مؤسسه مهاجرتی شادا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا | ویزای استرالیا

 

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا

قسمت سوم  

 

بسته بندی اسباب و لوازم شخصی

 کلید یک سفر موفق به استرالیا برنامه ریزی است.جهت شروع سفر خود به استرالیا می توانید از توضیحات و راهنمایی های ارائه شده در این مقاله استفاده نمایید .در این مقاله به ارائه ی چندین راهکار مفید هنگام بسته بندی لوازم خانگی و شخصی قبل از سفر به استرالیا (هوایی و یا دریایی) می پردازیم :

1- همه ی لوازم و وسایل را قبل از بسته بندی لیست کرده و تمیز نمایید . لوازم شما در بدو ورود به استرالیا بازرسی و ارزیابی می شوند ، بنابراین تمام لوازم و وسایلی که درتماس با مواد غذایی ، گیاهان ، حیوانات، خاک ، محصولات حیوانی و ... بوده است باید کاملا تمیز و خشک شود تا این اطمینان حاصل شود  که وسایل شما آلودگی هایی از این قبیل نخواهند داشت .

2- قبل از بسته بندی، کلیه لوازم چوبی خود را با دقت جهت وجود علائم حشرات مانند خاک اره، علامت ها، جویدگی، حفره های ایجاد شده و ... بررسی نمایید .

چنانچه هر یک از این موارد را مشاهده کردید باید سریعا کلیه اقدامات لازم جهت برطرف کردن این مشکلات را شروع کرده و یا از انتقال آن وسیله به استرالیا منصرف شوید ، چنانچه تصمیم به برطرف کردن مشکل ایجاد شده گرفتید ، پس از انجام کار حتما یک تاییدیه از تکنسین فنی را نزد خود نگه دارید، زیرا ممکن است افسران استرالیایی فرودگاه در بدو ورود و پس از بررسی لوازم شما این گواهی را از شما درخواست کنند.

3- کلیه لوازم از قبیل ظروف تیز و برنده ، وسایل سرامیکی ، شکستنی ، شیشه ای و ... که قابلیت آسیب دیدن و آسیب رساندن را دارند به صورت کامل بسته بندی ، عایق وایمن نمایید. بهتر است مواد آتش زا مانند تینر، حلال ها و ... را  بسته بندی و منتقل نکنید .

4- بر روی تمام بسته بندی های خود برچسب عنوان و شناسایی الصاق نمایید .این کار به شما و شرکت های حمل و نقل کمک بسیاری می کند .به عنوان مثال لازم و ضروری است که بسته هایی شامل لوازم پزشکی، قابل اشتعال، شکستنی ،مواد غذایی مجاز و ... دارای برچسب عنوان باشند. این کار ایمنی شما و افرادی که لوازم شما را حمل می کنند تامین می کند . 

برای این کار بهتر است از خودکار و ماژیک استفاده نمایید زیرا این احتمال وجود دارد برچسب ها در مدت زمان جابه جایی جدا شوند .

5- تمامی بسته بندی ها و محتویات داخل انها را لیست کرده و یک کپی از آن را به همراه خود داشته باشید ، مطمئن شوید که اعداد بسته بندی ها با اعداد لیست شما همخوانی داشته باشد. ممکن است آفیسران استرالیایی فرودگاه لیست بسته ها و محتویات داخل هریک را از شما درخواست نمایند ، همچنین این کار هنگام باز کردن لوازم به شما کمک بسیاری می کند .

6- از جعبه ها و کارتن های قدیمی استفاده شده که در تماس با مواد غذایی ،خاک و هر نوع مواد طبیعی دیگری بوده اند، استفاده نکنید اما چنانچه از کارتن ها و جعبه های قدیمی استفاده میکنید مطمئن شوید که برچسب های قبلی حذف شده اند.

7- از فرآورده های چوبی و مواد آلی جهت بسته بندی لوازم خود استفاده نکنید.

 

طبق قوانین سازمان کشاورزی استرالیا، در هنگام بسته بندی وسایل و لوازم خود دو قانون اصلی را باید رعایت نمایید :

 قانون اول: گیاهان، حیوانات و لوازمی که به نحوی منشا حیوانی و گیاهی دارند، مانند فرآورده های چوبی ، برای استرالیا اهمیت زیادی دارد و قبل از ورود بازرسی می شوند.

 قانون دوم: هر بخشی از لوازم و وسایل شما که در تماس با آب،مواد غذایی،  گیاهان ، حیوانات ،  خاک و ... بوده است اهمیت دارد. به عنوان مثال کفش های استفاده شده، لوازمباغبانی، لوازم کوهنوردی ، کمپینگ و ....

  

در ادامه به برخی از مواردی که سازمان کشاورزی استرالیا اجازه ورود به آن ها را نمی دهد ، می پردازیم :

  • میوه و سبزیجات تازه
  • گیاهان زنده
  • دانه های کاشتنی کمیاب و ممنوعه
  • دانه های ناشناخته که در برخی از غذاها و ادویه ها به کار می رود .
  • حیوانات خانگی و زنده که نیاز به مجوز ورود دارند .
  • محصولات بیولوژیکی مانند برخی از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
  • محصولات فراوری شده با مواد شیمیایی و آلی
  • محصولاتی که آفت های گیاهی یا حیوانی را در بر دارند .

 

ترجمه شده توسط مؤسسه شادا