اداره مارا چیست؟
31 خرداد, 1400

اداره مارا چیست؟

 
حتی اگر واجد شرایط برای دریافت ویزای مهاجرت به استرالیا باشید، مشکلات بسیاری وجود دارد که می تواند باعث عدم موفقیت درخواست شما شود. روند پیچیده است و حتما نیاز به یک وکیل یا نمایندگی مهاجرت خوب دارید. در طی این فرایند، با سازمان مارا روبرو خواهید شد.
 
اداره مارا چیست؟
 
سازمان مارا (MARA) مخفف عبارت MIGRATION AGENTS REGISTRATION AUTHORITY  میباشد که بیانگر سازمان نظارت بر وکلا و آژانس های مهاجرت ثبت شده استرالیاست. عملکرد اصلی MARA این است که سازمان های مهاجرت استرالیا و عوامل ارائه خدمات مربوط به مهاجرت استرالیا را در کشورهای دیگر در سراسر جهان با یکدیگر تنظیم کنند. به منظور اطمینان از اینکه MARA قادر به انجام تمام وظایف و سیاست های خود باشد، دارای چارچوب گسترده ای برای رسیدگی به همه نگرانی ها در مورد مسائل واقعی و درگیری های احتمالی هستند.
 این سازمان یکی از ادارات زیر مجموعه وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا و مرجعی جهت ثبت اطلاعات و مشخصات وکلای مهاجرت به استرالیا میباشد. هر شخصی که مایل باشد به عنوان وکیل مهاجرت استرالیا مشغول به کار شود باید در این سازمان ثبت و شماره MARA را دریافت می کند.پروانه وکلای مهاجرت به استرالیا از طریق این سازمان هر 3 سال یک بار صادر شده و وکلا بر اساس تعداد نتایج مثبت در پروندها ارزیابی میشوند. وظیفه مارا نظارت بر وکلا و مرجع ثبت رسیدگی تخلفات وکلا می باشد. رجیستر بودن وکیل مهاجرت استرالیا به شما این اطمینان را میدهد که ایشان خود دارای اقامت استرالیا بوده و تحصیلات عالیه در رشته حقوق مهاجرت در استرالیا را گذارنده و نام او به عنوان وکیل MARA به ثبت رسیده است.
 
 
 نمایندگان  MARA 
 
برای درخواست ویزا الزامی نیست که وکیل مهاجرتی داشته باشید، اما در صورت تمایل میتوانید از یک وکیل یا نمایندگی ثبت شده در سازمان مارا استفاده کنید، چون طبق قانون استرالیا فقط نمایندگان مهاجرتی ثبت نام شده می توانند به شما در زمینه مهاجرت کمک کنند. وکلا و نمایندگی های مهاجرت ثبت شده در مارا باید آگاهی به روز از قوانین و روش های مهاجرتی داشته باشند و موظفند در راستای منافع قانونی شما فعالیت کرده و راهنمایی دقیق به شما بدهند. این مسئله به حدی دارای اهمیت است که سازمان مارا دوره های سالیانه برای به روز رسانی تغییرات مهاجرتی برگزار میکند و پروانه وکلایی که در این دوره ها شرکت ننمایند تمدید نخواهد شد.
در راستای نظارت بر عملکرد وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا، سازمان مارا اقدام به تدوین قوانینی نموده است که به برخی از آن اشاره میکنیم:
 
• وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا باید استانداردهای کاری و اخلاقی‌ را رعایت کنند و موظف به رعایت منشور اخلاقی، مشاوره صحیح به متقاضیان و رفتار صادقانه و منصفانه با متقاضیان هستند. وکلای ثبت شده باید متقاضیان را در پروسه کاری مهاجرت قرار دهند، اما اگر متوجه شدند متقاضی مطابق قوانین استرالیا عمل نمیکند و از صداقت لازم با وکیل خود برخوردار نمی باشد وکیل می تواند قرار داد را لغو کند.
• وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا موظف به ارائه خدمات مهاجرت به طور خاص در حیطه تخصصی خود می باشند و باید تحت هر شرایطی از منافع مشتری وحریم خصوصی وی محافظت کنند.
• وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا باید در ابتدا یک نسخه از راهنمای حقوق مصرف کننده که توسط سازمان MARA تهیه شده را به موکل ارائه دهند.
• وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا در صورت درخواست موکل باید نسخه ای از هرگونه مدراکی که به اداره مهاجرت ارائه کرده اند به وی ارائه دهند.
• جهت شروع رسمی کار مهاجرت به استرالیا باید قراردادی رسمی بین وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا و موکل انقعاد گردد و تمامی بندهای آن مطابق با منشور اخلاقی سازمان مارا باشد .
• وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا مستلزم داشتن شماره تماس و یا آدرسی می باشند که امکان ارتباط موکلین در ساعات اداری با آن ها وجود داشته باشد. در صورتی که وکیلی آدرس و یا تلفن کاری خود را تغییر داد، مستلزم ارائه آدرس و تلفن جدید خود حد اکثر ظرف 14 روز به موکلین می باشد.
 
 
مزایای استفاده از یک نمایندگی ثبت شده چیست؟
 
استفاده از یک نمایندگی ثبت شده مهاجرت مزایای زیادی دارد. همانطور که در جدول زیر خواهید دید، بکار گیری کسی که ثبت شده نیست ریسکهای زیادی را در بر خواهد داشت.
 
نکاتی برای انتخاب و پیدا کردن یک نمایندگی 
 
یک نمایندگی را از Register of Migration Agents انتخاب کنید. این دفتر ثبت رسمی حاوی لیست همه نمایندگی هایی است که برای عرضه کمکهای مهاجرتی در Office of the Migration Agents Registration Authority ثبت نام شده‌اند. در این وب سایت برای پیدا کردن یک نمایندگی شما می‌توانید Register را بگردید.
باید مطمئن شوید که بهترین شخص را انتخاب کرده‌اید که نماینده شما باشد. قبل از امضا کردن قرارداد با یک نمایندگی شاید ترجیح بدهید که با چند نفر از آنان تلفنی یا حضوری صحبت کنید. آنگاه می‌توانید آنها را با هم مقایسه کنید، از جمله راهنمایی اولیه‌ای که می‌دهند و هزینه‌ای که مطالبه می‌کنند (حق الزحمه شان).
قبل از انتخاب یک نمایندگی و امضای قرارداد با او، باید چند نکته را در نظر بگیرید و اینگونه سوالها را از خود بپرسید:
 
به چه نوع کمکی نیاز دارید؟
 
به نوع کمکی که لازم دارید فکر کنید و چک کنید که نمایندگی بتواند این کمک را بدهد. یک نمایندگی ثبت شده مهاجرت صلاحیت دارد که در امور مهاجرتی کمک کند، که شامل تحویل دادن درخواست ویزای شما یا درخواست بازبینی یک تصمیم مربوط به ویزا در Migration Review tribunal می باشد.
بیشتر نمایندگیها برای خدماتشان هزینه دریافت می‌کنند. آنها باید فقط یک هزینه منصفانه و معقول را از شما مطالبه کنند. مقدار آن بستگی به پرونده شما دارد.
 
آیا نماینده ای لازم دارید که حقوقدان (دارای مدرک حقوقی) هم هست؟
 
بعضی از نماینده ها حقوقدان هم هستند. بیشتر کارهایی که نمایندگی ها انجام می‌دهند نیازی به مهارتهای حقوقی ندارد، ولی بعضی ها چرا. مثلاً در موارد زیر ممکن است به نماینده ای نیاز داشته باشید که حقوقدان هم هست:
 
• شرکت در دادگاه تجدید نظر مهاجرت 
• نیاز به راهنمایی حقوقی در درخواست ویزایتان.
 
