مؤسسه مهاجرتی شادا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا | ویزای استرالیا

 

قدم به قدم تا استرالیا پس از اخذ ویزا

قسمت دوم  

انتقال اسباب و لوازم زندگی به استرالیا

تعداد زیادی شرکت های جابه جایی اسباب و لوازم در سطح بین المللی وجود دارند که می توانید در انتقال لوازم خود به استرالیا از آن ها کمک بگیرید . به این نکته توجه داشته باشید که لزوما ارزان ترین آن ها بهترین نیست.

در جابه جایی لوازم خود توسط شرکت های جابه جایی، به دو نکته ی ذیل توجه داشته باشید:

1- تحویل لوازم چه زمانی خواهد بود .

2- جزئیات مربوط به بیمه ی لوازم خود توسط شرکت مربوطه را چک نمایید . همچنین موارد مربوط به گمرک ، خروج لوازم از کشور مبدا و ورود به استرالیا را با شرکت منتخب خود بررسی نمایید .

اکیدا به شما توصیه می کنیم که در مورد تجربه ی قبلی افرادی که از این مسیر اقدام به جابه جایی لوازم خود کردند استفاده نمایید و نظرات و پیشنهادات آن ها را مورد بررسی قرار دهید .

اگرچه در هنگام مهاجرت به کشور جدید ، انتقال لوازم زندگی قبلی، احساس راحتی بیشتری را به وجود می آورد ، اما قبل از انتقال تمامی لوازم خود ، به هزینه های انتقال و همچنین خرید آن در استرالیا نیز دقت فرمایید .

قبل از انتقال کالاهای الکتریکی ، این موضوع را در نظر داشته باشید که ولتاژ برق موجود در استرالیا  230 ولت (50Hz)می باشد . بنابراین ممکن است جهت استفاده ی لوازم الکتریکی خود به آداپتور و یا ترنسفورمر احتیاج پیدا کنید .

از یک شرکت حمل و نقل برای انتقال اقلام خود به استرالیا استفاده نمایید .

از گوگل کمک بگیرید و شرکت های حمل و نقل مختلف را بررسی نمایید. بعضی از شرکت های بین المللی ابزارهای کاربردی برای بررسی هزینه های جابه جایی اقلام و لوازم مختلف در وبسایت خود قراردادند که می توانید از آن ها جهت برآورد کلی هزینه ها استفاده نمایید .

چه اقلام و لوازمی را می توان در استرالیا خرید ؟

شما می توانید هر اسباب و لوازمی که برای استفاده در منزل خود نیاز دارید را در استرالیا تهییه کنید . بنابراین قبل از انتقال اقلام خود به استرالیا هزینه ی انتقال آن ها در مقایسه با هزینه ی خرید آن ها در استرالیا را بررسی کنید .

جهت به دست آوردن قیمت حدودی اقلام مورد نیاز خود می توانید فروشگاه های آنلاین را بررسی نمایید . فروشگاه های آنلاین بسیاری جهت خرید لوازم الکتریکی و خانگی در استرالیا وجود دارد . همچنین امکان خرید لوازم دست دوم نیز همچنان وجود دارد .

قبل از رفتن به استرالیا اسباب و لوازم خود را بفروشید .

در صورتی که تصمیم بر عدم انتقال وسایل خود به استرالیا گرفتید، می توانید آن ها را بفروشید تا درآمد ناشی از آن به هزینه های جابه جایی شما کمک کند . وبسایت های بسیاری در ایران مانند شیپور و دیوار می تواند به شما در این زمینه کمک کند .

چه اقلامی را می توان به استرالیا انتقال داد ؟

استرالیا دارای قوانین سخت گیرانه ای در زمینه ی ورود مواد غذایی ، مواد گیاهی و حیوانی می باشد . همچنین محدودیت های دیگری در مورد اقلامی که می توانید به داخل استرالیا انتقال دهید وجود دارد که ممکن است نیاز به دریافت مجوز های خاصی باشد . بنابراین قبل از تصمیم گیری مبنی بر انتقال لوازم خود به استرالیا قوانین و مقررات مربوط به آن را بررسی نمایید .

 

ترجمه شده توسط مؤسسه شادا