مؤسسه مهاجرتی شادا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا | ویزای استرالیا

 

شمارش معکوس تا اول جولای

 

 

آخرین ماه های سال مالی مهاجرت، بهترین زمان برای برنامه ریزی جهت مهاجرت به استرالیا و آگاهی از تغییرات جدیدی که در ابتدای ماه جولای هر سال اعمال می شود، می باشد.

در اینجا به صورت مختصر به پنج نکته ای که متقاضیان باید به آن توجه کنند اشاره می شود:

 

مدیریت مالی

هزینه های دولتی از تاریخ 1 جولای، 5.4 درصد افزایش میابد. پیشنهاد می دهیم که در صورت دریافت دعوتنامه اداره ی مهاجرت ، تمامی مدرک و هزینه ها را تا تاریخ 30 ماه جون ارائه دهید. در غیر این صورت برنامه ریزی های مالی خود را با توجه به افزایش قیمت اعلامی، انجام دهید.

 

بررسی مناطق کم جمعیت

طبق آخرین تغییرات اعلام شده، به نظر می رسد بر مهاجرت به مناطق کم جمعیت استرالیا تاکید بیشتری خواهد شد؛ بررسی این نوع ویزا و شرایط آن را نیز می توانید در برنامه های خود قرار دهید.

 

جمع آوری مدارک

سیستم مهاجرتی استرالیا در تاریخ 1 جولای مجددا به روز رسانی می شود و ظرفیت های جدیدی برای ویزاهای 189، 190 و 489 باز خواهد شد. همیشه رقابت جهت اخذ دعوت نامه ی ویزای 189 بسیار زیاد بوده است، بنابراین توصیه می شود چنانچه واجد شرایط هستید، در اسرع وقت نسبت به تکمیل درخواست EOI خود اقدام نمایید.

 همچنین ایالت های استرالیا نیز لیست مشاغل مورد نیاز خود را در این تاریخ  بازبینی و به روز رسانی می کنند و ممکن است بعضی از مشاغل  فقط برای مدت کوتاهی در لیست مورد نیاز یک ایالت باقی بماند، بنابراین بهتر است خود برای ارائه ی درخواست برای ویزای 190 یا 489 نیز آماده نمایید.  همچنین در صورتی که هنوز اقدامات اولیه جهت ارائه ی درخواست EOI خود را انجام نداده اید، توصیه می کنیم جمع آوری مدارک مورد نیاز تحصیلی، شغلی ، هویتی و .... برای دریافت ارزیابی مثبت از سازمان مربوطه را در اولویت برنامه های خود قرار دهید. همچنین به دیگر اقدام مهم بعدی می توان به ارائه ی نتیجه  آزمون زبان انگلیسی با نمره ی مورد نیاز، اشاره کرد. توجه داشته باشید شرکت در آزمون زبان انگلیسی را به آخرین لحظات موکول نکنید، زیرا ممکن است به علت تقاضای زیاد موفق به شرکت در آزمون در تاریخ مورد نظر خود نشوید.

 

انعطاف پذیر باشید

اول ماه جولای، تاریخی است که اداره مهاجرت بیشترین تغییرات مد نظر خود را اعمال می کند، از جمله این تغییرات می توان به تغییرات لیست مشاغل، به روز رسانی فرم های درخواست، انتشار قوانین جدید، درخواست مدارک جدید، افزایش هزینه ها و... اشاره کرد. متأسفانه ممکن است حتی بهترین درخواست های آماده ارسال  نیز در آخریت لحظات به تغییراتی احتیاج داشته باشند. بنابراین انعطاف پذیری و آمادگی جهت تغییرات، در این زمان موضوع مهمی می باشد. توجه داشته باشید به دلیل موضوعات غیر قابل پیش بینی که خارج از کنترل شما می باشد، نگرانی نداشته باشید، ممکن است همچنان راهی برای شما وجود داشته باشد.

 

دریافت مشاوره

برنامه ریزی مناسب شامل اخذ مشاوره دقیق و اصولی در مورد شرایط شما نیز می باشد. حتی اگر می خواهید بدون کمک وکیل اقدام به ارسال پرونده ی خود نمایید، موکدا تاکید می گردد یک مشاوره ی حقوقی دقیق دریافت نمایید. به یاد داشته باشید، بهتر است که همان ابتدا برای دریافت مشاوره اقدام کنید تا اینکه زمان و پول خود را صرف برنامه ای که از قبل محکوم به شکست باشد، هدر دهید.