کاری به عنوان مهمترین فاکتور انتخاب شغل نام برده اند. 


استرالیا در میان کشور ها بعد از لوکزامبورگ بیشترین میزان حداقل پرداخت حقوق را دارد.

فردی که در استرالیا کار می کند معمولاً سالانه حدود 90/800 دلار درآمد دارد. دامنه حقوق از 23000 دلار (کمترین) تا 405/000 دلار حداکثر حقوق می باشد. این متوسط حقوق سالانه شامل هزینه های مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. میزان حقوق و میانگین درآمد در میان رشته های کاری مختلف و همچنین مشاغل مورد نیاز استرالیا بسیار با یکدیگر متفاوت می باشد. عوامل بسیار زیادی در میزان حقوق و درآمد می تواند تاثیرگذار باشد، نظیر: سطح تحصیلات، رشته، سوابق کاری فرد و حتی جنسیت می تواند بر میزان حقوق شما موثر باشد.

.