مؤسسه مهاجرتی شادا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا | ویزای استرالیا

 

 در حال حاضر کشور استرالیا،  به افراد متخصص تحت عناوین شغلی نجار، کابینت ساز و نصاب نیاز دارد و با توجه به این امر این مشاغل در لیست بلند مدت مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارند و این موضوع  به این معنی است که متقاضیان می توانند برای ویزای مهارتی  189 اقدام کنند. همچنین در حال حاضر این مشاغل از اسپانسری ایالتی خوبی نیز برخوردار هستند که دستیابی به ویزاهای 190 و 489 را نیز میسر کرده است.
مهمترین بخش پروسه مهاجرت قسمت ارزیابی مهارت های شغلی است که می توان گفت اخذ ارزیابی مثبت در این مشاغل بسیار دشوار و نیازمند تسلط به زبان انگلیسی است.
اگر شما در یکی از مشاغل ذکر شده، مشغول به کار هستید و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، می توانید در این مطلب با نحوه ی ارزیابی این مشاغل و مدارک مورد نیاز آن آشنا شوید.

ارزیابی شما توسط دانشگاه ویکتوریا انجام می شود؛ ارزیابی بسیار دقیق و موشکافانه . مدارکی که می بایست در مسیر ارزیابیتان ارائه دهید به شرح ذیل می باشد :

1- مدارک هویتی
 
2- مدارک شغلی و مهارتی

در پروسه مهاجرت، ارائه ی مدارک شغلی و مهارتی مناسب استانداردهای اداره ی ارزیابی بسیار مهم است. ارائه ی مدارکی مانند گواهی کار ، فیش حقوقی ، بیمه ، پرینت بانکی ، مالیات و .... در این مرحله از اهمیت خاصی برخوردار است .

3- عکس و ویدیو

برجسته ترین مدرکی که ارائه خواهید داد،عکس و ویدئویی است که از تخصص خود تهییه و ارسال می کنید که مدرک محکمی برای اثبات تخصص شما می باشد

لازم است ویدیوها در محل کار شما ضبط شود و خودتان نیز مشغول به کار، در ویدیو حضور داشته باشید. رعایت نکات ایمنی مانند استفاده از محافظ چشم، لباس و کفش کار مناسب ، کارگاه ایمن و ... از بدیهی ترین مواردی است که باید در نظر داشته باشید.

شما با توجه به تخصص و تجربه ی کاری خود، می بایست شرح وظایف این سه عنوان شغلی  را در ویدیوهای خود نشان دهید.

به عنوان مثال شرح وظایف شغلی یک نجار معمولا ساخت کف چوبی ، سقف چوبی، چهارچوب دیوار، اشیای چوبی، قالبهای چوبی بتن ، نصب پنجره های چوبی یا فلزی، خواندن نقشه ها ، اندازه گیری دقیق و ... می باشد. همه ی این موارد را با تحلیل و توضیح فنی (ترجیحا به زبان انگلیسی) همراه کنید تا ویدیوی ارسالی شما حرفه ای تر به نظر برسد.

پس از ارائه ی تمامی مدارک فوق و دریافت تایید اولیه وارد مرحله ی بعدی پروسه ارزیابی خود خواهید شد که مصاحبه ی تخصصی با فردی است که در شغل انتخابی شما متخصص و با تجربه است .
برای انجام این مصاحبه توسط سفارت استرالیا در ایران از شما دعوت به عمل می آید تا در زمان تعیین شده در مکانی که از قبل اعلام خواهند کرد حضور داشته باشید. این مصاحبه تئوری و عملی خواهد بود و ممکن است ارزیاب پرونده در حین انجام کار از شما توضیحات فنی و تکمیلی بخواهد تا میزان تخصص و تجربه ی کاری شما را ارزیابی کند . برای انجام این مصاحبه شاید لازم باشد ابزار تخصصی و ایمنی خود را نیز همراه داشته باشید.

پس از دریافت ارزیابی مثبت وارد سیستم امتیاز بندی می شوید و لازم است حداقل امتیاز لازم جهت دریافت دعوتنامه را داشته باشید، ارائه ی مدرک زبان انگلیسی در این مرحله الزامی است . پس از دریافت دعوتنامه و تایید مدارک ، ویزای اقامت دائم و یا موقت شما صادر می گردد.


جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مراحل ارزیابی می توانید به این صفحهات زیر مراجعه نمایید:

برای عنوان شغلی نجار (331212: Carpenter) به این صفحه مراجعه نمایید؛

برای عنوان شغلی کابینت ساز (394111: Cabinetmaker) به این صفحه مراجعه نمایید؛

برای عنوان شغلی نصاب (331213: Joiner) به این صفحه مراجعه نمایید.