مؤسسه مهاجرتی شادا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا | ویزای استرالیا

 


ویزای سرمایه گذاری و تجاری به صاحبان صنایع، کسب و کار و تجار اجازه مهاجرت و سفر به استرالیا را می دهد. این ویزا دارای انواع مختلفی می باشد که اختصارا به توضیح آن می پردازیم.
ویزای موقت سرمایه گذاری و نوآوری کسب و کار (188)
ویزای زیر گروه 188 مختص کسانی است که قصد راه اندازی کسب و کار، مدیریت کسب و کار موجود در استرالیا و یا سرمایه گذاری در یکی از ایالت های استرالیا را دارند. متقاضی باید دارای کسب و کار یا سابقه سرمایه گذاری موفق باشد، همچنین سرمایه شخصی کافی داشته باشد و در ابتدا اسپانسری یکی از ایالات یا مناطق استرالیا را دریافت کند و جهت دریافت این نوع ویزا دعوتنامه دریافت کند. با داشتن این ویزا شما می توانید در و ایالت ها یا مناطق خاص استرالیا به سرمایه گذاری یا راه اندازی و توسعه و مدیریت کسب و کار جدید یا موجود بپردازید. و می توانید اعضای خانواده خود را همراهتان به استرالیا بیاورید ، در طول این مدت ویزا از استرالیا خارج شوید و یا به آن سفر کنید. همچنین با اخذ این ویزا می توانید ویزای دائم سرمایه گذاری و نوآوری در کسب وکار (888) را کسب نمایید.

این ویزا به سه صورت مختلف قابل درخواست می باشد:
• نوآوری در کسب و کار
• سرمایه گذاری
• سرمایه گذاری ویژه

برای متفاضیانی که مهارت لازم در کسب و کار خود را دارند و تمایل به راه اندازی، مدیریت و یا توسعه فعالیت تجاری جدید یا موجود در استرالیا را دارند ویزا از طریق نو آوری در کسب و کار را پیشنهاد می دهیم.
برای دریافت این نوع ویزا لازم است در دو سال از چهار سال پیش از اقدام به دریافت ویزا، تجارت و کسب و کارتان در هر سال حداقل گردشی به میزان 500 هزار دلار استرالیا داشته باشد. در صورتی که گردش مالی سالیانه کسب و کار شما کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد حداقل 51 درصد مالکیت آن را داشته باشید . در صورتی که گردش مالی سالیانه کسب و کار شما بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد حداقل 30 درصد مالکیت آن را داشته باشید و یا مالکیت 10 درصد شرکت سهامی عام داشته باشید. همچنین در زمان اخذ دعوتنامه لازم است مجموع دارایی شما و همسرتان که به صورت قانونی امکان انتقال به استرالیا طی دو سال را دارد حداقل 800 هزار دلار استرالیا باشد.
جهت دریافت این ویزا لازم است زیر 55 سال باشید و مطابق جدول امتیازی حداقل 65 امتیاز داشته باشید. تمایل واقعی خود به ادامه مدیریت کسب کار خود در استرالیا را نشان دهید و در کسب و کار فعلی خود سابقه موفقی داشته باشد.

برای متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا در راستای ایجاد یک کسب و کار و یا سرمایه گذاری در یکی از ایالت ها یا مناطق استرالیا را دارند، ویزا از طریق سرمایه گذاری را پیشنهاد می دهیم.
برای دریافت این نوع ویزا لازم است حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا را در یک سال از پنج سال مالی پیش از دریافت دعوتنامه، سرمایه گذاری کرده باشید و یا مالکیت 10 درصد از سود کسب و کار در یک سال از پنج سال مالی پیش از دریافت دعوتنامه را داشته باشید. همچنین لازم است در دو سال قبل از دریافت دعوتنامه جهت اخذ ویزا مجموع دارایی های شخصی و سرمایه گذاری شما و همسرتان حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا و قابل انتقال باشد. برای دریافت این ویزا لازم است حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا در یک ایالت و یا منطقه استرالیا به مدت چهار سال از تاریخ دریافت اسپانسری سرمایه گذاری کنید.
جهت دریافت این ویزا لازم است زیر 55 سال باشید و مطابق جدول امتیازی حداقل 65 امتیاز داشته باشید. سابقه موفق و توانایی مدیریتی در کسب و کار و سرمایه گذاری داشته باشید. همچنین لازم است تمایل خود را جهت اقامت در ایالت یا منطقه ای که سرمایه گذاری کردید نشان دهید و بعد از رشد سرمایه تمایل به ادامه سرمایه گذاری خود در استرالیا داشته باشید.

برای متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری حداقل 5 میلیون دلار استرالیا در راستای ایجاد یک سرمایه گذاری و کسب کار در استرالیا تا چهار سال را دارند، ویزا از طریق سرمایه گذاری ویژه را پیشنهاد می دهیم. در ویزای سرمایه گذاری ویژه شما متعهد می شوید سرمایه گذاری خود را بعد از رشد سرمایه اولیه در استرالیا ادامه می دهید و حداقل 160 روز از ویزای 4 سال و سه ماهه خود در استرالیا زندگی می کنید.


ویزای دائم سرمایه گذاری و نوآوری در کسب و کار (888)
با استفاده از ویزای 888 شما می توانید به مدیریت یا مالکیت تجارت خود در استرالیا که از طریق ویزای نوآوری در کسب و کار به آن مشغول هستید و یا به سرمایه گذاری خود در استرالیا که از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری ویژه به آن مشغول هستید، ادامه دهید. بعد از اخذ ویزای زیر گروه 188و اجرای شرایط این ویزای موقت این امکان برای شما وجود دارد این ویزا را به ویزای دائم 888 تبدیل نمایید. جهت اخذ این ویزا احتیاجی به ثبتEOI و دریافت دعوتنامه نیست اما باید از یک ایالت یا منطقه در استرالیا اسپانسری دریافت کنید. این ویزا به صورت ویزای اقامت دائم است و با داشتن این ویزا شما و افراد خانوادتان می توانید در استرالیا به صورت نامحدود اقامت کنید، کار و تحصیل کنید، جهت شهروندی استرالیا اقدام نمایید ، اسپانسر بستگان خود شوید، از سرویس مراقبت پزشکی استرالیا استفاده نمایید، به مدت پنج سال از تاریخ صدور این ویزا بدون محدودیتی از استرالیا خارج شوید و به آن سفر کنید.

در صورتی که در یک سال از دو سال گذشته دارای هریک از ویزاهای موقت سرمایه گذاری و نوآوری در کسب و کار (188) ، ویزای طبقه ویژه (زیر گروه 444) و یا ویزای اقامت بلند مدت تجاری (زیر گروه 457) می باشید و داخل خاک استرالیا بوده و دارای شرایط مالی مربوط می باشید و افراد استرالیایی، نیوزلندی و یا سیتیزن را به استخدام خود در آورید می توانید از طریق ویزا 888 اقدام به دریافت اقامت دائم خود کنید. همچنین باید نشان دهید که شما و همسرتان دائما درگیر تجارت خود بوده اید و در این مدت مالکیت و مدیریت مستقیم تجارت خود در استرالیا را داشته باشید که این کسب و کار در هر سال دارای حداقل گردشی به میزان 300 هزار دلار استرالیا باشد. همچنین لازم است یک سال قبل از اقدام به اخذ ویزا دارای مالکیت 51 درصد از کسب و کار اصلی در استرالیا با گردش مالی سالیانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا ، یا دارای مالکیت 30 درصد از کسب و کار در استرالیا با گردش مالی سالیانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا ، یا دارای مالکیت 10 درصد از یک شرکت سهامی عام باشید. لازم است اظهار نامه فعالیتهای تجاری خود در دو سال گذشته را به اداره مالیات استرالیا داده باشید و برای فعالیت اقتصادی خود شماره تجاری در استرالیا دریافت کرده باشید.
نکته ی مهمی که در دریافت این ویزا اهمیت دارد این است که شما نباید مالکیت کسب و کارتان را از فردی که متقاضی یا دارنده یکی از ویزاهای دائم سرمایه گذاری و نوآوری در کسب و کار (888) یا ویزای مهارتی کسب و کار (890، 891، 892 یا 893) باشد، کسب کرده باشید ، مگر اینکه شما به همراه آن شخص بمدت حداقل یک سال قبل از اعلام درخواست ویزای خود ، سهام مشترکی در تجارت خود داشته باشید.

برای دریافت ویزای 888 لازم است حداقل دارای یکی از شرایط زیر باشید :
• یک سال قبل از اعلام درخواست ویزا حداقل دو نفر از شهروندان استرالیایی، مقیم دائم یا دارنده پاسپورت نیوزیلندی را به صورت تمام وقت در تجارت خود یا همسر خود استخدام کرده باشید ، در نظر داشته باشید این افرد نباید از اعضای خانوادتان باشند.
• یک سال قبل از اعلام درخواست ویزا ارزش خالص دارایی حاصل از فعالیت های اقتصادی اصلی شما در استرالیا حداقل 200 هزار دلار استرالیا باشد.
• یک سال قبل از اعلام درخواست ویزا ارزش خالص دارایی شما و دارایی حاصل از فعالیت های اقتصادی شما در استرالیا حداقل 600 هزار دلار استرالیا باشد.
در صورتی که ویزای موقت خود را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اید، برای اخذ ویزای 888 باید در حداقل 2 سال از 4 سال قبل از اعلام درخواست با ویزای موقت خود در استرالیا بوده باشید. همچنین لازم است شما یا همسرتان با هم، تعهد ادامه تجارت و سرمایه گذاری خود در استرالیا داشته باشید، حداقل 4 سال در ایالت یا منطقه ای از استرالیا سرمایه گذاری کرده باشید و سوابق خوبی از رعایت قوانین کاری و تجارت استرالیایی داشته باشید و در ضمینه های تجاری و سرمایه گذاری غیر قانونی فعالیت نکرده باشید.
در صورتی که ویزای موقت خود را از طریق سرمایه گذاری ویژه کسب کرده اید، برای اخذ ویزای 888 باید در زمان اعلام درخواست ویزا متناسب به نوع ویزای خود به مدت های مشخصی در استرالیا بوده باشید و دارای ویزای موقت سرمایه گذاری ویژه (188) باشید. در راستای اخذ این نوع ویزا زمان اعلام درخواست خود باید حداقل شرایط زیر را دارا باشید:
• سرمایه گذاری ویژه: 160 روز در 4 سال گذشته
• یک بار تمدید سرمایه گذاری ویژه: 240 روز در 6 سال گذشته
• دو بار تمدید سرمایه گذاری ویژه: 320 روز در 8 سال گذشته

همچنین لازم است شما یا همسرتان با هم، تعهد ادامه تجارت و سرمایه گذاری خود در استرالیا را داشته باشید، حداقل 4 سال در ایالت یا منطقه ای از استرالیا سرمایه گذاری کرده باشید و سوابق خوبی از رعایت قوانین کاری و تجارت استرالیایی داشته باشید و در ضمینه های تجاری و سرمایه گذاری غیر قانونی فعالیت نکرده باشید و در قالب یک مجموعه خصوصی استرالیایی که در آن اقدام به سرمایه گذاری نموده اید کسب و کار قانونی خود را اداره کرده باشید.


از جمله سایر ویزاهای اقامت دائم تجاری استرالیا می توان به ویزاهای زیر اشاره کرد :
ویزای صاحبان کسب و کار (890)
ویزای سرمایه گذاری (891)
ویزای صاحبان کسب و کار از طریق اخذ اسپانسر ایالتی/منطقه ای (892)
ویزای سرمایه گذاری از طریق اخذ اسپانسر ایالتی/منطقه ای (زیرگروه 893)

این ویزا ها جزو ویزاهای اقامت دائم محسوب می شوند و لازمه ی دریافت هرکدام داشتن ویزای های موقت مختلف کسب و کار و سرمایه گذاری و یا داشتن شرایط سرمایه گذاری و فعالیت تجاری خاصی می باشد. در صورتی که هر یک از ویزاهای موقت سرمایه گذاری وکسب و کار شما دارای ویژگی ها و شرایط مورد نیاز ویزاهای دائم باشد می توانید برای این ویزا ها درخواست دهید. هرکدام از ویزای های ذکر شده دارای ویژگی ها و شرایط خاصی برخوردار هستند اما به صورت کلی با داشتن این ویزا ها شما می توانید تا 5 سال از استرالیا خارج شوید و یا به استرالیا سفر کنید. با داشتن این ویزا شما می توانید به صورت نامحدود در استرالیا اقامت داشته باشید و در استرالیا مشغول به کار و تحصیل شوید، همچنین می توانید از سرویس مراقبت های پزشکی استفاده کنید و درصورت داشتن شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنید و یا اسپانسر بستگان واجد شرایط خود جهت اقامت دائم شوید
این ویزا ها جهت افرادی است که در استرالیا :
• صاحب تجارت می باشند یا مدیریت یک تجارت را به عهده دارند.
• بمدت 4 سال سرمایه گذاری کرده باشند.
• صاحب یک تجارت جدید یا موجود می باشند و توسط یک ایالت یا منطقه حمایت (اسپانسر) می شوند.
• توسط یک ایالت یا منطقه حمایت (اسپانسر) می شوند و در استرالیا برای 4 سال سرمایه گذاری کرده باشند.
جهت درخواست هرکدام از ویزا های زیر گروه 890، 891، 892 یا 893 ، متناسب شرایط و ویژگی های هر ویزا داشتن یکی از ویزاهای موقت زیر الزامی است :
• ویزای موقت صاحبان کسب و کار (160)
• ویزای موقت مدیران ارشد (161)
• ویزای موقت سرمایه گذاری (162)
• ویزای موقت صاحبان کسب و کار دارای اسپانسر ایالتی/منطقه ای (163)
• ویزای موقت مدیران ارشد دارای اسپانسر ایالتی/منطقه ای (164)
• ویزای موقت سرمایه گذاری دارای اسپانسر ایالتی/منطقه ای (165)

جهت کسب اطلاعات بیشتر خواهشمندیم با ما در تماس باشید.

 

آیا تا به حال به مهاجرت به استرالیا فکر کرده اید؟ آیا از شرایط اخذ اطلاع دارید؟ آیا در مورد نحوه ی ثبت شرکت در استرالیا و قوانین و شرایط اخذ آگاهی دارید؟ آیا از انواع و مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا اطلاعاتی دارید؟اخذ می تواند یکی از مناسب ترین و سریع ترین راه های اخذ اقامت دائم این کشور باشد که در این خصوص علم به قوانین و شرایط سرمایه گذاری در استرالیا و همچنین دانستن مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا جز مواردی است بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و در ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما بزرگواران را نسبت به قوانین و شرایط اخذ و همچنین مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا آگاه سازیم و اطلاعات مختصری و کاملی در اختیار شما در باب اخذ قرار دهیم.در خصوص اخذ و مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا سوالات بیشتری دارید و نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص مهاجرت به استرالیا و اخذ دارید می توانید با مشاوران حقوقی و برتر موسسه حقوقی شادا مشاوره نمایید.