مؤسسه مهاجرتی شادا | مهاجرت به استرالیا | اقامت استرالیا | ویزای استرالیا

 

سوال بسیاری از مراجعین ما این است که آیا من به عنوان یک آرایشگر می توانم به استرالیا مهاجرت کنم یا نه ؟ پاسخ به این سوال آری  است چون شغل آرایشگری در زمان نگارش این مطلب در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیاست .

برای اینکه شما به عنوان آرایشگر پذیرفته شوید باید مدارکتان در استرالیا ارزیابی شود. در حال حاضر دانشگاه ویکتوریا برای متقاضیان ایرانی این کار را انجام می دهد.

دوره ای که مثلاً  شما در فنی حرفه ای گذرانده اید می تواند به عنوان پایه ای برای اقدام اولیه در نظر گرفته شود. مضاف بر آن  شما باید مدارکی که دال بر این است که در شغل مورد نظر کار کرده اید نیز ارائه دهید. اگر مثلاً در یک آرایشگاه  مشغول به کار بوده اید و هیچ مدرکی دال بر دریافت حقوق ندارید و یا اینکه بیمه نداشته باشید و یا اینکه پولی به حساب بانکی اتان واریز نشده باشد پیشنهاد می کنیم برای ارزیابی مدارکتان اصلاً اقدام نکنید چون درصد موفقیت بسیار پایین خواهد بود و بیخود پولتان را به هدر خواهید داد.  معمولاً سلمانی های سنتی در ایران این کارهای مالی  را انجام نمی دهند و فیش حقوقی و این حرفها ندارند.

متقاضی پس از اینکه مدارک مربوط به دوره آرایشگری را ارسال کرد مدارکی و مستندات دیگری را نیز باید ارسال نماید. مثل عکس نمونه ای از موهایی که کوتاه کرده   و قیچی به دست هست و عکس  در آرایشگاهی که در آن کار می کند و غیره. این عکس ها باید تاریخ هم داشته باشد.

در برخی موارد از متقاضی می خواهند که ویدیویی به انگلیسی تهیه کند و مثلاً روش هایی که موهای سر افراد را کوتاه می کند را توضیح دهد و یا اینکه توضیحات را در حالی که موهای سر افراد را  می زند ارائه دهد.

پس از اینکه مدارک اولیه متقاضی پذیرفته شد آنوقت یک امتحان عملی نیز باید بدهد که می تواند در ایران انجام شود. معمولاً یک ممتحن از استرالیا از طریق ویدیو کنفرانس این کار را انجام میدهد و از او سوالاتی در زمینه کارش می پرسد و باید توضیح بدهد. معمولآً این امتحان در محلی که ازقبل توسط سازمان ارزیابی کننده  مشخص شده است صورت می پذیرد. تمامی مراحل امتحان به زبان انگیسی است و متقاضی نمی تواند مترجم هم داشته باشد.آرایشگر باید با تمامی ابزارآلات و اصطلاحات  شغل آرایشگری به زبان انگلیسی آشنا باشد.

البته در امتحان باید مهارت های مختلقی را به نمایش بگذراند. برای اینکه این مهارت ها را ببینید می توانید این فایل پی دی اف را از اینجا دانلود کنید.

ارزیابی  شغل آرایشگری  برای مهاجرت یکی از سخت ترین نوع ارزیابی هاست و به اعتفاد ما از رشته های مهندسی هم سخت تر است  و آرایشگر باید به زبان انگلیسی مسلط باشد.

با توجه به حجم سنگین مدارک و اطلاعاتی که باید ارسال شود حداقل زمانی که طول می کشد که تمامی مراحل را بگذرانید 6 ماه است.

برای شروع پروسه نیاز به داشتن مدرک آیلتس ندارید اما بعداً مورد نیاز است. در هر صورت اگر فکر می کنید که حاضر به قدم گذاشتن در این مسیر هستید ما حاضریم شما را کمک و همراهی کنیم.