آیا نماینده به زبان شما صحبت می‌کند یا می‌تواند مترجم بیاورد؟
 
شما می‌توانید از نماینده بپرسید که آیا به زبان بخصوصی صحبت می‌کند یا نه. نمایندگی باید در صورت نیاز شما ترتیبی بدهد که به یک مترجم دسترسی داشته باشید. اگر مترجم لازم دارید در اولین ملاقات یا مکالمه تلفنی از او بخواهید که مترجم فراهم کند.
 
آیا نماینده مهارتها و تجربیات مناسب را برای کمک کردن به شما دارد؟
 
شما می‌توانید با پرسیدن این سوالها چک کنید که نماینده مهارتها و تجربیات مناسب را دارد یا نه:
• در باره تجربه‌اش با نوع ویزایی که شما می‌خواهید برای آن درخواست بدهید
• نظر او در باره احتمال موفق شدن درخواست و چرا این فکر را می‌کند (اگر بخواهید نماینده باید این ابراز نظر را بصورت کتبی به شما بدهد)
• در باره اقداماتی که برای کمک به شما خواهد کرد.
 
چه هزینه‌هایی را نمایندگی مطالبه می‌کند؟
 
از نمایندگی بخواهید که کتباً مقدار هزینه‌ای را که برای خدماتش مطالبه می‌کند به شما اطلاع دهد. مطمئن شوید که فرق بین حق الزحمه نماینده و هزینه‌های اضافی (مثل هزینه درخواست ویزا) را درک می‌کنید.
 
ایا نمایندگی قراردادی به شما داده است که بخوانید؟
 
نمایندگی باید یک موافقتنامه کتبی (قرارداد) به شما بدهد که حاوی مشروح حق الزحمه و خدمات او باشد. برای هر مبلغی هم که پرداخت می‌کنید باید به شما رسید بدهد. مطمئن شوید که این چیزها را مطالبه کنید
 
وکیل مهاجرت استرالیا می تواند پرونده شما را بهتر از شما و کم ریسک تر به اداره مهاجرت استرالیا ارسال کند. در پرونده های سرمایه گذاری در استرالیا بیش از 90 درصد افراد از خدمات وکلای رسمی مهاجرت استفاده می کنند. در ویزای کار استرالیا حدود 40 تا 50 درصد افراد با وکیل مارا پرونده خود را ثبت می کنند. در ویزاهای اسپانسر شغلی حدود 80 درصد وکیل دارند. در پایان این نکته قابل ذکر است ، هنگامی که پرونده با نام وکیل ارسال شود درصورت بروز مشکل برای پرونده شما تمامی ضرر و زیان خود را می توانید از طریق بیمه ای که وکیل مهاجرت به استرالیا دارد بازپس بگیرید.
 
در اینجا به صورت خلاصه وظایف اصلی وکلای مارا آورده شده است:
 
1) کمک در تهیه درخواست اصولی ویزا 
2) ارائه مشاوره به متقاضی درباره درخواست آنها
3) آمادگی برای شرکت در دادگاه تجدید نظر مهاجرت 
4) کمک به تهیه درخواست به وزیر برای اعمال برخی از وظایف تحت قانون مهاجرت در رابطه با متقاضی ویزا
5) تحت نظر داشتن مداوم روند درخواست شما 
 
به خاطر داشته باشید که هیچ وکیل مهاجرتی نمی تواند:
 
1) نتیجه صدور ویزا شما را مستقیماَ تحت تأثیر قرار دهد
2) دوره پردازش صدور ویزا را تسریع نماید
3) صدور ویزای شما را 100% تضمین کند
 
اگر هنوز مطمئن نیستید که پرونده خود را به دست وکیل بسپارید یا خودتان انجام دهید حتما یک وقت مشاوره با دفتر موسسه بین المللی شادا داشته باشید. ما با بررسی شرایط پرونده به شما اعلام خواهیم کرد که وکیل چه کمکی می تواند به شما داشته باشد.
پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر