مؤسسه مهاجرتی شادا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا | ویزای استرالیا

 

مرحله اول : ارزیابی و مشاوره

مرحله اول در شروع فرآیند مهاجرت به استرالیا جمع آوری اطلاعات از متقاضی است.

روند کار بدین صورت است که در ابتدا فرمی برای متقاضی ارسال می شود و از وی درخواست می شود که با تکمیل این فرم، اطلاعاتی را در مورد سن، سابقه کار، میزان تحصیلات، میزان آشنایی با زبان انگلیسی و اطلاعاتی از این دست در اختیار ما قرار دهد.

ما پس از دریافت فرم، بررسی های اولیه را بر اساس اطلاعات ارسالی انجام داده و چنانچه شانسی برای مهاجرت وجود داشته باشد، از متقاضی دعوت می شود تا در یک مصاحبه حضور داشته باشد.

ذکر دو نکته حائز اهمیت است: اول آنکه  اطلاعات ارسالی به هیچ وجه افشا نخواهد شد و در دست شخص و یا شرکت ثالثی قرار نخواهد گرفت.

دوم آنکه ما در بررسی های اولیه خود بسیار صادق هستیم و چنانچه متقاضی، شانسی برای مهاجرت به استرالیا نداشته باشد به صراحت به وی اعلام می شود.

متقاضی در هنگام مصاحبه این فرصت را دارد تا سئوالات خود را با وکلا و مشاوران رسمی ما مطرح کند.

بطور معمول ، ما برای مشاوره اولیه خود مبلغی را دریافت می داریم. چنانچه در پایان مشاوره متقاضی تصمیم گرفت که از خدمات شرکت شادا برای ویزای خود استفاده کند از وی خواسته می شود که بطور رسمی درخواست نماید تا قرارداد تنظیم و ارسال شود.

مرحله دوم: عقد قرارداد

پس از دریافت ای میل، ما پیش نویس قراردادی آماده می کنیم و به همراه راهنمای مشتریان برای شما ارسال می داریم.

در راهنما توضیحاتی در خصوص استفاده از وکلا و مشاورین رسمی مهاجرت آمده است و شما با حقوق خود به هنگام عقد قرارداد با ما آگاه می شوید.

در پیش نویس قرارداد هزینه های ویزا و تمامی هزینه های مرتبط با آن به تفکیک آمده است و اگر سئوالی درخصوص قرارداد و هزینه ها داشته باشید خوشحال می شویم تا پاسخ آن را ارائه دهیم.

در قرارداد به شما اطلاع داده می شود که چه مدت زمان طول خواهد کشید تا پاسخ ویزا توسط اداره مهاجرت استرالیا اعلام شود.

پس از امضای قرارداد، مشاور رسمی که مسئولیت پرونده شما را برعهده دارد برای شما توصیه نامه ای می فرستد که در آن فهرستی از مدارک مورد نیازی که باید همراه پرونده به اداره مهاجرت استرالیا ارسال شود، آمده است.

 مرحله سوم: ارسال پرونده ویزا

پس از اینکه متقاضی برای ما مدارک و فرم های مربوطه را ارسال کرد، ما تمامی فرم ها و مدارک را بررسی می کنیم و بعد از این که مطمئن شدیم مدارک و فرم ها  اشکالی ندارند تقاضانامه را به وکالت از شما به اداره مهاجرت استرالیا ارسال می کنیم.

لازم به ذکر است که  نحوه نگارش تقاضا نامه و همچنین تطابق قانونی شرایط متقاضی با قوانین مهاجرت و نوع ویزای درخواستی در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. 

ما در این مرحله به شما کمک می کنیم تا فرمهای مورد نیاز پر شود. همچنین از جانب شما تمامی هزینه های مربوط به ویزا به حساب اداره مهاجرت واریز خواهد شد.

 مرحله پایانی: پروسه ویزا و اعلام نتیجه

پس از ارسال پرونده به اداره مهاجرت استرالیا، مؤسسه خدمات مهاجرت شادا خود را متعهد می داند که تا زمان اعلام نتیجه نهایی در تمامی مراحل به عنوان وکیل قانونی کار پرونده را با مقامات اداره مهاجرت پیگیری کند.

همچنین ما خود را موظف می دانیم که چنانچه اداره مهاجرت استرالیا مدارک دیگری در خصوص پرونده شما درخواست کرد، به مکاتبات در اسرع وقت پاسخ دهیم و شما را در خصوص چگونگی جمع آوری مدارک مورد نیاز یاری دهیم.

ما متعهد هستیم که به محض دریافت هرگونه خبری در خصوص پرونده مهاجرت، متقاضی را در کمترین زمان ممکن در جریان آخرین اطلاعات قرار دهیم.

پس از دریافت پاسخ، نتیجه ویزا را به شما اعلام خواهیم کرد و صورتحساب نهایی را به شما خواهیم داد که در آن تمامی خدماتی که در مدت انجام کار از جانب شما صورت پذیرفته فهرست شده و هزینه هایی را که پرداخت کرده اید آمده است.