آزمون NAATI
22 اسفند, 1399

آزمون NAATI

سازمان رسمی تعیین و تایید مترجمان و مفسران در استرالیا، ناتی نام دارد.

آزمون CCL Credentialed Community Language Testing از ابتدای سال 2018 توسط این سازمان به منظور کسب 5 امتیاز مهاجرتی، معرفی گردید. در صورت کسب نمره حداقل 63 از 90، متقاضی می تواند از 5 امتیاز مهاجرتی، بهره ببرد.


هزینه شرکت در آزمون NAATI

هزینه شرکت در این آزمون نیز 800 دلار استرالیا می باشد و به صورت شفاهی برگزار می شود و لازم است متقاضی، مهارت لازم ترجمه دو دیالوگ انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی را داشته باشد. 

در حال حاضر این آزمون تا تاریخ 30 دسامبر 2020 به صورت آنلاین برگزار می شود، به صورتی که متقاضیان از ایران، می توانند در این آزمون شرکت نمایند، همچنین پیش بینی می شود پس از این تاریخ نیز، همچنان برگزاری آزمون ناتی به صورت آنلاین باقی بماند.

با برگزاری آنلاین این آزمون، فرصت بسیار مناسبی برای ایرانیان فراهم گردیده است تا بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی و صرف هزینه به منظور سفر به استرالیا، از 5 امتیاز مهاجرت بهره مند گردند. این آزمون صرفا به جهت افزایش 5 امتیاز طراحی گردیده است و با امتحان مترجمی رسمی ناتی متفاوت است. به همین دلیل به پیشنیاز ویژه ای احتیاج ندارد.

در صورت کسب حداقل نمره لازم و قبولی در این آزمون، موفق به افزایش 5 امتیاز مهاجرتی خود می شود، متناسب با شرایط هر فرد، شرکت در این آزمون ممکن است فرصت بسیار مناسبی باشد. حتما با وکیل و مشاورین مهاجرتی خود در این زمینه مشورت داشته باشید تا مناسب ترین راهکار در مورد شرکت در آزمون ناتی به شما ارائه گردد.


نحوه ثبت نام در آزمون ناتی

ثبت نام آزمون ناتی به صورت آنلاین می باشد و لازم است در ابتدا از طریق این لینک  یک حساب کاربری تهیه نمایید.

پس از طی مراحل ثبت نام که شامل تکمیل فرم و ارائه عکس و اسکن پاسپورت است یک ایمیل تایید از ناتی دریافت می کنید که به شما امکان ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون، داده می شود. در صورتی که دارای کارت های بانکی بین المللی هستید، می توانید هزینه آزمون را پرداخت نمایید، همچنین کاریابی بین المللی شادا نیز می تواند در  این زمینه به شما کمک کند. پس از ثبت نام نهایی در تاریخ مورد نظر خود، یک ایمیل تایید ثبت نام از ناتی دریافت می کنید و این امکان وجود دارد که تا 7 روز قبل از زمان مورد نظر، تاریخ امتحان خود را به رایگان تغییر دهید.


نحوه برگزاری آزمون ناتی

این آزمون از 2 مکالمه کوتاه تشکیل شده است و هر مکالمه حاوی حدود 300 کلمه است. موضوعات دیالوگ های ناتی ممکن است در محیط های مختلفی از جمله مدرسه، دانشگاه، دادگاه، سازمان های دولتی، بیمارستان و ... طراحی گردد. هر مکالمه به بخش های 35 کلمه ای تقسیم می شود و زبان آن یکی در میان تغییر می کند. هر مکالمه ناتی 45 نمره و مجموعا 90 نمره دارد.

نحوه برگزاری آزمون آنلاین با استفاده از Microsoft Teams و پس از ورود شما و مراقب، پاسپورت شما و مکانی که در آن قرار دارید توسط مراقب بررسی می شود و آزمون شروع می شود. مدت زمان آزمون نیز حدود 20 دقیقه است.

 

پرسش و پاسخ
{{comment.name}}
{{comment.name}}

{{comment.comment}}

{{comment.date}}
{{comment.name}}
ادمین سایت

{{comment.reply_text}}

    ثبت پرسش و نظر